Let’s travel together.

Obserwował ją podczas zakupów w centrum handlowym, a chwilę później uprowadził

0

Kelsey Smith urodziła się 3 maja 1989 roku i mieszkał w Kansas. Miała 18 lat, właśnie skończyła liceum i planowała studiować weterynarię. Uwielbiała teatr, była odpowiedzialna, towarzyska i wraz ze swoją pierwszą miłością tworzyła szczęśliwy związek. Para właśnie miała świętować swoje pierwsze pół roku razem.

W letni wieczór, 2 czerwca 2007 r. Nastolatka udała się do lokalnego centrum handlowego, aby kupić prezent dla swojego chłopaka. Jeszcze około godziny 19:00 rozmawiała przez telefon ze swoja mamą; była radosna i mówiła, że niebawem wróci do domu. O 19:07 widziano ją na parkingu sklepu i tutaj ślad się urwał. Kelsey nie wróciła do domu, a kilka godzin później rozpoczęły się ogólnokrajowe poszukiwania. Kluczową rolę odegrał w nich materiał z monitoringu.

Obserwowana

Dzięki nagraniom okazało się, że od momentu w którym Kelsey przekroczyła próg centrum handlowego była śledzona. Krok w krok za nią podążał młody biały mężczyzna, ubrany w biały t-shirt i czarne spodenki. Obserwował ją, ale trzymał dystans; nie próbował podejść bliżej czy zagadać. Chociaż materiał z kamer rozmieszczonych na parkingu był niewyraźny, dało się dostrzec na nim Kelsey, która pakowała zakupione przedmioty do auta. W pewnym momencie ktoś wepchnął ją do jego wnętrza i po chwili odjechał.

Niezidentyfikowane odciski

Samochód zaginionej nastolatki zlokalizowano cztery godziny później, w niewielkiej odległości od centrum handlowego; na parkingu sklepu mieszczącego się po drugiej stronie ulicy. Materiał z kamer, ukazał, że samochód zaparkował o godzinie 21:17, po czym wybiegła z niego postać. Było ciemno i nie dało się rozpoznać czy był to mężczyzna czy kobieta, ale ubiór odpowiadał człowiekowi, który obserwował Kelsey podczas zakupów.

Wewnątrz pojazdu zabezpieczono przedmioty należące do nastolatki, w tym jej torebkę, portfel oraz prezent, który kupiła dla swojego ukochanego. Auto poddano kryminalnej ekspertyzie i na pasach bezpieczeństwa zabezpieczono niezidentyfikowane odciski palców. W tym czasie materiały z kamer, zostały poddane do opinii publicznej co wygenerowało setki wskazówek. Niestety żadna z nich nie okazała się przydatną.

Porzucona w lesie

Po kilkudniowej batalii, dotyczącej ochrony dany osobowych, która toczyła się pomiędzy policją, a firmą telefonii komórkowej z której korzystała Kelsey, wreszcie uzyskano niezbędne informacje. 6 czerwca 2007 r. Zapisy jej telefonu komórkowego, doprowadziły zespół śledczych 20 mil dalej. Tam w zalesionym obszarze zlokalizowano zwłoki. Sekcja zwłok wykazała, że Kelsey została zamordowana tego samego wieczoru kiedy zaginęła. Dziewczyna została wykorzystana seksualnie, a następnie uduszona jej własnym paskiem.

Mąż i ojciec
Tego samego dnia, zgłosił się świadek, który widział udostępnione materiały z monitoringu. Wskazał, że poszukiwany mężczyzna jest jego sąsiadem. 26- letni Edwin Hall został zatrzymany, podczas próby opuszczenia miasta. Wybierał się na wakacje wraz z żoną i czteroletnim synkiem. Oczywiście zaprzeczał jakiemukolwiek związkowi z morderstwem Kelsey, jednak dowody nie pozostawiały wątpliwości. Jego odciski palców były zgodne z tymi zabezpieczonymi w samochodzie zamordowanej.

 

Prawo Kelsey

Następnego dnia, Edwin Hall został oskarżony o porwanie, gwałt i morderstwo pierwszego stopnia. 1 sierpnia 2007 r. Skazano go na karę śmierci. Edwin chcąc jej uniknąć zgodził się na ugodę i przyznał do morderstwa. Wyznał, że dziewczyna wpadła mu w oko, więc śledził ją w centrum handlowym, aby mieć pewność, że z nikim się nie umówiła. Następnie zaatakował i pod groźbą użycia broni wywiózł w odległy teren, gdzie zgwałcił i zamordował.16 września 2008 r. Został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Ponieważ przepisy dotyczące prywatności, utrudniły funkcjonariuszom zlokalizowanie telefonu komórkowego porwanej nastolatki, opracowano nowe prawo. Prawo Kelsey obowiązuje operatorów sieci, do natychmiastowego udostępnienia danych, jeśli istnieje podejrzenie, że abonent jest w niebezpieczeństwie.

Autor, Dorota Ortakci.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.