Let’s travel together.

Najokrutniejszymi mordercami są ci, którzy zabijają dzieci *OSTRZEŻENIE* Drastyczne zdjęcia

0

Alissa Guernsey urodziła się 2 listopada 2007 roku w stanie Indianna. Dziewczynka nie dożyła swoich drugich urodzin, ponieważ zmarła wskutek brutalnego pobicia, przez swojego opiekuna.

Krótko po urodzeniu Alissy jej ojciec zginął w wypadku samochodowym, pozostawiając jej matkę Kelli samą z trójką małych dzieci. Kobieta popadła w głęboką depresję i nie była w stanie zajmować się maluchami. O pomoc poprosiła swoją kuzynkę Christy, która zgodziła się pełnić opiekę nad dziećmi, do czasu, kiedy stan zdrowia Kelli ulegnie poprawie. Niestety ten dzień nigdy nie nadszedł.  Kelli uzależniła się od narkotyków, a pełnię praw rodzicielskich przyznano ciotce. Mimo iż matka miała pełne prawa do widzeń ze swoimi dziećmi, Christy dopuszczała ją tylko dwójki starszych dzieci. Prawdopodobnie dlatego, że chciała ukryć to co robiła malutkiej Alissie. Kobieta nieprzerywanie zabierała dziewczynkę do lekarzy i specjalistów, twierdząc, że wypadają jej włosy, że łatwo się rani, a najdelikatniejszy dotyk powoduje powstanie krwiaków. Irytujące jest to, że żaden z tych lekarzy, nie zorientował się, że w rzeczywistości Alissa jest ofiarą przemocy domowej.  

28 marca 2009 roku nadużycia dziecka zakończyły się wraz z jego życiem. Tego dnia Christy i wszystkie dzieci jechały samochodem. Alissa siedziała na tylnym siedzeniu w foteliku. Kiedy w pewnym momencie zaczęła płakać, sfrustrowana kobieta, zatrzymała pojazd, złapała dziecko za głowę i uderzyła nią kilkukrotnie o oparcie fotelika samochodowego. Dziecko straciło przytomność. Jak gdyby nigdy nic kobieta kontynuowała jazdę. Udała się do wypożyczalni kaset wideo oraz do McDonalda. Następnie pojechała do domu i zabrała wszystkie dzieci z wyjątkiem Alissy. W końcu po upływie kilku godzin, zadzwoniła do swojego brata, który pracował jako ratownik medyczny. Po przybyciu na miejsce, mężczyzna zorientował się, że dziewczynka jest zimna w dotyku a jej serce nie bije. Zadzwonił pod 911 i rozpoczął resuscytacje. Alissa została następnie przewieziona do szpitala, gdzie zespół lekarzy przez 45 minut, desperacko próbował uratować jej życie. Pomimo ich największych starań  o 21:54 stwierdzono zgon. Dziewczynka miała zaledwie 15 miesięcy. 

Po autopsji dwóch lekarzy orzekło, że dziewczynka była martwa od wielu godzin, zanim wezwano pomoc. Jej śmierć została sklasyfikowana jako zabójstwo z powodu urazu z użyciem siły tępej. Dodatkowo była pokryta siniakami, i ranami, świadczącymi o maltretowaniu. Jej wewnętrzne obrażenia były równie przerażające jak zewnętrzne. Większość była skupiona na jej głowie. Jej ręka była złamana, co oznaczało, że dziewczynka bardzo cierpiała przed śmiercią.

Wkrótce potem Christy Shaffer została aresztowana, ale nigdy nie oskarżono jej o morderstwo. Zamiast tego została skazana tylko za zaniedbanie. W więzieniu spędziła 77 dni. W dniu 25 maja 2011 roku, Sędzia Sądu Okręgowego skazał ją na 10 lat więzienia, w zawieszeniu na 6 lat. Do 2014 roku Christy złamała warunki próbne i była zobowiązana do odbycia kary

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.