Let’s travel together.

„Najlepszą częścią tego wszystkiego było słuchanie jej płaczu i błagań o oszczędzenie rodziny”

1

Charles Ng i Leonard Lake, to niesławne personalia dwójki ludzi, których drogi nigdy nie powinny się skrzyżować. Jaka jest szansa że dwaj mordercy zostaną dodatkowo parą kochanków? Znikoma, a jednak… Ta dwójka wspólnie dopuściła się przerażających czynów i zrobili to tylko po to by zaspokoić swoje chore żądze. Zbrodnie które popełnili są potwornym świadectwem tego, do czego zdolny jest człowiek.

 

Charles Ng

Charles urodził się w Hong-Kongu, 24 grudnia 1960 roku, w bardzo zamożnej i dobrze prosperującej rodzinie. Jako dziecko był bardzo dyscyplinowany przez swojego surowego ojca. Niestety poza dyscyplinowaniem syna, ojciec wykorzystywał go także seksualnie. Być może te czyny zaważyły na całej jego przyszłości? W wieku dojrzewania, chłopiec przechodził emocjonalną burzę.Był zbuntowany, obracał się w starszym od siebie towarzystwie, a jego domeną były kradzieże, których konsekwencją było usunięcie ze szkoły. W 1978 r. Charles przeprowadził się do USA gdzie rozpoczął studia w kalifornijskiej uczelni, na wydziale Biologii. Nie zaliczył jednak pierwszego roku i został wydalony. To właśnie w  Ameryce poznał swojego przyszłego chłopaka i partnera w zbrodniach – Leonarda.

Pomimo radykalnych uprzedzeń rasowych, obaj przypadli sobie do gustu, głównie ze względu na ekstremalne zamiłowania do kolekcjonowania broni. Lake postanowił nieco ostudzić swoją rasową wrogość, kierując agresję w stronę czarnych i Latynosów. Wspólnie z partnerem zaczął gromadzić spory arsenał, pochodzący oczywiście z nielegalnych źródeł.

Leonard Lake

Leonard urodził się w San Francisco. Gdy miał sześć lat jego rodzice rozwiedli się porzucając chłopca i jego siostry. Dziećmi zaopiekowała się babcia ze strony matki. Leonard był bardzo zdolnym dzieckiem, jednak miał swoje ciemne strony… Jego obsesją były filmy dla dorosłych z których sceny szybko wcielił w życie. Jego ofiarami padły małoletnie siostrzyczki. Leonard przekupstwem zmuszał dziewczynki do odgrywania scen z filmów, podczas których zasiadał w fotelu z ręką w spodniach.

Nieletni Leonard prócz zdobywania doświadczeń seksualnych, lubował się także w eksperymentach z udziałem zwierząt. Swoje ofiary w postaci myszy, ptaków i królików wrzucał do metalowej beczki wypełnionej uprzednio, żrącym kwasem. Z czasem zaczął eksperymentować z wapnem i innymi chemicznymi substancjami, co pozwoliło mu w późniejszych czasach takimi samymi metodami pozbywać się zwłok swoich ofiar. Tak jak Charles, Leonard odbył dobrowolną służbę wojskową, podczas której zdiagnozowano u niego osobowość schizoidalną. Po zwolnieniu z służby „z powodów zdrowotnych”, zamieszkał na farmie Greenfield w północnej Kalifornii. Tam poznał Charalyn, która ochoczo spełniała jego fantazje, występując także w filmach kręconych przez Leonarda.  Charalyn była jego drugą żoną. Pierwsza opuściła go po odkryciu amatorskich nagrań z niewolą i przemocą, w których główną rolę odgrywał jej własny mąż.

Również drugie małżeństwo Lake’ a legło w gruzach, gdyż żona nie była w stanie znieść jego wygórowanych wymagań i niespożytych nakładów energii w łóżku. Związek szybko zakończył się rozwodem, lecz oboje pozostali ze sobą w przyjaznych stosunkach. Ex-małżonka podarowała Lake’owi nawet ranczo należące do jej rodziny.

Lochy z horrorów

Na farmie tej, ukrytej w głębi gór Sierra Nevada, eks – żołnierz zaczął potężne prace budowlane. Mężczyzna stworzył schron przeciwatomowy. Wszystko po to by w podziemiach spełniać swoje chore fantazje. W tym czasie Charles został wydalony ze służby wojskowej, a Leonard natychmiast zaprosił go do swojej posiadłości by dzielić z nim najgorsze z możliwych fantazje.

„Poczekaj proszę! Nie jestem na to gotowa! Jestem w ciąży! Skrzywdzisz mnie i moje dziecko”  – tak protestowała jedna z ich pierwszych ofiar, Debra Dubs.

Oprawcy w brutalny sposób zamordowali jej męża i dziecko, po czym spalili zwłoki . Następnie zaczęli katowanie Debry, zakończone gwałtem. Po wszystkim ofiara została zabita strzałem w głowę.

Najlepszą częścią tego wszystkiego było słuchanie jej płaczu i błagań o oszczędzenie rodziny. Zabijanie ich było wspaniałe, sprawiało, że rozrywało mi spodnie– tak oto Charles Ng podsumował los rodziny Dubs.

Postrach

W ciągu kolejnych miesięcy Leonard i Charles zostawiali za sobą szlak tortur, gwałtów i morderstw. Podziemny loch na farmie stał się miejscem, w którym kochankowie trzymali swoje ofiary i znęcali się nad nimi na okrutne i wymyślne sposoby. Napadali także na sąsiednie farmy, zabijając mężczyzn i dzieci. Kobiety natomiast były przez nich uprowadzane by stać się niewolnicami. Niekiedy męczarnie trwały miesiącami. Wyczerpane przemocą ofiary były następnie zabijane lub umierały od poniesionych obrażeń. Oprawcy byli bezlitośni…

Możesz płakać i takie tam, jak reszta z nich, ale to nie przyniesie ci niczego dobrego. Jesteśmy dość… zimnokrwiści, że się tak wyrażę – takimi słowami zwracał się Charles do jednej z ofiar.

Zbiorowa mogiła

Koniec końców, parę kochanków zgubiły ich własne słabości. W dniu 2 czerwca 1985 roku, Charles został złapany w San Francisco, podczas kradzieży…imadła. Uciekł z miejsca przestępstwa, a gdy następnego dnia jego partner próbował zapłacić za skradziony przedmiot, przyjechała policja. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło prawo jazdy okazane przez Leonarda, które jak się okazało należało do Robina Stapley’a z San Diego,  zaginionego kilka tygodni wcześniej. Leonard został aresztowany. W areszcie połknął cyjanek, który miał sprytnie ukryty w ubraniu. Zmarł cztery dni później.

Po zidentyfikowaniu martwego Leonarda policjanci dotarli na jego farmę, gdzie dokonali przerażającego i makabrycznego odkrycia.W prowizorycznym miejscu pochówku odkopano spalone i zmiażdżone fragmenty ludzkich kości, w ilość odpowiadającej co najmniej 11 ciałom. Niektóre z nich nosiły ślady egzekucji, wykonanej strzałem w głowę. Policja znalazła także ręcznie rysowaną mapę, prowadzącą do dwóch zakopanych beczek. Jedna z beczek zawierała zestaw dokumentów tożsamości i rzeczy osobistych, sugerujących że całkowita liczba ofiar może wynosić nawet 25. W drugiej znajdowały się odręczne dzienniki Lake’a z lat 1983 i 1984 oraz dwie taśmy wideo dokumentujące tortury Brendy O’Connor i Deborah Dubs.

Oczekiwanie na śmierć

Charles Ng, któremu udało się uciec do Kanady, został tam aresztowany z powodu kradzieży i postrzelenia ochroniarza. Po trwającym 5 lat procesie o ekstradycję, został  przewieziony do Stanów Zjednoczonych i oskarżony o 12 morderstw pierwszego stopnia. Po długim procesie, w styczniu 1999 roku, Charles zostaje uznany winnym 11 z 12 postawionych mu zarzutów morderstw – sześciu mężczyzn, trzech kobiety i dwójki dzieci płci męskiej i skazany na karę śmierci. Obecnie wciąż przebywa w celi śmierci, w najstarszym i największym więzieniu w USA, w San Quentin.

 

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
  1. Andrzej mówi

    Ciekawy artykuł. Szkoda, że jak na YT wykorzystują go słowo w słowo pseudo twórcy do swoich podcastów nie informują o źródle. Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.