Let’s travel together.

Na zewnątrz wszystko w ich związku wydawało się idealne…

0

Wieczorem 26 kwietnia 2005 roku 26-letnia, ciężarna Janet Abaroa została brutalnie zamordowana w swoim domu, podczas gdy jej sześciomiesięczny syn spał spokojnie w sąsiednim pokoju. Makabryczne morderstwo młodej matki wstrząsnęło zarówno jej rodziną jak i całym miastem Durham. To mąż kobiety Raven odkrył jej ciało zaraz po morderstwie i to właśnie on z rozpaczą w głosie powiadomił policję. 

Raven i Janet poznali się w college’u, a wkrótce po ukończeniu nauki złożyli przysięgę małżeńską. Na zewnątrz wszystko w ich związku wydawało się idealne, ale rodzina i przyjaciele zaczęli się martwić, kiedy na krótko przed morderstwem Raven został przyłapany na defraudacji pieniędzy. Starał się otrzymać 500 000 $ z polisy ubezpieczeniowej na życie swojej żony. Kolejnym szokującym odkryciem było to, że w noc morderstwa kobiety, z domu zniknęła kolekcja noży Ravena. Jednak mężczyzna miał alibi. Tego wieczoru brał udział w meczu piłki nożnej. Zeznał, że zanim wyszedł, Janet leżała w łóżku i jak każdego wieczora oglądała telewizję. Wtedy nie wiedział jeszcze, że ten mały detal doprowadzi później do nowego odkrycia w tej sprawie. 

Przez pięć lat śledztwo stało w miejscu, a Raven kontynuował swoje życie. Przeprowadził się do Utah i poślubił inną kobietę. Ale detektyw z Durham, cały czas pracował nad sprawą, śledząc jej wszystkie akta. Nie mógł przeoczyć ani jednego szczegółu. I nagle odkrył, że podczas przeszukiwania domu po zabójstwie, nigdy nie odnaleziono soczewek kontaktowych Janet. Rodzina kobiety zeznała, że jej codzienną wieczorną rutyną, było zdejmowanie soczewek przed oglądaniem telewizji, ponieważ często w trakcie seansu zasypiała. Więc skoro twierdzenie Ravena było prawdą, że w momencie w którym wychodził z domu, jego żona oglądała telewizję, gdzie były soczewki?

„Pewnego dnia zadzwonił do mnie detektyw i zapytał, czy możliwe jest pozyskanie soczewek kontaktowych z ciała, które będzie ekshumowane po pięciu latach. Powiedziałem mu, że soczewki także ulegają rozpadowi, ale istnieje taka szansa”– mówił wybitny okulistyk Charles Zwerling.

Ostatecznie ciało Janet zostało ekshumowane, aby sprawdzić, czy soczewki kontaktowe nadal tkwią w jej oczach. Adwokat Ravena sprzeciwił się ekshumacji, powołując się na brak wiarygodnej korelacji lub „naukowej ważności” między soczewkami kontaktowymi a morderstwem. W 2013 roku firma okulistyka doktora Zwerling’a uzyskała pakiet dowodów. Po wpuszczeniu roztworu soli fizjologicznej w oczodoły Janet, soczewki kontaktowe napęczniały, udowadniając że miała je na sobie w chwili morderstwa jak i po pogrzebie. Ale te „naukowe” dowody nie zostały zaakceptowane przez sąd. Doktor Zwerling musiał je poprzeć dodatkowymi badaniami. Swoją teorię przetestował na oczach świń, aby udowodnić proces nawadniania wyschniętej soczewki, a tym samym udowodnić fakt, że Raven kłamał. Dzięki temu w marcu 2013 roku, mężczyzna został oskarżony o morderstwo swojej żony.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.