Let’s travel together.

Nowe dowody po kilkudziesięciu latach w sprawie niezidentyfikowanej Princess Doe- AKTUALIZACJA-ZIDENTYFIKOWANA

0

*Artykuł został pierwotnie napisany w Październiku 2020 r. W dniu dzisiejszym został zaktualizowany i opublikowany pod nową datą.

W New Jersey jest wiele niewyjaśnionych przestępstw, które nawet po latach żmudnych wysiłków śledczych składają się na tysiące akt, które spoczywają w szafkach na dowody w departamentach policji w całym stanie. Na jedną z nich składa się sprawa „Princess Doe”, czyli niezidentyfikowanej dziewczynki, której ciało odnaleziono w Blairstown w 1982 roku.

Na cmentarzu

Rankiem 15 lipca 1982 r. W rowie na tyłach cmentarza Cedar Ridge, grabarz George Kise, natrafił na ciało kobiety. Twarz miała tak zmasakrowaną, że nie można było odróżnić, gdzie i co powinno się znajdować: „To wyglądało tak jakby ktoś wgniótł w jej twarz cegłę” – Mówił, mężczyzna. Ofiara brutalnego morderstwa zyskała pseudonim Princess Doe.

Charakterystyka

Jej wiek oszacowano na 14-18 lat, miała około 157-163 cm wzrostu i ważyła 45- 50 kg. Nie żyła od około 10 dni, chociaż z uwagi na warunki atmosferyczne takie jak wilgoć i wysoka temperatura, ciężko było to sprecyzować. Przez tak zaawansowany proces rozkładu ciała, nie można było nawet określić koloru oczu, a także orzec czy ofiara śmiertelnego pobicia, została wykorzystana seksualnie. Świadczył o tym jednak brak bielizny. Lekarze dowiedli, że na ramionach i rękach dziewczynki znajdowały się rany obronne, a przed śmiercią piła alkohol.

Ubiór i cechy

Prócz brakującej bielizny, ciało Princess Doe było w pełni ubrane w czerwoną bluzkę z krótkim rękawkiem i dekoltem w serek oraz długą, wzorzystą spódnicę. Ofiara nosiła naszyjnik z krzyżem, który przypominał różaniec, miała podwójnie przekłute lewe ucho, a jeden z paznokci prawej dłoni, był pomalowany na czerwono. Dziewczynka nie przechodziła za życia żadnych operacji, nie rodziła dzieci, nie miała blizn ani tatuaży, a jej dwa przednie zęby były ciemniejsze od pozostałych, co oznacza, że mogła być palaczką.

Pogrzeb i media

Sprawa niezidentyfikowanej dziewczynki z cmentarza wstrząsnęła mieszkańcami Blairstown, którzy  postanowili zapewnić jej godny pochówek. Sześć miesięcy później została pochowana na cmentarzu Cedar Ridge, niedaleko miejsca, w którym została odkryta. Napis na jej nagrobku brzmi: Princess Doe. Missing from home. Dead among strangers. Remembered by all.” P

o jej pochówku, śledczy nadal robili wszystko co w ich mocy by ją zidentyfikować. Z czasem, zwrócono się o pomoc do mediów, w celu dotarcia do potencjalnych świadków, a kanał HBO zaprezentował ten przypadek w swoim programie Strange Crimes. Jednak pomimo starań, to kim naprawdę była Princess Doe i skąd pochodziła, pozostawało tajemnicą i mimo, iż wskazówki przychodziły z całego kraju, Princess Doe stała się pierwszą osobą wpisaną do nowej bazy danych FBI o zaginionych osobach.

Ekshumacja

W 1999 r. Szczątki niezidentyfikowanej dziewczyny zostały ekshumowane, dzięki czemu można było pobrać próbki do badań DNA. Zostały one wyodrębnione z kości udowej, włosów i zębów. Zgromadzony materiał przetestowano w 2012 roku pod kątem izotopów. Ich analiza wykazała, że ofiara urodziła się w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie pochodziła z Arizony, ale część życia spędziła w Long Island i w Nowym Jorku.

Świadkowie

Po tym jak zdjęcia odzieży Princess Doe, zostały opublikowane w gazecie z policją skontaktowała się kobieta, która widziała dziewczynę w takim samym ubraniu. Miało to miejsce na kilka dni przed odnalezieniem ciała, w sklepie, który mieścił się naprzeciwko cmentarza. Kobieta stwierdziła, że zwróciła uwagę na dziewczynę właśnie z uwagi na ten niepowtarzalny strój.

W kolejnych latach, departament policji hrabstwa Warren zebrał kolejne informacje dotyczące niezidentyfikowanej. Zgodnie z nimi Princess Doe była prawdopodobnie uciekinierką, która w latach poprzedzających jej śmierć mogła pracować jako pokojówka w sieci niedrogich motelików w Ocean City.

Trop

Po kilkudziesięciu latach, zaczęły się pojawiać kolejne dowody, które doprowadziły policję do przekonania, że Princess Doe pochodziła z Long Island i została zamordowana przez alfonsa, który chciał ją zwerbować do pracy.

W 2005 roku skazany zabójca Arthur Kinlaw napisał list do policji, w którym powiedział, że chce przyznać się do kolejnego morderstwa. Mężczyzna odsiadywał wyrok za morderstwo nastolatki i wrzucenie jej ciała do rzeki. Człowiek ten był sutenerem. Ze sprawą Princess Doe nie udało się go powiązać, aż do czasu jej identyfikacji.

17- letnia Dawn

29 kwietnia 2022 r. Dziewczyna odzyskała swoją tożsamość. Kluczem w tym procesie był jej ząb i rzęsa. Wiadomość o jej identyfikacji ogłoszono publicznie 15 lipca 2022 r. W czterdziestą rocznicę jej odkrycia.

17- letnia Dawn Olanick przed swoim zniknięciem mieszkała wraz z mamą i siostrą w Bohemia na Long Island. Była uczennicą liceum w Nowym Jorku, która spotkała na swojej drodze Kinlaw’a, a ten próbował zmusić ją do trudnienia się nierządem. Kiedy odmówiła, zawiózł ją do New Jersey, gdzie ostatecznie ją zabił. Rodzina widziała ją po raz ostatni 24 czerwca 1982 r. 

Na początku sierpnia Arthur Kinlaw został oskarżony o jej morderstwo.

Przez ostatnie 40 lat mieszkańcy Blairstown pielęgnowali nagrobek Princess Doe. Teraz jej rodzina zadecyduje czy powinna zostać w New Jersey, czy wrócić do domu…

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.