Let’s travel together.

Niezidentyfikowana kobieta, nieznany zabójca. Kim jest Jane Doe Vernon County?

0 3 574

W nocy z 4 na 3 maja 1984 roku trzy nastolatki jadące wzdłuż Old Line Road, w stanie Wisconsin, natknęły się na makabryczny widok. Na żwirowym poboczu drogi, leżało ciało kobiety. Nastolatki natychmiastowo udały się na pobliską farmę, alarmując pierwszego napotkanego mieszkańca o znalezisku. Kiedy na farmę przybył oficer policji, dziewczęta zaprowadziły go na miejsce zbrodni. Twarz kobiety była nie do rozpoznania. Miała złamaną szczękę, oczodoły, a proteza zębowa tkwiła roztrzaskana w jej ustach. Miała także ciężkie obrażenia lewego ucha, prawdopodobnie spowodowane ostrym narzędziem. Model jej podobieństwa można było stworzyć dopiero po tym, jak personel kostnicy zrekonstruował jej twarz.

Niezidentyfikowana kobieta stała się znana jako Jane Doe z Vernon County, i została opisana jako kobieta rasy kaukaskiej w wieku od 50 do 65 lat. Miała siwiejące, brązowe włosy, oraz niebieskie oczy. Miała około 165 cm wzrostu, ważyła 68 kg. Na jej brzuchu znajdowała się blizna chirurgiczna. Protezy zębowe nosiły numery 420 i 289. Jej grupa krwi była ujemna. Ubrana była w sukienkę we wzory, beżowy płaszcz w kratkę i nylonowe pończochy. Na stopach nosiła pantofle o rozmiarze 8,5 B. Wszystkie elementy garderoby miały usunięte metki, prawdopodobnie by utrudnić identyfikację ich pochodzenia. Co najbardziej makabryczne, kobieta miała odcięte dłonie, które nigdy nie zostały odnalezione. Zabójca doskonale zadbał o uniemożliwienie zidentyfikowania kobiety za pomocą linii papilarnych, które być może znajdowały się w bazie.

Po opublikowaniu sprawy w lokalnych gazetach, na policję zgłosiła się para, która widziała w pobliżu miejsca odnalezienia zwłok, podejrzanego mężczyznę. Zaparkował on na poboczu dwudrzwiowym, żółtym Datsun’em. Kiedy policja udała się we wskazane miejsce, natrafili na fragment protezy, ślady krwi i męski zegarek kwarcowy Seiko. Prawdopodobnie w tym miejscu doszło do morderstwa, a ciało zostało następnie wyrzucone z samochodu po drodze.

Jest mało prawdopodobne, by kobieta była mieszkanką hrabstwa Vernon, ale władze uważają, że prawdopodobnie mieszkała w odległości 100 mil od miejsca, w którym została porzucona. Pomimo faktu, że w ciągu następnych lat zarejestrowano ponad 4000 tropów, jej tożsamość pozostaje nieznana wraz z tożsamością jej zabójcy. Została pochowana na cmentarzu Viroqua. Na nagrobku widnieje napis: „Jane Doe, znaleziona i zamordowana 4 maja 1984 r.” Kwiaty, które ozdabiają jej miejsce spoczynku, zostają pozostawiane przez tych, których dotknęła jej śmierć. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia Jane Doe z Vernon County odzyska swą tożsamość. 

 

Komentarze
Loading...