Let’s travel together.

Niewyjaśnione zgony i tajemnicze zaginięcia na Uniwersytecie Indiana: Ostatni egzamin Hanny Wilson.

0

„Jej najbardziej rozpoznawalnymi cechami były te niesamowite niebieskie oczy i jedyny w swoim rodzaju śmiech. Jej przyjaciele przychodzili do niej i mówili: „rozśmiesz mnie Hannah!” a ona miała tak zwariowaną osobowość i szalone poczucie humoru, że po prostu musiałeś się uśmiechać, kiedy byłeś przy niej. Była taka piękna, nie tylko na zewnątrz, ale i w środku. Miała ogromne serce. Kochała wszystkich i wierzyła we współczucie i akceptację. Taka ona była, po prostu.” wspomina matka Hanny.

Hannah Wilson urodziła się  2 kwietnia 1993 roku w Kokomo, w stanie Indiana. Jej rodzicami byli Robin i Jeffrey Wilson. Hannah miała też młodszą o 4 lata siostrę Haley. Rodzice dziewczyn rozwiedli się, a one zostały pod opieką matki. Jeffrey był lekarzem, a po rozstaniu z Robin, ożenił się ponownie z Jill Troha.

Studentka

Hannah uczęszczała do Fishers High School, gdzie była cheerleaderką, a niedługo przed swoją śmiercią planowała trenować nastolatki ze swojej dawnej szkoły. Hannah marzyła by zostać psychologiem i zajmować się edukacją seksualną oraz wspierać osoby ze środowiska LGBT. Po ukończeniu szkoły średniej podjęła edukację na Uniwersytecie w Indianie, gdzie studiowała psychologię.

Zaledwie kilka dni przed przystąpieniem do ostatniego egzaminu w tamtym roku akademickim, 22-letnia Hannah złożyła niespodziewaną wizytę w domu matki, aby sprawdzić, co u jej chorego kota. Mac był ukochanym zwierzakiem Hanny i była bardzo zaniepokojona jego pogarszającym się stanem zdrowia. Okazało się, że był to ostatni raz, kiedy jej matka widziała córkę żywą.

Ostatni egzamin

Po powrocie na uczelnię, Hannah zdała swój ostatni egzamin, co niewątpliwie było dla niej powodem do świętowania. Impreza rozpoczęła się 23 kwietnia w jej domu na terenie kampusu, gdzie umówiła się z kilkoma dziewczynami. Następnie grupa studentek udała się do kilku okolicznych barów i pubów gdzie piły alkohol.
„W pewnym momencie w nocy rozstała się z siostrami z bractwa i poszła spotkać się z kilkoma starymi znajomymi, którzy już ukończyli szkołę”  powiedziała Robin Wilson.

Wśród tych znajomych był także dawny chłopak Hanny. Młodzi ludzie imprezowali w hotelu Bloomington, a potem około północy grupa w końcu udała się do Kilroy’s. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest to ten sam bar sportowy, który Lauren Spierer odwiedziła zaledwie kilka godzin przed swoim zniknięciem.

Drzwi

Przyjaciele Hanny widzieli, że dziewczyna wypiła za dużo i postanowili zamówić dla niej taksówkę. Gdy ta podjechała pod bar, znajomi zapłacili kierowcy 20 dolarów i polecili aby zawiózł ją do domu, oddalonego o zaledwie sześć przecznic.
„Taksówkarz zostawił ją na skrzyżowaniu w pobliżu jej domu, patrzył, jak odchodzi, i nigdy więcej jej nie widziano”  powiedziała Robin Wilson.

Jedna ze współlokatorek Hanny słyszała jak około godziny 1 w nocy drzwi frontowe ich domu zostały otwarte, ale nie słyszała aby je zamknięto. Jak się później uda ustalić, kilka minut później jej telefon połączył się z domową sieci Wi-Fi. To, co wydarzy się w ciągu następnych siedmiu i pół godziny, pozostaje rozdzierającą serce tajemnicą.

Telefon

24 kwietnia 2015 roku, około godziny 8:34 na trawiastym obszarze około 10 mil na północ od Bloomington znaleziono ciało młodej kobiety, która zmarła w wyniku urazu zadanego tępym narzędziem. Cios jaki jej zadano był tak silny, że zmiażdżył jej czaszkę. „Nigdy nie znaleźliśmy narzędzia zbrodni”  powiedział prokurator Ted Adams i dodał „ uważamy, że jest to latarka Maglite”. Kobieta była kompletnie ubrana, ale nie miała przy sobie torebki ani dokumentów. Policja znalazła jedynie telefon komórkowy leżący obok ciała, co – jak wierzyli śledczy – mogło wskazywać na tożsamość ofiary.

„U jej stóp leżał jasnoczerwony telefon komórkowy. Początkowo wierzyliśmy, że to jej telefon” powiedział Adams.
Ale detektywi szybko odkryli, że telefon nie był zarejestrowany na kobietę. Jeśli to nie należał do niej, czy mógł należeć do zabójcy? W międzyczasie udało się zidentyfikować zwłoki i okazało się, że należały do Hanny Wilson, studentki Indiana University. Szukając zabójcy, policja zastanawiała się, czy ta sprawa może być powiązana z zaginięciem innej studentki IU, Lauren Spierer.

Messel

Policja szybko dotarła do właściciela telefonu komórkowego znalezionego na miejscu zbrodni. Należał on do Daniela Messela, 49-letniego pracownika drukarni. Znajomi i bliscy mężczyzny uważali go za nieszkodliwego miłośnika gier planszowych, ale policja znała Messela z czegoś znacznie bardziej złowrogiego.
„Daniel Messel ma długą historię kryminalną związaną z przemocą, szczególnie przeciwko kobietom” powiedział Adams. „Odkryliśmy, że trafił kiedyś do więzienia za uderzenie swojej babci w głowę deską”. Jak się później okaże, studentki IU często skarżyły się na Messela, który miał je zaczepiać, podglądać i prześladować.

Kiedy policjanci podjechali pod dom Messela, zastali tam mężczyznę pakującego do samochodu torby. Ta którą trzymał w ręce okazała się zwierać m.in.: przesiąknięte krwią dżinsy, trampki i bluzę z logo Uniwersytetu Indiana. Ubrania nalezały do niego, a krew do Hanny Wilson. W samochodzie Messela znaleziono jeszcze więcej przerażających wskazówek, które łączyły go z zamordowaną studentką. „W środku znaleziono około 50 pasm włosów należących do Hanny Wilson”  powiedział Adams.

Noc

Daniel Messel został aresztowany, a następnie oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia.
„Sądzimy, że jakiś czas po między godziną 1:05 a 2:58 w nocy te dwie osoby, które nie były ze sobą w żaden sposób związane, spotkały się” powiedział Adams. Policji udało się ustalić,  że w czasie gdy Hannah Wilson była na imprezie z przyjaciółmi, Messel ze swoim kolegą był w Yogi’s Bar, gdzie kamera bezpieczeństwa zarejestrowała ich czekających na stolik. „Grali w Trivia przez dwie godziny. Wyszli około 23:30” powiedział Adams.

Tuż po północy Hannah Wilson i jej przyjaciele wylądowali w barze sportowym Kilroy, zaledwie kilka przecznic od Yogi’s. Kawałek dalej inna kamera rejestruje Messela przemierzającego główną ulicę Bloomington w swojej Kia Sportage. Adams twierdzi, że ​​Messel prawdopodobnie szukał łatwej zdobyczy: młodej studentki, która za dużo wypiła.
Na innym nagraniu widać Hannę Wilson w taksówce, a tuż za nią, Daniela Messela w swoim samochodzie. Następnie Messel prawdopodobnie poszedł za kobietą do domu.

Pomoc

Tamtego dnia Hannah zgubiła prawo jazdy, ale zorientowała się o tym prawdopodobnie dopiero pod domem.
„Myślę, że w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że jej prawo jazdy zniknęło i wyszła z domu, aby zobaczyć, czy może go tam nie upuściła. Wierzę, że Daniel Messel jechał tamtą drogą i w jakiś sposób zaoferował jej pomoc lub zaproponował, że odwiezie ją z powrotem do baru, (…)”.

Mężczyzna prawdopodobnie zaatakował Hannę niedługo po tym jak weszła do jego samochodu, a następnie wiózł nieprzytomną kierując się w stronę nieuczęszczanych obszarów, które znajdują się około 15 mil od Bennington. Po drodze natknął się na nieoczekiwaną blokadę drogi: most był zepsuty. „Myślę, że wtedy Hannah odzyskała przytomność i walczyła z porywaczem” powiedział Adams. „Wjechał szybko na ten parking, ponieważ musiał bronić się przed atakiem Hanny próbującej uciec z jego pojazdu. Nie było śladów DNA ani rozprysków krwi po stronie pasażera. Messel wyciągnął ją na ziemię, zawlókł nieco dalej i tam ją zabił.”

80 lat

Chociaż nigdy nie znaleziono narzędzia zbrodni, to telefon, który Messel zgubił na miejscu zbrodni wystarczył, aby ława przysięgłych uznała go za winnego morderstwa pierwszego stopnia. Daniel Messel został skazany na 80 lat więzienia za morderstwo Hanny Wilson. „Absolutne maksimum, jakie mógł uzyskać, to 85 lat, więc byłem zadowolony” powiedział Adams. Messel nigdy nie przyznał się do zamordowania Hanny Wilson.

W chwili gdy Messel stał przed sądem czekając na wyrok, do mediów i na policję zaczęły się zgłaszać kolejne kobiety, w większości studentki IU, które były przez niego nękane. Kilka z nich został przez niego zgwałcone, jednak nigdy nie zgłosiły tego zdarzenia władzom. Prokurator Ted Adams podejrzewa, że ​​Messel jest również zamieszany w sprawę zaginionej studentki Lauren Spierer „Podobieństw w sprawach Hanny Wilson i Lauren Spierer jest wiele: studentki IU, młode, atrakcyjne studentki IU, obie tego dnia piły alkohol, a miejsce zaginięcia Lauren dzieliło 8 przecznic od miejsca gdzie porwano Hannę.”

Wobec tego wszystkiego, śledczy i osoby interesujące się sprawą zabójstwa Hanny przypuszczają, że Messel może mieć na swoim koncie więcej ofiar śmiertelnych. Jednak na chwilę obecną nie ma na to dowodów.

This slideshow requires JavaScript.

Poniżej znajdują się inne artykuły z tej serii:

Niewyjaśnione zgony i tajemnicze zaginięcia na Uniwersytecie Indiana: Ostatnia impreza Lauren Spierer.

Niewyjaśnione zgony i tajemnicze zaginięcia na Uniwersytecie Indiana: Ostatnia podróż Jill Behrman.

Niewyjaśnione zgony i tajemnicze zaginięcia na Uniwersytecie Indiana: Czy Joseph Smedley popełnił samobójstwo?

Niewyjaśnione zgony i tajemnicze zaginięcia na Uniwersytecie Indiana: Dwa groby i brutalny mord studentki.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.