Let’s travel together.

Najnowocześniejsza technologia doprowadziła do przełomu w nierozwiązanej 25-letniej sprawie

0

Angelica Ramirez miałaby w tym roku 35 lat. Jej życie zostało przerwane 25 lat temu przez człowieka, który uniknął schwytania. A do niedawna nie wiadomo nawet jak mógł wyglądać. Jednak teraz, dzięki technologii nowej generacji, udało się sporządzić jego rysopis na podstawie DNA.

Marcowy poranek w 1994 roku … 10- letnia Angelica była wraz z matką na pchlim targu. To był dzień szkolny, ale dziewczynka źle się czuła i nie poszła na zajęcia. Na targu jej rodzina regularnie sprzedawała warzywa. Ostatnim razem, kiedy matka Angeliki widziała swoją córkę żywą, dziewczyna szła do łazienki. Kiedy nie wróciła rozpoczęto przeszukiwanie targowiska, a następnie zawiadomiono policję, która zjawiła się na miejscu wraz z psami tropiącymi. Ogary podjęły trop i doprowadziły śledczych na duży parking, i to tam ślad dziecka się urwał.

Dwa dni później pracownik rolny natknął się na częściowo odziane zwłoki dziecka, które porzucono w kanale nawadniającym, w Kalifornijskim miasteczku Pixley. To była Angelica. Znaleziono ją 30 mil od miejsca, z którego została zabrana. Dziewczynka została zgwałcona a następnie uduszona. Po odnalezieniu ciała Angeliki detektywi podążali za wieloma tropami i przesłuchiwali kilku znanych przestępców seksualnych. Pobrano od nich próbki DNA i porównano je z dowodami znalezionymi na miejscu zdarzenia. Ostatecznie nie dokonano żadnych aresztowań, ale detektywi nigdy nie zrezygnowali z poszukiwań dzieciobójcy. W grudniu 2002 roku DNA znalezione na miejscu zbrodni zostało wprowadzone do systemu połączonego indeksu DNA (CODIS) – bazy danych FBI. Mimo iż każdego roku, próbowano je dopasować do DNA przestępców, nigdy nie znaleziono dopasowania, ale detektyw Torres, który zaangażował się w tą sprawę w 2006 roku, wierzy, że nie jest to jedyne przestępstwo mordercy. Zwrócono się także do Służby Fenotypowania DNA Parabon Snapshot, która zapewnia prognozy cech fizycznych na podstawie analizy DNA i tła przodków. Fenotypowanie znalazło się na pierwszych stronach gazet po głośnym aresztowaniu Joespha DeAngelo – Golden State Killer. Korzystając z DNA, badacze mogli skompilować zestaw cech gwałciciela i zabójcy, który wymykał się organom ścigania przez dziesięciolecia. Podobnie jak w dochodzeniu w sprawie Golden State Killer, dowody i wskazówki opracowane wcześniej w dochodzeniu w sprawie morderstwa Angeliki są obecnie poddawane ponownej ocenie w związku z nowym postępowaniem kryminalistycznym. Detektyw Boudreaux postanowił użyć tego „najnowocześniejszego” narzędzia z pomocą Parabon Nanolabs, firmy zajmującej się technologią DNA w Wirginii. Wyniki zawężają listę podejrzanych i pomagają odkryć nowe kierunki. Dzięki nowemu złożonemu szkicowi mordercy detektywi pytają opinię publiczną o wszelkie informacje, które mogą pomóc w rozwiązaniu śmierci Angeliki. Z ustaleń Parabon wynika, że ​​podejrzany ma jasnobrązową skórę, brązowe lub czarne oczy, ciemniejsze włosy i prawdopodobnie nie ma piegów. Podejrzany jest najprawdopodobniej Latynosem.

„Mamy nadzieję, że ktoś go rozpozna. Każda informacja, nawet niewielka lub pozornie nieistotna, może rozwiązać tą sprawę. Angelika i jej rodzina zasługują na sprawiedliwość. „

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.