Let’s travel together.

Nagie ciało na autostradzie – W jej drogach rodnych znaleziono bieliznę.

0

Zmaltretowane i posiniaczone ciało dziewczynki, szacowanej na osobę w wieku od 14 do 20 lat, odkrył przejeżdżający kierowca ciężarówki, kierujący się w dół autostrady międzystanowej nr 45 w Texasie dnia 1 listopada 1980 roku. Dziewczynka leżała twarzą do dołu, była naga, a bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie. Oprawca zacisnął na szyi ofiary rajstopy.

 

Ogromna brutalność

Przed śmiercią ofiara była maltretowana. Jej ciało nosiło ślady ekstremalnego bicia. Powieki i usta były obrzęknięte, a na ramieniu widoczny był ślad po ugryzieniu. Została także brutalnie zgwałcona co uczyniono prawdopodobnie dużym tępym przedmiotem, który spowodował masywny krwotok wewnętrzny. Próbowano go zatamować wetkniętą w drogi rodne bielizną, być może po to by uniknąć pozostawienia śladów. Z uwagi na fakt, że nie zabezpieczono żadnych śladów biologicznych, nie wiadomo czy doszło do stosunku płciowego. Wszystko wskazuje na to że ciało zostało na autostradzie porzucone. Przy dziewczynce leżała para czerwonych sandałków.

Chciała dotrzeć do więzienia

Po odkryciu zwłok, policja rozpytywała okolicznych mieszkańców, próbując dowiedzieć się czy ktokolwiek widział niewysoką nastolatkę o orzechowych oczach z włosami do ramion, blizną nad prawym okiem i łańcuszkiem na szyi z prostokątnym szmaragdowym wisiorkiem. Wiele osób twierdziło, że rozmawiało z taką osobą w hallowenową noc. Opisywali ją jako ubraną w brudną żółtą bluzkę, dżinsy i biały sweter z dzianiny z dużymi kieszeniami. Na stopach miała czerwone sandały. Dziewczyna pytała jak dotrzeć do Ellis Unit – męskiego więzienia, oddalonego o 23 mile od miejsca w którym porzucono jej ciało.

Śledztwo prowadzone w zakładzie karnym nie przyniosło efektów. Więźniom oraz członkom personelu pokazano pośmiertną fotografie nastolatki, jednak nikt jej nie zidentyfikował. Jak ustalono, taka osoba nie wnioskowała także o widzenia z żadnym z osadzonych.

Osamotniona?

Jane Doe prawdopodobnie pochodziła z Rockport lub Aransas Pass w Teksasie. Tak powiedziała kelnerce, którą wypytywała o drogę do więzienia. Kelnerka zaniepokojona młodym wyglądem dziewczyny zapytała po co tam zmierza. Odparła, że w więzieniu siedzi jej znajomy. Kelnerka wypytała o rodzinę, czy wiedzą,że sama podróżuje. Nastolatka odpowiedziała – „a kogo to obchodzi”. Policja prowadziła dochodzenie zarówno w Rockport jak i Aransas, gdzie sprawdzano wszystkie szkoły. Nadal bez rezultatu.

Jane Doe była dziewczyną dobrze odżywioną, dbającą o uzębienie, stąd założenie, że wywodziła się z rodziny klasy średniej i mogła wieść normalne życie. Mimo, iż sekcja zwłok wykazała zawartość kokainy w jej organizmie przyjęto teorię ,że nie była ona uzależnioną, trudniącą się nierządem dziewczyną. Kokainę prawdopodobnie podał jej morderca.

Szczątki Jane Doe z Walker County zostały ekshumowane w 1999 roku, w celu ponownych badań. Na przestrzeni lat zrobiono wiele rekonstrukcji jej twarzy. Sprawdzano seryjnych morderców. Bezskutecznie.

Dodawanie przez nas treści drastycznych do galerii, jest nie zgodne z regulaminem, w związku z czym zdjęcia pośmiertne Jane Doe, zobaczycie po wpisaniu w grafikę Google hasła Jane walker county doe

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.