Let’s travel together.

Niepokojące zdjęcia z erotycznym podtekstem i bezlitosna zbrodnia – Sprawa Asunty

0

Sprawa 13- letniej Asunty zszokowała hiszpański naród. Adoptowana jako malutkie dziecko przez zamożną rodzinę, zginęła z ich rąk nim ledwo wkroczyła w wiek dojrzewania.

Nowi rodzice

„Przypadek Asunty Basterra” – jak wiadomo z hiszpańskich mediów, dotyczy 13-letniej dziewczynki o imieniu Asunta, która została adoptowana z Chin, gdy miała zaledwie rok, przez bogatą i szanowaną hiszpańską rodzinę. Adopcyjna matka Rosario, pracowała jako prawniczka, a ojciec  Alfonso był znanym dziennikarzem. Asunta wyrosła na bardzo utalentowaną dziewczynkę, która na co dzień uczyła się w prestiżowej, prywatnej szkole. Świetnie radziła sobie z muzyką i baletem, uczyła się chińskiego, mandaryńskiego oraz angielskiego. Mimo, iż w późniejszym czasie rodzice Asunty się rozwiedli, wspólnie sprawowali nad nią opiekę.

Zwłoki nieopodal domu

Wieczorem 21 września 2013 roku, rodzice zgłosili zaginięcie Asunty. O świcie następnego dnia jej ciało znaleziono na leśnej ścieżce, zaledwie trzy mile od domu. Sekcja zwłok wykazała, iż nastolatka zmarła na skutek uduszenia, a wcześniej podano jej dużą ilość leków uspokajających. Dwa dni po znalezieniu i zidentyfikowaniu ciała Asunty jej rodzice zostali aresztowani i oskarżeni o morderstwo córki. Śledztwo w tej sprawie ujawniło szokującą prawdę.

Faszerowana lekami

W lipcu, Asunta przyznała się koleżance na komunikatorze, że pewnego dnia, zamaskowana postać weszła do jej pokoju i próbowała ją zamordować – miała ze sobą nóż. Zwierzała się także, że jej rodzice ciągle dawali jej „biały proszek”. Do tego faktu przyznała się również swojej nauczycielce muzyki, która nie raz widziała ją na wpół śpiącą podczas lekcji. Na jaw wyszło także, że jej przybrany ojciec często kupował duże ilości Orfidium- silnego środka uspokajającego, opartego na benzodiazepinach, stosowanego w leczeniu zaburzeń lękowych. Raport z autopsji potwierdził, że dziewczynka była stale pod wpływem benzodiazepin.Jej matka próbowała tłumaczyć ten fakt, chorobą córki, jednak pediatra stanowczo temu zaprzeczył – Asunta była zdrowym dzieckiem. Chorowała natomiast Rosario, która zażywała środki uspokajające z powodu ciągłych stanów lękowych.

Morderstwo dla pieniędzy

Na komputerze ojca dziewczynki, eksperci z branży IT zabezpieczyli filmy pornograficzne o tematyce orientalnej, oraz prowokujące i niepokojące zdjęcia Asunty o podtekście seksualnym. W dniu 30 października 2015 roku, adopcyjni rodzice dziewczynki zostali uznani za winnych jej morderstwa. Motywem zbrodni był spadek przepisany na Asunte, przez zmarłych dziadków. Rosario podczas 18- letniej odsiadki za morderstwo córki, już kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo. Póki co bez powodzenia…

Śledztwo w sprawie śmierci Asunty zostało nazwane przez detektywów „Operacja Lilia Wodna”, a to za sprawą tego, że w świetle księżyca, zwłoki dziewczynki w białej koszuli nocnej, wyglądały jak unoszący się nad ziemią kwiat.

Autor, Dorota Ortakci.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.