Let’s travel together.

Owinęli dziecko w koc, zamknęli w szafie i wyjechali na urlop

0 2 801

Marcus urodził się 24 czerwca 2003 roku i spędził pierwsze trzy lata swojego życia w Ohio, wraz ze swoją matką Donną i dwójką rodzeństwa. Mimo, iż chłopiec cierpiał na autyzm był cudownym, roześmianym dzieckiem. Kochał kwiaty, Boba Budowniczego i mydlane bańki. Uczęszczał do specjalnego przedszkola, a jego mama miała trudności z radzeniem sobie z nad wyraz aktywnym i nadpobudliwym dzieckiem. Rodzina była pod stałym nadzorem opieki socjalnej. Mimo tego dochodziło do niepokojących incydentów z udziałem dziecka. W styczniu 2006 roku Marcus wypadł z okna swojego pokoju, mieszczącego się na drugim piętrze, co skończyło się pobytem w szpitalu. W kwietniu dziecko błąkało się po ulicy i cudem uniknęło potrącenia przez samochód. Donna zeznała policji, że nie radzi sobie z wychowaniem dziecka. Maluch trafił do pogotowia opiekuńczego, skąd po upływie krótkiego czasu do rodziców zastępczych Liz i Davida Carrolla. Nikt wówczas nie wiedział, że David ma poważne problemy ze zdrowiem psychicznym, które normalnie zdyskwalifikowałaby go do sprawowania opieki nad dzieckiem. Mężczyzna nie lubił chłopca i był zazdrosny o jego stałą potrzebę uwagi. Po kilku miesiącach opuścił żonę, twierdząc, że nie jest pewien czy chce życia z dziećmi. Po upływie czasu wrócił, ale nie był sam. Do domu sprowadził młodą dziewczynę, Amy Baker.

15 sierpnia 2006 roku, Liz zgłosiła zaginięcie Marcusa. Opowiedziała policji, że wraz z czwórką dzieci spędzała wolny czas w parku. W pewnym momencie straciła przytomność z powodu niskiego ciśnienia krwi, a kiedy się ocknęła Marcusa nigdzie nie było. W poszukiwaniach malucha, brało udział tysiące osób. W dniu 22 sierpnia 2006 roku, matka zastępcza zorganizowała konferencję prasową:

„Potrzebuję pomocy ze strony społeczeństwa, aby pomóc mojemu synowi. Marcus jest moim synem. Wiem, że ludzie myślą, że opieka zastępcza jest tymczasowa, ale jestem dla niego jak matka. Proszę pomóżcie mi znaleźć moje dziecko”– mówiła.

Ponieważ żaden świadek nie widział Marcusa 15 sierpnia w parku, a śledczy nie natrafili na najmniejszy ślad dziecka, policja i opinia publiczna, nabrały podejrzeń co do roszczeń Liz i Davida Carrolla. Jakiś czas później, zwęglone szczątki dziecka odnaleziono w rzecze Ohio. W oparciu o śledztwo policyjne, udało się ustalić co tak naprawdę przydarzyło się temu biednemu dziecku. Otóż Liz, David, Anna i pozostała trójka dzieci, a nawet pies, opuścili dom udając się na trzydniowy weekend. Marcusa obwinęli w koc, obkleili taśmą klejącą i bez jedzenia ani wody zamknęli w szafie na piętrze. Był to najgorętszy weekend lata. Temperatura w szafie mogła dochodzić nawet do 43 stopni C. Kiedy wrócili zastali Marcusa martwego. Dziecko zmarło w męczarniach wskutek przegrzania. Postanowili spalić zwłoki i porzucić je w pobliskiej rzece.

Przypadek śmierci Marcusa doprowadził do wielu pytań dotyczących umieszczenia dzieci w rodzinach zastępczych w stanie Ohio. Wiele organizacji zajmujących się tego typu sprawami zmieniło procedury i zintensyfikowało swoje podstawowe badania dla potencjalnych rodziców zastępczych. W sumie, ustawodawcy państwowi, opiekunowie zastępczy i rzecznicy dzieci zalecili 55 zmian w systemie opieki zastępczej.

 

Komentarze
Loading...