Let’s travel together.

Na jej nadgarstkach były ślady, wskazujące, że w pewnym momencie została związana

0

Carlos i Michelle Edwards myślą o przeprowadzce. Podczas gdy mają wiele szczęśliwych wspomnień ze swojego domu mieszczącego się na West Lombard Street, jest jedna straszna rzecz o której nie zapomną nigdy. W ciepły, zimowy dzień 2014 doszło do najstraszliwszej zbrodni w historii Springfield.

Carlos i Michelle byli w swoim garażu, gdy tuż obok niego przeszła 10-letnia Hailey Owens. W pewnym momencie obok dziewczynki zatrzymała się złota furgonetka, a kierowca zwabił dziecko zapytaniem o drogę. Kiedy Hailey podeszła do drzwi kierowcy, złapał ją wrzucił do środka i odjechał. Carlos słysząc krzyk dziecka, zdał sobie sprawę z powagi sytuacji i rzucił się w pogoń za samochodem. W tym czasie Michelle zadzwoniła pod 911 i przekazała dyspozytorom perfekcyjny opis podejrzanego, samochodu, oraz numer tablicy rejestracyjnej, którą do dnia dzisiejszego recytuje z pamięci: „1YF-454.” Ta informacja była kluczowa i pomogła władzom złapać porywacza, Craiga Michaela Wooda, oraz pociągnąć go do odpowiedzialności za swoje czyny, ale dla Hailey nie było już ratunku. Zanim kilka godzin po porwaniu oficerowie weszli przez tylne drzwi domu Wooda dziewczynka od dawna nie żyła. Ostatnie 45 minut jej życia było czystą torturą. Dziewczynkę odnaleziono owiniętą w dwa plastikowe worki i włożoną do pojemnika w piwnicy domu. Została brutalnie zgwałcona a następnie postrzelona w tył głowy. Na jej nadgarstkach były ślady, wskazujące, że w pewnym momencie została związana. 

Wieści o uprowadzeniu, gwałcie i morderstwie dziesięciolatki z rąk nieznajomego – pracownika szkolnego i trenera piłki nożnej dla młodzieży – zaszokowały społeczność Springfield i trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju. Mimo iż od tej strasznej zbrodni minęło już 5 lat zmieniła ona obywateli Springfield na zawsze. Ludzie z tak odległych zakątków jak Hiszpania czy Australia, palili świeczki na gankach swoich domów by uczcić pamięć małej dziewczynki o wielkich brązowych oczach i żywej osobowości. Michelle Edwards mimo, iż nie znała Hailey osobiście codziennie myśli o tym biednym dziecku i czuje się winna, że nie zareagowała w momencie, w którym mężczyzna zatrzymał samochód. Podczas gdy ona obwinia siebie, policja Springfield odznaczyła tą parę w podziękowaniu za szybką reakcję i pomoc w zatrzymaniu porywacza. Gdyby nie czujność i szybkie działanie małżeństwa być może Hailey do tej pory figurowałaby jako osoba zaginiona.  

Michael Wood w chwili skazania miał 49 lat. W jego domu zabezpieczono kilkanaście sztuk broni palnej, a także pornografię dziecięcą. W jego sypialni zabezpieczono dziennik, w którym zapisywał swoje fantazje seksualne. Dwie z tych odręcznie napisanych opowieści, dotyczyły dziewcząt w wieku 13 lat. Znaleziono również cztery zdjęcia młodych kobiet, które uczęszczały do ​​szkoły, w której go zatrudniono. Mężczyzna miał kryminalną przeszłość, ale za drobne wykroczenia tj: posiadanie narkotyków. Nie miał żony ani dzieci. Proces rozpoczął się 30 października 2017 roku, a prokuratorzy wbrew woli rodziny ofiary domagali się kary śmierci.  2 listopada 2017 roku uznano Craig’a Wood’a winnego morderstwa pierwszego stopnia, pozostawiając sędziemu decyzję w sprawie wyroku. W dniu 11 stycznia 2018 roku Sędzia Thomas Mountjoy skazał Craiga Wooda na śmierć poprzez śmiertelny zastrzyk. 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.