Let’s travel together.

Nie chciał aby cierpieli po jego śmierci więc wszystkich zabił

0

Rodzina Cockman ( Taye 13, Rylan 12, Arye 10, Kadyn 8, mama Katrina 35, babcia Cynda 58 i dziadek Peter 61) mieszkali na farmie w Osmington (Australia Zachodnia), położonej zaledwie 15 minut jazdy od modnej mekki wina i surfingu Margaret River. Duża odizolowana posiadłość, otoczona krzewami z długą żwirową drogą prowadzącą do skromnego białego domku, wkrótce stała się miejscem przerażającej zbrodni. 

 

Autyzm

Katrina po rozwodzie ze swoim mężem Aaronem, oddała się całkowicie opiece nad dziećmi, ponieważ wszystkie chorowały na autyzm. Cała czwórka uczyła się w domu, a raz w tygodniu uczęszczała na zajęcia na basenie, które sfinansowała dla nich szkoła. Rodzeństwo prowadziło pamiętniki, a najstarszy Taye miał zadatki na świetnego pisarza. Cała rodzina pracowała również nad tym, aby ich gospodarstwo było samowystarczalne. Uprawiali warzywa i owoce, hodowali zwierzęta, a nawet zbudowali własną tamę. 

Forever Dreaming

Babcia Cynda pisała na stronie internetowej farmy: „Forever Dreaming”, którą nabyliśmy w 2014 r. To nasza wieczna farma. To tutaj będziemy uprawiać jak najwięcej pożywienia, siedzieć na werandzie i obserwować ptaki oraz patrzeć jak wnuki zakochują się we wszystkim co z nią związane”. Kobieta była na czele społeczności zajmującej się zrównoważonym rozwojem, prowadząc inicjatywy recyklingu, a jej mąż pracował jako rolnik i nauczyciel. Wcześniej był kierownikiem wyższej szkoły rolnictwa.

Strzały

Kiedy 11 maja 2018, tuż przed świtem rozległa się seria strzałów, okoliczni mieszkańcy byli pewni, że właśnie odbywa się polowanie na kangury. Nikt nie mógł przypuszczać, że tuż za rogiem, doszło do potwornej zbrodni. Tylko jeden z nich, ten który mieszkał najbliżej, był pewien, że pomiędzy padającymi strzałami słyszy krzyki, dlatego też zawiadomił policję. Tuż po 5:00 rano, farma zaroiła się od policyjnych radiowozów.

Rozszerzone samobójstwo

Na miejscu znaleziono siedem ciał. Peter leżał na werandzie tuż przy krześle, jego żona w domu, a córka i czwórka jej dzieci, w zaadaptowanej szopie, która służyła jako ich rezydencja. Na terenie 30 hektarowej farmy zabezpieczono także trzy rodzaje broni, z których wszystkie były własnością Petera. Zabezpieczono także list samobójczy, którego zawartość upublicznił później ojciec dzieci, co miało miejsce podczas jednej z konferencji. Peter Miles miał zabić swoją rodzinę ponieważ, sam chciał odebrać sobie życie, ale obawiał się, że najbliżsi będą cierpieć po jego śmierci. Zdecydował więc, że zabierze ich ze sobą.

W toku sprawy wyszło na jaw, że rodzina Petera miała historię przemocy, oraz chorób psychicznych. Jego syn, czyli brat Katriny podczas rodzinnego sporu, podpalił dom, a następnie popełnił samobójstwo. Po rozwodzie z mężem Aaronem tym samym odgrażała się Katrina. Peter był podobno zmartwiony rozwodem córki i chorobą swoich wnuków, co mogło wpędzić go w głęboką depresję.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.