Let’s travel together.

Mordował w bestialski sposób a następnie gwałcił martwe ciała ofiar! Został skazany na śmierć [VIDEO]

0

Zdzisław Marchwicki znany, jako „wampir z Zagłębia” to z pewnością najsłynniejszy polski seryjny zabójca. Oskarżony o 14 morderstw oraz 6 usiłowań, został stracony w 1977r. Współudział w zbrodniach zarzucono jego braciom, przy czym Jana również skazano na karę śmierci, a Henryka na 25 lat pozbawienia wolności. Wampir działał przez ponad 5 lat na terenie Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego. Za każdym razem postępował w niemal identyczny sposób, a jego ofiarami były wyłącznie kobiety. Zachodził je od tyłu, atakował tępym narzędziem, celując w głowę. Zabijał poprzez wielokrotne uderzenia, a następnie gwałcił.

Policja rozpoczęła żmudne śledztwo już dzień po pierwszym ataku, jednak przestępca przez lata pozostawał nieuchwytny. Z tego powodu, wiele osób do dziś ma wątpliwości, czy Marchwicki był prawdziwym zabójcą. Istnieje teza, że pokazowy proces zakończony najsurowszym wyrokiem miał jedynie zachować dobre imię policji, która przez tak długi czas nie potrafiła odnaleźć sprawcy brutalnych morderstw.

Mówiąc o Zdzisławie Marchwickim, trudno nie wspomnieć o Joachimie Knychale. Ochrzczony mianem „wampira z Bytomia” był tak zafascynowany sylwetką Marchwickiego, że sam zaczął mordować. Zabił m.in. kobietę będącą świadkiem oskarżenia podczas procesu jego „idola”. Udowodniono mu 6 zabójstw i 7 usiłowań. Zawisł na stryczku w 1985r.

W latach dziewięćdziesiątych pojawiły się informacje podważające rzetelność sądu. Zwrócono uwagę na fakt, iż Zdzisław Marchwicki nie przyznał się do winy, a wskazanie sprawcy odbyło się jedynie dzięki wytypowaniu osób odpowiadających profilowi psychologicznemu przestępcy. Ówczesnym władzom bardzo zależało na wykryciu i skazaniu sprawców, m.in. dlatego, że jedna z ofiar Wampira była spokrewniona z ówczesnym I Sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Katowicach – Edwardem Gierkiem. Prawdopodobną wersję wydarzeń jakoby morderstw dokonał inny przestępca (popełnił samobójstwo przez samospalenie) odrzucono, gdyż chciano pokazać sprawcę, któremu można by wytoczyć proces.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.