Let’s travel together.

Niemiecki nauczyciel matematyki oskarżony o zjedzenie mężczyzny poznanego w sieci.

0

8 listopada tego roku, berlińska policja otrzymała wezwanie do jednego z parków na terenie miasta. Jeden z przechodniów odkrył podejrzanie wyglądające kości, na których widoczne były ślady ludzkich zębów. Śledztwo doprowadziło do aresztowała 41-letniego nauczyciela matematyki i chemii pod zarzutem zabójstwa na tle seksualnym i kanibalizmu.

Trop

Psy tropiące przyprowadzone na miejsce znalezienia kości złapały trop i doprowadziły funkcjonariuszy do domu nauczyciela. 41-letni Stefan R. nauczyciel w szkole podstawowej (według innych źródeł liceum) został aresztowany przez niemiecką policję w związku z morderstwem i podejrzeniem kanibalizacji mężczyzny, który zaginął we wrześniu. Kości znalezione w parku okazały się należeć do 44-letniego Stefana Trogischa. Stefan był elektrykiem i na co dzień był pracownikiem linii wysokiego napięcia, a swojego oprawcę spotkał w internecie.

Stefan R.

Stefan R. 

Zaginięcie

Stefan Trogisch zniknął ze swojego mieszkania w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg, 5 września2020, mówiąc swojemu współlokatorowi, że spotka się z przyjacielem. Policja twierdzi, że nauczyciel matematyki i Trogisch wymienili kilka wiadomości na czacie strony internetowej Planet Romeo. Witryna nie jest związana z kanibalizmem, ale jest popularnym miejscem spotkań dla osób zainteresowanych związkami tej samej płci.

„Podejrzany interesował się kanibalizmem” – powiedział Marin Steltner, rzecznik berlińskiej prokuratury. „Szukał tego tematu w internecie”. Dochodzenie ujawniło, że 41-latek szukał w Internecie treści związanych z kanibalizmem, a pewnego razu wpisał w Google pytanie czy mężczyzna może przeżyć po odcięciu przyrodzenia.

Steltner dodał, że nie jest jasne, czy ofiara podziela zainteresowanie jego zabójcy kanibalizmem.

Dowody
W domu podejrzanego znaleziono noże, powszechnie używaną przez chirurgów piłę do cięcia kości i dużą lodówkę . Badacze odkryli również 50 funtów wodorotlenku sodu, który może być użyty do rozpuszczenia mięsa i tkanki ciała. Podejrzany powiedział policji, że planował użyć tej substancji do produkcji mydła.

Niemcy oskarżyli w ostatnich latach kilku kanibali, w tym policjanta skazanego za zamordowanie mężczyzny, którego spotkał na niemieckim czacie poświęconym kanibalizmowi w 2016 roku, oraz niesławnego kanibala z Rotenburga, Armina Meiwesa, który również zabił i zjadł mężczyznę, którego spotkał w Internecie.

Armin

Armin Meiwes urodził się 1 grudnia 1961 w Essen. Mężczyzna pracował jako niemiecki informatyk, zwany Heskim Kanibalem oraz Potworem z Rotenburga, który w marcu 2001 zamordował i częściowo zjadł poznanego przez internet Bernda Jürgena Armando Brandesa. Meiwes od 1999 poszukiwał w internecie ludzi zainteresowanych praktykami kanibalistycznymi. Zamieszczał też ogłoszenia, w których poszukiwał młodych mężczyzn w celu „zabicia i zjedzenia”. W lutym 2001 na jedno z takich ogłoszeń odpowiedział Bernd Jürgen Armando Brandes, 43-letni inżynier z Berlina…

Obecnie Stefan R. przebywa w areszcie i czeka na proces.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.