Let’s travel together.

Niemowlę miało 34 złamania żeber, obrażenia głowy, oczu i kręgosłupa. Matka nie reagowała.

0
Hrabstwo Montgomery, Maryland. 10-tygodniowa Aleah zmarła w wyniku obrażeń zadanych jej przez ojca. Dziewczynka padła ofiarą przemocy oraz wykorzystywania seksualnego, które miały początek gdy niemowlę miało zaledwie 2 tygodnie. Matka dziewczynki widząc siniaki i ślady na ciele córki, sugerujące stosowaną wobec niej przemoc, nie zareagowała w żaden sposób.

24-letni Robert Davidson, przyznał się przed sądem do wykorzystywania seksualnego i zabicia swojej 10-tygodniowej córki Aleah Thompson. Do śmierci dziecka doszło poprzez wielokrotne upuszczanie jej na podłogę i złamania kości – dziewczynka miała żebra połamane w 34 miejscach!
Do tragedii doszło w czerwcu 2015 roku, podczas gdy matka dziewczynki była w pracy.

Aleah

Ratunek

Wieczorem, 23 czerwca 2015 roku, o godzinie 19.18 Robert zadzwonił pod numer 911, aby zgłosić, że jego dziecko nie reaguje i nie oddycha. Do ich domu w Rockville, w stanie Maryland  przybyli sanitariusze, którzy następnie zabrali małą Aleah do pobliskiego szpitala. Później dziewczynka została przetransportowana drogą lotniczą do specjalistycznego szpitala MedStar Georgetown University Hospital w Waszyngtonie. Mimo walki i wysiłku personelu w celu ratowania życia maleństwu, Aleah zmarła 3 dni później.

Zabójstwo

Główny lekarz sądowy orzekł, że śmierć Aleah była spowodowana licznymi, tępymi obrażeniami. Sekcja zwłok wykazała również, że niemowlę miało złamany obojczyk i 34 złamania żeber na różnych etapach gojenia, obrażenia głowy, oczu i kręgosłupa.

Antropolodzy sądowi odkryli, że maltretowanie rozpoczęło się w ciągu pierwszych dwóch tygodni życia dziecka, a ostatni z incydentów miał miejsce tuż przed śmiercią. Śmierć dziecka została zakwalifikowana jako zabójstwo.

Robert Davidson

Matka

Matka Aleah, 22-letnia Lorena Thompson, podejrzewała, że ​​jej chłopak Robert krzywdził Aleah po tym, jak zobaczyła siniaki na jej ciele. Kobieta nie powiadomiła jednak o tym fakcie władz a co więcej, unikała kontaktu z pediatrą. Aleah nie pojawiła się na kontrolnych badaniach dwumiesięcznego dziecka.

Lorena Thompson

Aresztowanie

Rodzice dziewczynki zostali aresztowani dopiero pod koniec sierpnia 2015 roku, około dwa miesiące po śmierci Aleah.

Podczas przesłuchań Robert przyznał się do „popełnienia czynów stanowiących wykorzystywanie seksualne dziecka”. Powiedział też, że kilka razy zdarzyło mu się upuścić dziewczynkę oraz „agresywnie” nią potrząsać.

Odnośnie przemocy seksualnej wypowiedział się adwokat mężczyzny, który tłumaczył w sądzie, że jego klient jedynie próbował usunąć „śluz i inne substancje” z ciała Aleah. Dodał, że Robert nie zrobił tego dla satysfakcji seksualnej.

Skazanie

Robert Alan Davidson otrzymał wyrok 65 lat więzienia, w tym 15 lat w zawieszeniu, co ostatecznie daje 50 lat za kratkami. Za przemoc fizyczną wobec dziecka prowadzącą do śmierci otrzymał wyrok 40 lat pozbawienia wolności, a za molestowanie seksualne nieletniego, 25 lat.

Matka dziewczynki, Lorena Thompson, przyznała się do zaniedbania i otrzymała wyrok 5 lat w zawieszeniu.

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.