Let’s travel together.

Niewidzialne dzieci: Mary i Elwyn Crocker. Torturowane i zamordowane zostały pochowane w ogródku ich rodzinnego domu.

2

20 grudnia 2018 roku odkryto ciała dwojga nastolatków pochowanych na podwórku ich rodzinnego domu. Zaginięcie żadnego z nich nigdy nie było zgłoszone.

Ciała 14-letniej Mary Crocker i Elwyna Crockera Jr., który w chwili śmierci również miał 14 lat, zostały znalezione zakopane na podwórku ich domu rodzinnego w Savannah w stanie Georgia w grudniu 2018 roku. Funkcjonariusze przybyli na miejsce w celu kontroli stanu zdrowia Mary, po tym jak jeden z członków rodziny dziewczynki zadzwonił na policję, aby podzielić się przerażającymi doniesieniami. Osoba ta powiedziała policji, że dowiedziała się, że nastoletnia Mary została zamordowana. Niestety plotka okazała się prawdziwa.

Nikt nigdy nie zgłosił zaginięcia Mary ani jej brata Elwyna, którego nikt nie widział od połowy 2016 roku. Ponieważ dzieci uczyły się w domu, władze nigdy nie miały powodu do niepokoju. Jak się jednak okazało, z jakiegoś powodu Crockerowie w 2012 roku byli pod opieką Departamentu ds. Rodziny i Dzieci, ale ich sprawa została zamknięta rok później. Od tamtej pory nikt nigdy niczego nie zgłaszał, a rodzina nie przykuwała niczyjej uwagi.

Rodzina Crocker

 

Policja oszacowała, że Mary zmarła w okolicach 26 października 2018 roku, a Elwyn prawdopodobnie zmarł dwa lata przed Mary w 2016 roku, gdy miał 14 lat. Oba ciała były poobijane i posiniaczone, co wskazuje, że zarówno Mary jak i Elwyn byli torturowani przed śmiercią. Za śmierć dzieci pociągnięto do odpowiedzialności pięć osób, w tym ich macochę, ojca i przybraną babcię.

Ojciec dzieci pracował jako Święty Mikołaj w sklepie Walmart

Oskarżony został 50-letni Elwyn Crocker Sr.; 33-letnia Candice Crocker macocha dzieci; 31-letni Mark Wright, brat Candice; 50-letnia Kimberly Wright matka Candice i 55-letni Roy Anthony Prater, partner Kimberly.

Podczas przeszukania domu policja dokonała wielu odkryć, a najbardziej niepokojące było zdjęcie znalezione w telefonie Elwyna Seniora, przedstawiające Mary, nagą i wychudzoną, stojącą przed psią klatką znajdującą się w kuchni ich domu. Na zdjęciu Mary wydawała się bliska śmierci.

Mary Crocker spędzała prawie 24 godziny na dobę zamknięta w klatce dla psa, która była zbyt mała, by mogła się w niej poruszać. Klatkę dodatkowo zabezpieczono kłódkami, aby dziewczynka nie mogła uciec. Mary musiała radzić sobie z rozdzierającym bólem, ponieważ jej stawy spuchły tak mocno, że gdy opuszczała na chwilę klatkę nie mogła wyprostować kończyn. Aby jej to „ułatwić” została przyklejona taśmą klejącą do drabiny…

Jej rodzice, przybrana babcia i inne rodzeństwo bili ją przedmiotami gospodarstwa domowego, używali paralizatora, karmili jedzeniem nasączonym płynem do mycia naczyń i trzymali ją nago dzień i noc. Dziewczynka była też głodzona. Rodzina nie pozwalała Mary się kąpać, ale od czasu do czasu zabierała ją do łazienki, by z pomocą węża ogrodowego spryskać ją zimną wodą.

Dom rodziny Crocker

Władze twierdzą, że Elwyn Jr. był również maltretowany, zanim został zamordowany. Podejrzewają, że był trzymany w klatce razem z Mary. Młodszy brat dzieci, 11-letni James Crocker, dotknięty porażeniem mózgowym, został zmuszony przez swoją babcię do udziału w biciu Mary. Powiedział śledczym, że był zmuszony bić ją patelnią.

Miejsce, gdzie pochowano dzieci

Ostatecznie Roy Prather przyznał się do udziału w zamordowaniu dzieci i zawarł ugodę z prokuraturą wkrótce po aresztowaniu unikając dzięki temu najcięższego z wyroków. W obliczu kary śmierci macocha dzieci, Candace Crocker również przyjęła ugodę i została skazana na dożywocie. Oboje będą zeznawać podczas nadchodzącego procesu.

Trzej pozostali oskarżeni wciąż czekają na proces. Żaden z nich nie przyznał się do winy. Państwo domaga się kary śmierci wobec każdego z oskarżonych. Sędzia ogłosił, że proces rozpocznie się w pierwszej połowie 2022 roku. Na opóźnienia miały wpływ miedzy innymi ograniczenia związane z COVID-19.

Autor, KaMa.

2 Komentarze
  1. klaudd mówi

    czytając takie artykuły same przeklenstwa cisną mi się na jezyk, tak bardzo mi szkodza tych dzieci… kara smierci dla takich bydlaków to zbyt delikatna kara

  2. Zofia mówi

    Dokładnie. Wstrząsające i straszne 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.