Let’s travel together.

Nierozwiązane zaginięcie Amy Fitzpatrick

0

Amy Fitzpatrick miała 15 lat, kiedy zniknęła z Hiszpanii w Nowy Rok 2008. Jej zniknięcie pozostawiło po sobie załamaną rodzinę i tajemnicę, której nigdy nie udało się rozwiązać.

Amy przeniosła się do Hiszpanii w 2004 roku z matką Audrey, bratem Dean’em i chłopakiem matki Dave’m. Kobieta rozwiodła się z mężem tuż przed przeprowadzką i wierzyła, że Hiszpania jest dla niej i dzieci, idealnym miejscem na rozpoczęcie życia od nowa. Rodzina osiedliła się w Mijas Costa, popularnym miejscu dla brytyjskich i irlandzkich familii. W wieczór zaginięcia, Amy spędzała czas u swojej przyjaciółki Ashley, pomagając jej w opiece nad młodszym bratem. W drogę do domu udała się o godzinie 22:00. Miała do przejścia zaledwie kilka minut. Zaginięcie zgłoszono dopiero 3 stycznia. Nastolatka często spędzała noce poza domem, więc początkowo rodzina myślała, że może zatrzymała się u przyjaciół. Zdania potencjalnych świadków były podzielone. Jedni twierdzili, że w noc zaginięcia widzieli nastolatkę w barze w towarzystwie blondyna, inni donieśli, że była ze starszym mężczyzną. Ashley i jej mama zeznały, że kiedy Amy spędzała czas w ich domu, miała ze sobą telefon komórkowy, jednak  później znaleziono go w jej własnym pokoju. Wiadomo także, że nie miała przy sobie pieniędzy, znała tylko garstkę ludzi, a w miesiącach poprzedzających jej zniknięcie, nie uczęszczała do szkoły. Pamiętnik nastolatki, ujawnił, że nie była ona zadowolona z życia w Hiszpanii i bardzo chciała wrócić do Irlandii. Audrey planowała, zabrać Amy do ojczystego kraju na Święta Bożego Narodzenia, ale prawne problemy Dean’a zmieniły te plany, przez co Amy była bardzo zdenerwowana. Wtedy właśnie narysowała w pamiętniku obrazek ilustrujący jej życie, mieszczące się kartonowym pudle. „Jest dość małe i nie zostało pomalowane. Mam nadzieję, że wkrótce pomaluję moje kartonowe pudełko”. Ashley i jej matka, ostatnie osoby, które widziały nastolatkę, doniosły mediom, że Amy nie lubiła chłopaka jej matki Dave’a, i że mężczyzna napawał ją przerażeniem. Audrey zdecydowanie zaprzeczyła tym roszczeniom.

W sierpniu 2008 roku, doszło do włamania w biurze, prawnika rodziny Fitzpatrick. Telefon zaginionej nastolatki, laptop i poufne dokumenty dotyczące śledztwa, zostały skradzione. Dziwne było, to ze względu na fakt, że skradzione przedmioty były pozbawione wartości finansowej, podczas gdy drogie telewizory, sprzęt komputerowy i muzyczny pozostały nie ruszone. Śledczy wierzą, że włamanie związane było z zaginięciem nastolatki. Pomimo prowadzonych dochodzeń policja hiszpańska nie znalazła żadnych dowodów w związku z zaginięciem Amy, podczas gdy prywatni detektywi zatrudnieni przez Audrey i Dave również nie znaleźli zbyt wielu tropów. Pięć lat po zaginięciu Amy, kolejna tragedia uderzyła w rodzinę. Brat zaginionej, 23 letni Dean, został ugodzony nożem po kłótni o butelkę z wodą, przez partnera jego matki Dave’a. Chłopak zmarł. Podczas ceremonii pogrzebowej Dave, założył spinki do mankietów, przedstawiające wizerunek Amy i Dean’a. w 2016 roku, mężczyzna został skazany na 7 lat pozbawienia wolności. Dwa lata później zdiagnozowano u niego raka gardła i obecnie przebywa w szpitalu. Sprawa Amy pozostaje nierozwiązana.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.