Let’s travel together.

Nagie ciało na autostradzie. W jej drogach rodnych znaleziono bieliznę.

0 15 496

Zmaltretowane i posiniaczone ciało dziewczynki, szacowanej na osobę w wieku od 14 do 20 lat odkrył przejeżdżający kierowca ciężarówki kierujący się w dół autostrady międzystanowej nr 45 w Texasie dnia 1 listopada 1980 roku. Dziewczynka leżała twarzą do dołu, była naga. Bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie. Oprawca zacisnął na szyi ofiary rajstopy.

Przed śmiercią ofiara była maltretowana. Jej ciało nosiło ślady ekstremalnego bicia. Powieki i usta były obrzęknięte.Na ramieniu widoczny był ślad po ugryzieniu. Została także brutalnie zgwałcona. Prawdopodobnie dużym tępym przedmiotem na co wskazuje krwotok wewnętrzny. W jej drogach rodnych, tkwiła wepchnięta bielizna .Według biegłych oprawca próbował zatamować krwawienie być może po to by uniknąć pozostawienia śladów. Nie wiadomo czy doszło także do stosunku płciowego ze względu na brak śladów biologicznych.

Wszystko wskazuje na to że ciało zostało na autostradzie porzucone. Przy dziewczynce leżała para czerwonych sandałków.

Po odkryciu ciała policja rozpytywała okolicznych mieszkańców próbując dowiedzieć się czy ktokolwiek widział niewysoką nastolatkę o orzechowych oczach z włosami do ramion, blizną nad prawym okiem i łańcuszkiem na szyi z prostokątnym szmaragdowym wisiorkiem. Wiele osób twierdziło, że rozmawiało z taką osobą w hallowenową noc. Opisywali ją jako ubraną w brudną żółtą bluzkę, dżinsy i biały sweter z dzianiny z dużymi kieszeniami. Na stopach miała czerwone sandały. Dziewczyna pytała jak dotrzeć do Ellis Unit – męskiego więzienia. Zakład karny był oddalony o 23 km od miejsca znalezienia jej ciała.

Śledztwo pod tym kątem nie przyniosło efektów. Więźniom oraz członkom personelu pokazano pośmiertną fotografie nastolatki.Jednak nikt jej nie zidentyfikował.Jak ustalono taka osoba nie wnioskowała także o widzenia z żadnym z osadzonych.

Prawdopodobnie pochodziła z Rockport lub Aransas Pass w Teksasie. Tak powiedziała kelnerce, którą wypytywała o drogę do więzienia. Kelnerka zaniepokojona młodym wyglądem dziewczyny zapytała po co tam zmierza. Odparła, że w więzieniu siedzi jej znajomy. Kelnerka wypytała o rodzinę, czy wiedzą że sama podróżuje. Nastolatka odpowiedziała – „a kogo to obchodzi”. Zarówno w Rockport jak i Aransas policja prowadziła dochodzenie. Sprawdzano wszystkie szkoły. Jane Doe była dziewczyną dobrze odżywioną, dbającą o uzębienie. Stąd założenie że wywodziła się z rodziny klasy średniej i mogła wieść normalne życie. Mimo iż sekcja zwłok wykazała zawartość kokainy w jej organizmie przyjęto teorię że nie była ona prostytutką czy narkomanką. Kokainę prawdopodobnie podał jej morderca.

Szczątki Jane Doe z Walker County zostały ekshumowane w 1999 roku, w celu ponownych badań. Na przestrzeni lat zrobiono wiele rekonstrukcji jej twarzy. Sprawdzano seryjnych morderców. Bezskutecznie.

Komentarze
Loading...