Let’s travel together.

Nierozwiązane zabójstwo 14 letniej buntowniczki

0

Baltimore, godziny poranne 9 listopada 1954 roku. Maszynista pociągu przejeżdżającego pod mostem na Belvedere Avenue na widok dziwnego kształtu na torach, zwalnia bieg i zatrzymuje pociąg. Ku jego przerażeniu okazuje się, że jest to ciało młodej kobiety.

Carolyn Wasilewski była najstarsza z siedmiorga rodzeństwa. Wygląd tej 14-latki wprowadzał w błąd. Można było łatwo wziąć ją za kobietę pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. Carolyn nie była również, grzeczną dziewczynką. Miała złą reputację, a to za sprawą jej kontaktów z członkami młodocianego gangu „Rockabilly”, który w tamtych czasach był znany z przestępstw tj. kradzieże samochodów, udział w nielegalnych wyścigach, czy handlu narkotykami.

Zwłoki tej młodej dziewczyny, zakrwawione i noszące wyraźne ślady pobicia, zostały porzucone na torach kolejowych. Najprawdopodobniej w celu ich dodatkowego rozwłóczenia przez przejeżdżający pociąg. Dziewczynie brakowało butów i spódnicy, ale śledczy nie stwierdzili żadnych oznak napaści seksualnej. Jedyną wskazówka było imię „Paul” napisane szminką na udzie ofiary. Policyjni śledczy byli skonsternowani.

„Na długo przed tym, jak została zidentyfikowana, policja doszła do wniosku, że morderstwo miało miejsce gdzie indziej, a ona została zrzucona z mostu lub wywleczona na tory –  donosił „The Baltimore Sun” w 1954 roku.

Zaczęto szukać jakichkolwiek śladów i wskazówek niedaleko domu ofiary, oraz w sąsiedztwie Morrell Park, gdzie znajdowało się miejsce zbrodni. Przyniosło to rezultaty w postaci odnalezienia sporej ilości śladów krwi w pobliżu domu dziewczyny. Znaleziono również jej buty i inne rzeczy osobiste. Policja rozmawiała z rodziną, próbując prześledzić ostatnie chwile Carolyn. W noc w którą zmarła, nastolatka miała umówione spotkanie z koleżanką z którą zapisała się na zajęcia taneczne w celu omówienia szczegółów. Gdy około godziny 18:15 wychodziła z domu miała wałki we włosach, rodzina spodziewała się więc jej szybkiego powrotu. Gdy dziewczyna pomimo późnej pory nie pojawiała się w domu, jej bliscy rozpoczęli poszukiwania w okolicy. Niestety bezskuteczne. Przyjaciółka z którą Carolyn miała się spotkać w rozmowach z policją twierdziła że dziewczyna nie dotarła w umówione miejsce.

Śledztwo podążało kilkoma tropami. Jednym z nich były zeznania nastolatki w sprawie o napaść na tle seksualnym z udziałem jednego z jej przyjaciół. Twierdzono, że morderstwo Carolyn mogło być odwetem za jej współpracę z ofiarą. Podejrzany mężczyzna został przesłuchany przez policję, ale wkrótce, dzięki brakowi dowodów oraz niepodważalnemu alibi, został on oczyszczony z podejrzeń.

Innym poważnym podejrzanym był człowiek znany jako Ralph Garret. Mieszkał w pobliżu Carolyn, a świadkowie twierdzili, że widzieli tę dwójkę razem tej nocy. Garret miał też podobno nie wrócić do domu. Niestety policja nie była w stanie przesłuchać podejrzanego. Kilka dni później jego powieszone zwłoki, odnaleziono w pobliżu miejsca, w którym Carolyn została zamordowana. Orzeczono samobójstwo, a żona mężczyzny stwierdziła, że do tak drastycznego czynu pchnęła go głęboka depresja, spowodowana śmiercią matki.

Pozostaje tak wiele pytań bez odpowiedzi. Co imię „Paul” oznaczało dla ofiary? Czy Garret naprawdę widział się z młodą dziewczyną? Jaki był powód jej morderstwa? Mimo upływu lat, organy ścigania nadal otrzymują telefony dotyczące tej sprawy. Być może, kiedyś uda się ją rozwiązać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.