Let’s travel together.

Nieprzytomna leżała twarzą w błocie – adoptowana 13-latka zmarła w wyniku hipotermii, obrażeń i niedożywienia.

0
13-letnia Hana Grace-Rose Williams zmarła z powodu hipotermii. Przed śmiercią była systematycznie bita, głodzona, zmuszana do korzystania z toalety na zewnątrz, a czasami przez kilka dni zamknięta w ciemnej szafie. Takie życie zapewnili jej rodzice zastępczy, którzy mieli otworzyć przed nią nowy lepszy świat.

Zgłoszenie

10 minut po północy.12 maja 2011 roku. Carri Williams, przybrana matka Hany, dzwoni pod numer 911:

„Myślę, że moja córka właśnie się zabiła”, mówi kobieta do dyspozytora

„Dlaczego tak mylisz?” zapytał dyspozytor.

„Jest naprawdę uparta i nie chce wejść do środka” – powiedziała Williams. „Ona biegała i rzucała się na podwrórku. A potem upadła.”

„Czy ona oddycha?” zapytał dyspozytor.

„Nie wydaje mi się. Nie” powiedziała Williams.

Po otrzymaniu adresu dyspozytor zapytał: „Ile lat ma twoja córka?”

„Nie wiem, przyjęliśmy ją prawie trzy lata temu”.

„Nie wiesz, ile ona ma lat?”

„Może być w wieku od 14 do 16 lat”

Hana została znaleziona leżąca twarzą w błocie. Williams i jej dzieci przykryli ją prześcieradłem i wnieśli do środka. Kobieta zgarnęła błoto z ust Hany i zaczęła wykonywać resuscytację. Przybrany ojciec Hany, Larry Williams, wrócił akurat z pracy i przejął działania resuscytacyjne.

Podczas rozmowy z dyspozytorem Carri Williams powiedziała, że ​​Hana rzuciła się na ziemię w ich ogrodzie i zdjęła ubranie.

Lekarze przybyli na miejsce po około 17 minutach od zgłoszenia. Hana została zabrana do Szpitala Skagit Valley. O godzinie 1:30 stwierdzono zgon dziewczynki.

Hana

Hana Grace-Rose Williams urodziła się jako Hana Alemu, 19 czerwca 1997 r. w Etiopii. W 2008 roku została adoptowana przez amerykanką parę mieszkającą w Sedro-Woolley w stanie Waszyngton. Oprócz Hany, Williamsowie adoptowali 10-letniego etiopskiego chłopca. Para miała również 7 biologicznych dzieci.

This slideshow requires JavaScript.

Szokujące fakty

Jak wykaże późnij śledztwo, Hana była na zewnątrz przez pół dnia, w zimnie i deszczu. Nocą temperatura tego dnia wynosiła około 5 stopni Celsjusza. Na ciele dziewczynki znaleziono podejrzane ślady. Miała guz na głowie, była okropnie wychudzona a jej ciało pokryte było świeżymi ranami. Oprócz tego u Hany stwierdzono przewlekłe zapalenie żołądka.

Lekarze stwierdzili, że chociaż zmarła na skutek hipotermii, jej śmierć była też spowodowana ogólnym osłabieniem organizmu w wyniku niedożywienia, urazów i schorzeń.

Na podstawie zeznań małżeństwa i innych dzieci Williamsów, śledczy ustalili, że rodzice głodzili Hanę za karę za brak posłuszeństwa.

Na zewnątrz

Ponadto dziewczynka została zmuszona do korzystania z turystycznej toalety na zewnątrz, za stodołą, zamiast z domowej łazienki tak jak reszta rodziny. Williams powiedział śledczym, że zmusili Hanę do korzystania z toalety na zewnątrz, ponieważ miała zapalenie wątroby i nie chcieli, aby którekolwiek z ich dzieci zaraziło się tą chorobą. Hana mogła się myć jedynie na dworze, z pomocą węża ogrodowego. 

Hana była także zmuszana aby spać w stodole w niektóre noce lub przebywać na zewnątrz przez kilka godzin w zimnie, bez odpowiedniej odzieży lub butów. Jak tłumaczą rodzice adopcyjni, wolno jej było nosić buty, jeśli na ziemi leżał śnieg.

Religijne karcenie

Inne kary wymierzane Hanie obejmowały zamykanie jej w ciemnej szafie na wiele godzin lub dni bez jedzenia, podczas. W tym czasie włączali dla niej Biblię w wersji audio i religijne piosenki.

Williams potwierdził również, że używali plastikowej rurki hydraulicznej jako narzędzia do karania Hany i niektórych innych dzieci w ich domu.

Williamsowie tłumaczyli, że przy wychowywaniu dzieci wzorowali się na książce „Jak trenować dziecko.Trening czyni mistrza” autorstwa kontrowersyjnego duchownego Michaela Pearla.

This slideshow requires JavaScript.

Wielebny Pearl

Pearl jest amerykańskimniezależnym baptystą i chrześcijańskim fundamentalistycznym pastorem, misjonarzem, ewangelistą i autorem kilku książek. Najbardziej znany jest ze swojej kontrowersyjnej książki, napisanej wraz z żoną Debi Pearl, zatytułowanej To Train Up A Child (w Polsce wydana pod tytułem „Jak trenować dziecko.Trening czyni mistrza”), która została skrytykowana jako propagująca przemoc wobec dzieci.

Ciąg dalszy zeznań

Dzieci  Williamsów, opowiedziały śledczym, że Hana była czasem bita plastikową rurką za to, że stała w odległości większej niż 12 cali od miejsca, w którym kazano jej stać lub za odzywanie się bez pozwolenia.

Biologiczne dzieci Williamsów były zachęcane do udziału w wymierzaniu kar adoptowanemu rodzeństwu.

Drugie adoptowane przez nich dziecko, 10-letni chłopiec jest głuchy. Jego również nie oszczędzono. Williams czasami odmawiał chłopcu jedzenia i bił go regularnie, za to, że ich nie słuchał. Jak miał ich słuchać skoro nie słyszał?

Następstwa

Siedmioro biologicznych dzieci Larry’ego i Carri Williams oraz jedno adoptowane dziecko zostało usuniętych spod opieki Williamsów. Jak się później okaże, żadne z dzieci nie chodziło do szkoły, cała dziewiątka uczyła się domu.

We wrześniu 2013 roku, Carri Williams, została skazana na 36 lat i 11 miesięcy pozbawienia wolności za zabójstwo i przemoc w stosunku do dzieci a jej mąż otrzymał wyrok 28 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.