Let’s travel together.

„Od zawsze chciałem wiedzieć jak smakuje ludzkie mięso”- Kanibal ze Skary

0

12 listopada 2010 r. Policja w Skara w Szwecji odebrała mrożący krew w żyłach telefon od mężczyzny, który twierdził, że zamordował własną dziewczynę. Czynu dokonał się w swoim mieszkaniu.

Spowiedź

30-letni wówczas Isakin Jonsson, który później zmienił nazwisko na Drabbad, był w związku ze starszą o 10 lat Helle Christensen– matką pięciorga dzieci. Wydawało się, że para jest ze sobą szczęśliwa, aż do tego pamiętnego, deszczowego dnia, kiedy operator, odebrał mrożące krew w żyłach połączenie. Isakin wyspowiadał się do słuchawki. Mówił jak poderżnął swojej dziewczynie gardło, po czym obciął jej głowę. Wyciął także fragmenty jej ud i przedramion. Posługiwał się nożem kuchennym, nożyczkami i piłą ręczną. Mięso następnie położył na patelnię, usmażył i zjadł. Wyznał także, że ma ADHD, cechy aspołeczne i słyszy głosy od Boga i Diabła.

Rzeź

Kiedy śledczy zjawili się pod wskazanym adresem, Isakin poddał się bez oporu, po czym wskazał na sypialnię. To właśnie tam, czekał na wszystkich widok niczym z horroru. Na podłodze spoczywało bezgłowe, okaleczone ciałko kobiety, a na jej brzuchu leżał zakrwawiony nóż. To jednak jeszcze nie wszystko…W kuchni, na blacie, niczym trofeum prezentowała się odcięta głowa, z niemym okrzykiem wymalowanym na zakrwawionej twarzy. Obok, na kuchence stała patelnia, a na niej niedojedzone fragmenty mocno wysmażonego mięsa. Widząc zszokowane miny śledczych, Isakin wyznał: „Od zawsze chciałem wiedzieć jak smakuje ludzkie mięso”.

Na pozór zgodny związek

Chociaż na pierwszy rzut oka, Helle i Isakin wyglądali na zgodną i dobraną parę, krewni kobiety niejednokrotnie widzieli na jej ciele, podejrzanie wyglądające siniaki. 40- latka raz miała nawet złamaną nogę, ale uparcie twierdziła, że spadła ze schodów. Rodzona siostra niejednokrotnie próbowała wyciągnąć z niej prawdę, ale Helle zawsze ją zbywała.

„Pamiętam jak wykrzyczałam jej w twarz, że wiem o wszystkim! Że wiem, że on jest nieobliczalny, że ją bije! Sądziłam, że Helle się złamie, że porozmawiamy jak siostra z siostrą. Zamiast tego odparła lodowatym głosem: „Wszyscy czasem się kłócą”…Dopiero po jej śmierci, kiedy znalazłam pamiętnik, okazało się, że miałam rację. Helle pisała, że Isakin był wybuchowy, agresywny, często miewał halucynacje, a ona bardzo się go bała. Tak bardzo, że bała się także szukać pomocy”.

Wampirzyca i kanibal

Biegli orzekli, że Isakin cierpi na zaburzenia psychiczne. Tym samym, decyzją sądu umieszczono go w szpitalu psychiatrycznym. Dopiero później przyznał, że wcale nie miał ochoty jeść ludzkiego mięsa, a zrobił to po to, by uniknąć więzienia, gdzie spędziłby resztę swojego życia.

W szpitalu poznał 24- letnią Michelle Gustafsson, która także nie należała do najnormalniejszych…W 2010 r. Została skazana za brutalne morderstwo, które miało miejsce na przedmieściach Sztokholmu w Jakobsberg. Wtedy, poderżnęła gardło 24- letniemu mężczyźnie, a do tego samotnemu ojcu.  Spiła także jego krew.

Po 3 tygodniach znajomości, wampirzyca i kanibal, postanowili się zaręczyć. Oboje marzyli, że wezmą ślub poza szpitalnymi murami, zamieszkają ze sobą i zajmą się wspólną pasją, czyli piercingiem i tatuowaniem. Na całe szczęście, nie dostali zgody na zalegalizowanie związku, który wkrótce później się rozpadł.

Następstwa

W wieku 31 lat, Michelle została zwolniona z pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Wiadomo, że ustabilizowała swoją sytuację życiową: Nie pije alkoholu, nie zażywa narkotyków, znalazła pracę oraz chłopaka. Jeśli chodzi o Isakina, kilka razy udzielano mu przepustek, podczas których spędzał czas w domu. Urlopy jednak wstrzymano, a to za sprawą jego agresywnego zachowania. Podobno Isakin nadal przebywa w szpitalu, gdzie poświęca swój czas na prowadzeniu bloga. W 2019 r. Miał także próbować sprzedawać online, wykonane przez siebie laleczki Voodoo, które znaczył swoją krwią.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.