Let’s travel together.

„MR BONES”- mężczyzna niezidentyfikowany od 60 lat

0

W dniu 9 października 1958 roku w Pensylwanii, kilka godzin po wschodzie słońca, członkowie załogi zajmującej się wycinaniem krzewów natrafili na ludzki szkielet.Badania wykazały, iż szczątki należały do mężczyzny, który zginął od rany postrzałowej prawdopodobnie w wyniku samobójstwa, bądź nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna zginął rok wcześniej.
Na miejscu zabezpieczono następujące przedmioty:

  • Odzież: skarpetki polo z szarej wełny z czerwonym paskiem, niebieskie dżinsowe spodnie z szerokim, czarnym, skórzanym paskiem, białą koszulkę, białe bokserki, czarną skórzaną kurtkę z suwakiem na całej długości i ukośnymi kieszeniami również na suwak, czarne „wojskowe” buty, w rozmiarze 12.
  • Przedmioty osobiste: Prawa soczewka kontaktowa, książki – dwa tomiki poezji i jedna naukowa, duża ilość sprzętu kempingowego, w tym polowe naczynia i plecak- przedmioty te wydawały się być nowe,może raz użyte. Kosmetyki toaletowe, czarny portfel zawierający 38 dolarów w gotówce, karabin i amunicję, oraz mosiężny klucz z napisem  „Active 195 Avenue A”.

Mężczyzna prawdopodobnie był zamożny. Badania stomatologiczne wykazały, że posiadał dwie złote koronki. Z kolei soczewki kontaktowe w tamtych czasach były rzadkością i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Śledczym udało się ustalić, że soczewki zostały wyprodukowane w Chicago a sprzedawał je lekarz w Stanie Illinois. Niestety nie prowadził on rejestru kupujących. Karabin został sprzedany w Fort Wayne w stanie Indiana w 1939 roku, ale i w tym przypadku nie ustalono kim był kupujący. Klucz natomiast nie został dopasowany do żadnej lokalizacji.

Mimo iż „MR BONES” (tak nazwany przez śledczych), był bardzo dobrze przygotowany do biwakowania, nie znaleziono żadnych zapasów żywności. Śledczy są zdania, że mężczyzna nie pochodził z rejonu w którym go znaleziono. Informacje anegdotyczne mogą łączyć tę ofiarę ze stanem Kentucky. Rok wcześniej, lokalna policja natknęła się na człowieka będącego w posiadaniu karabinu. Człowiek ten powiedział, że jest w drodze z Kentucky do Kanady.

Badania antropologiczne przeprowadzone w 1959 r. I ponownie w 2003 r. Ujawniły, że ofiara była mężczyzną w wieku 30-35 lat i pochodził z Europy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.