Let’s travel together.

Nastolatka postanowiła pozbyć się rodziny. Rzeź na zlecenie.

0

Rodzina Caffey – Terry i jego żona Penny, dwaj synowie Tyler i Matthew oraz 16-letnia córka Erin byli całym sercem oddani swojej wierze. Jednak jesienią 2008 roku, w życiu Erin zdarzyło się coś, co zaczęło odwracać jej zainteresowanie od boskich rzeczy: zakochała się w 18-letnim Charliem Wilkinsonie.

Ostatnia noc

Rodzina Caffey mieszkała w Emory w Teksasie. Wieczór 28 lutego 2008 roku, nie wyróżniał się dla nich niczym szczególnym. Zanim wszyscy poszli spać, Terry i jego żona Penny wygłupiali się ze swoimi dziećmi walcząc na poduszki. W zabawie wzięli udział wszyscy, w tym ich 16-letnia córka Erin i synowie: Matthew (13 lat) i Tyler (lat 8). Następnie wszyscy położyli się spać w dobrych nastrojach nie mając świadomości co ich czeka w najbliższej przyszłości. Wszyscy, oprócz Erin. Tylko Erin wiedziała, że były to ostatnie chwile jakie spędziła ze swoją rodziną…

Nocny terror

Około 3 nad ranem 1 marca 2008 r. dwóch intruzów uzbrojonych w pistolet kalibru .22. i miecz samurajski weszło do domu rodziny Caffey i przystąpiło do rzezi domowników. Jako pierwszy miał zginąć Terry, który został postrzelony 5 razy, a następnie napastnicy skierowali się w stronę jego żony. Jeden z nich chciał oddać strzał do Penny, ale wtedy pistolet się zaciął, więc użył miecza, którym odciął kobiecie głowę. Następnie udali się na górę, gdzie zastrzelili starszego z braci, Matthew. Sprawcy dobrze wiedzieli, że muszą pozbyć się drugiego, młodszego Tylera. Po krótkiej chwili znaleźli ośmiolatka zamkniętego w szafie w swoim pokoju. Wywlekli go na podłogę i przy użyciu miecza pozbawili życia. Po udanej akcji, podpalili dom Coffey’ów i uciekli.

Ocalały

W samochodzie pod domem czekała na nich dwójka ich wspólników i gdy tylko sprawcy wsiedli do pojazdu, ten ruszył z piskiem opon. Mordercy nie zdawali sobie jednak sprawy, że Terry przeżył przerażający atak. Odzyskał przytomność i zdał sobie sprawę, że dom się pali. Mężczyzna zdołał doczołgać się do łazienki, a następnie do okna przez które wydostał się z domu. Ostatkiem sił Terry’emu udało się dotrzeć do domu sąsiada. Gdy trafił do szpitala stracił wolę życia, ale było coś, co co nie pozwoliło mu umrzeć. Troska o losy swojej córki. Erin zniknęła, a Terry miał nadzieję, że sprawcy ją oszczędzą. Wiedział, że musi być silny po to by uratować Erin, jedyne co mu w życiu zostało.

Pozdróż

Kiedy Terry wracał do zdrowia w szpitalu, usłyszał, że jego córka Erin przeżyła. Ta wiadomość sprawiła, że mężczyzna poczuł ulgę i ogromną radość. Jednak uniesienie Terry’ego było krótkotrwałe, gdy pół godziny po tym jak się dowiedział, że Erin żyje, jego siostra przekazała mu szokującą wiadomość. Okazało się, że jego córka została aresztowana i oskarżona o zamordowanie matki i braci. Zaledwie kilka dni później Terry odbył ośmiogodzinną podróż do więzienia, aby osobiście zobaczyć Erin.

Plan

Policja szybko odkryła, że zleceniodawcą i mózgiem całej akcji była Erin. To ona uknuła mrożący krew w żyłach spisek, by zamordować rodziców i braci. Erin nakłoniła swojego chłopaka, Charliego Wilkinsona aby pozbył się jej rodziców, ponieważ nie akceptowali oni jej związku z Charliem. Terry i Penny byli silnie wierzącymi chrześcijanami, dla których wiara była niemal całym ich życiem. Żyli zgodnie z zasadami biblijnymi i tak też chcieli wychować swoje dzieci. Charlie nie podobał im się od samego początku. Chłopak nie stronił od alkoholu i narkotyków, a w internecie przechwalał się swoimi przygodnymi romansami. Nie takiego partnera chcieli dla swojej córki i kazali jej zakończyć tą relację. Erin nie zamierzała jednak pozwolić rodzicom zepsuć jej wspaniałego związku z Charliem i postanowiła pozbyć się przeszkody, która stała na drodze do ich szczęścia.

Rób to co musisz

Oprócz Charliego w akcji wzięły udział jeszcze dwie osoby. Charles Waid pomógł Wilkinsonowi zamordować domowników, a osiemnastoletni Bobbi Johnson była kierowcą. Za udział w zbrodni, Erin obiecała im po 2000 dolarów. Po aresztowaniu, cała trójka zeznawała przeciwko dziewczynie, przedstawiając tą samą szokująca wersję zdarzeń. Wilkinson powiedział śledczym, że ostrzegł Erin, że będzie musiał zabić też jej młodszych braci, aby pozbyć się świadków, na to ona odpowiedziała: „Nie obchodzi mnie to… po prostu rób to, co musisz!”. Tak też zrobił.

Wyroki

Erin zaprzeczyła, by miała być mózgiem operacji, ale otwarcie przyznała się do znajomości planu zabójstwa jej rodziny. Przyznała również, że nie zrobiła nic, aby temu zapobiec. Wilkinson i Waid odsiadują wyroki dożywocia i nie kwalifikują się do zwolnienia warunkowego. Johnson została skazana na dwa 40-letnie wyroki więzienia, które będzie odbywała równolegle, a o zwolnienie warunkowe będzie mogła się ubiegać po odbyciu 24 lat kary. Erin Caffey odsiaduje dwa wyroki dożywocia za zabójstwo swojej matki, dwóch braci i usiłowanie zabójstwa jej ojca. Będzie mogła ubiegać się o zwolnienie warunkowe, gdy skończy 59 lat.

Wybaczenie

Erin przyznała, że była zła na swoich rodziców, ponieważ chcieli uniemożliwić jej spotkania z chłopakiem. „Byłam zszokowana, zła i zraniona. To był facet (Wilkinson), z którym miałam spędzić resztę życia, a on mnie kochał. Kiedy teraz patrzę wstecz, to wszystko było po prostu głupie. To znaczy, po co to zrobiłam? Nie bili mnie, nie głodzili mnie, nie robili mi krzywdy. Ale ja to zrobiłam”.

Terry Caffey wybaczył swojej córce i innym ich udział w morderstwach jego rodziny. Mężczyzna napisał książkę zatytułowaną Terror by Night i kilka lat po masakrze ponownie się ożenił. Ojciec regularnie odwiedza Erin w więzieniu.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.