Let’s travel together.

Morderstwo Cheshire

0

Cheshire, Connecticut jest znane z dwóch rzeczy: „Bedding Plant Capital of Connecticut” oraz brutalnego zabójstwa matki i jej dwóch córek. To przerażające wydarzenie, wywołało panikę wśród zwartej społeczności. Przed morderstwami w lipcu 2007 roku Cheshire było typowym miastem Nowej Anglii. Duże, atrakcyjne domy z zadbanymi trawnikami stojące wzdłuż ulic, parki, korty tenisowe i basen. To było piękne i kwitnące miejsce, w którym każdy chciał osiąść i założyć rodzinę. Tak też myślał jeden z miejscowych- Joshua Komisarjevsky. Jadąc ulicami, wraz ze swoją dziewczyną, podziwiał okazałe domy w bogatszych okolicach. Myśl, że ten sam człowiek, który fantazjował o swojej przyszłej rodzinie i lepszym życiu, zadał ból innej rodzinie wydaje się wręcz irracjonalna.

W 1985 roku William (Bill) Petit Jr. poznał swoją żonę Jennifer Hawke-Petit, kiedy był studentem trzeciego roku medycyny w szpitalu, w którym pracowała jako pielęgniarka. Bill polubił Jennifer od pierwszego wejrzenia. Próbując zwrócić jej uwagę udawał, że nie umie zmierzyć ciśnienia. Jennifer pokazała mu jak poprawnie to wykonać, a wkrótce rozwinęła się między nimi szalona miłość. Jennifer była pielęgniarką pediatryczną, a kiedy Bill zakwalifikował się na lekarza, zaczął specjalizować się jako endokrynolog. Wkrótce zakochani pobrali się a na świat przyszły ich dwie córki: Hayley (ur. Październik 1989) i Michaela (ur. Listopad 1995). Kiedy w 1998 roku u Jennifer zdiagnozowano stwardnienie rozsiane, Hayley miała zaledwie dziewięć lat, ale była zdeterminowana, aby pomóc matce w każdy możliwy sposób. Napisała listy do przyjaciół i rodziny, prosząc ich o sponsorowanie jej fundacji, którą nazwała „Nadzieja Hayley”. Każdego roku przez 7 lat Hayley uczestniczyła w przeróżnych akcjach gromadząc łącznie 55 000 $ na walkę ze stwardnieniem rozsianym. Hayley była cicha, zdeterminowana i mądra. Chociaż osiągnęła tak wiele, zanim skończyła siedemnaście lat, jej skromność i powściągliwa osobowość oznaczały, że nikt nie znał zasięgu jej możliwości. Kiedy Hayley była mała, Bill zabierał ją na obchód w szpitalu, aby mógł spędzać z nią więcej czasu, biorąc pod uwagę jego napięty harmonogram pracy. Nic dziwnego, że Hayley zamierzała pójść w ślady ojca; miała zamiar uczęszczać do tej samej szkoły co tata, we wrześniu 2007 roku aby studiować medycynę. Michaela planowała przejąć od Hayley pałeczkę do zbierania funduszy na chorobę matki. Chciała zmienić nazwę  fundacji na „Cud Michaeli”. Michaela była znana ze swojej przemyślanej i delikatnej natury. Lubiła gotować i spędzać czas pracując z ojcem w ogrodzie.

Joshua Komisarjevsky (26) był dzieckiem adoptowanym. Był niezwykle inteligentny, ale z wiekiem coraz częściej wpadał w tarapaty i przebywał w więzieniu za włamania. Mimo tego miał nadzieję, że wyprostuje swoje życie i zostanie architektem. W 2002 roku urodziła mu się córka. Wiosną 2007 roku uzyskał pełną opiekę nad nią, ponieważ jego była dziewczyna była na odwyku uzależnienia od narkotyków. Po otrzymaniu opieki dziewczynka zamieszkała z rodzicami Komisarjevsky’ego. W 2007 roku zaczął spotykać się z Caroline Mesel, która miała wtedy zaledwie 18 lat. Ich związek szybko stał się poważny i oboje zaczęli rozważać małżeństwo. Jednak ojciec Caroline nie zaakceptował związku z powodu reputacji Joshuy. Uważał również, że mężczyzna ma skłonności pedofilskie, ponieważ Caroline mimo swojego wieku nie była zbyt rozwinięta fizycznie i wyglądała jak dziewczynka.

Steven Hayes (44) Jego rodzice rozwiedli się, gdy był dzieckiem. Zamieszkał z matką i dwoma braćmi, Matthew’em i Brianem. Według Matthew’a, Hayes manipulował wszystkich wokoło od najmłodszych lat, oraz był agresywny. Jeśli miał problemy powstałe w skutek jego złego zachowania, obwiniał o to innych ale nigdy siebie. Często też wmawiał bliskim, że jego ciemna strona jest wynikiem problemów psychicznych, ale według jego braci nie był chory, ale przebiegły i wyrachowany. Mężczyzna miał córkę, która po rozwodzie rodziców zamieszkała z matką, ale ojca widywała regularnie co tydzień. Opisała go jako zawsze dla niej dobrego, nigdy nie przejawiającego przemocy ani agresji.

Hayes i Komisarjevsky poznali się w 2006 roku. Połączyło ich wspólne zamiłowanie do rabunku, narkotyków oraz chęć posiadania dużych pieniędzy. Niedzielnego popołudnia 22 lipca 2007 roku Jennifer i Michaela spacerowały alejkami sklepu spożywczego, kupując składniki do posiłku, który Michaela planowała ugotować dla rodziny tego wieczoru. Nie wiedziały, że obserwuje je Joshua, który następnie udał się za nimi do domu. Reszta dnia upłynęła spokojnie. Bill, Jennifer i Michaela uczestniczyli w niedzielnym nabożeństwie, po którym Bill udał się grać w golfa ze swoim ojcem. Jennifer i Michaela wybrały się na plażę, a Hayley spędzała czas z przyjaciółmi. Wieczór rodzina spędziła razem przy kolacji, którą przygotowała Michaela. Kiedy rodzina położyła się spać Joshua i Steven obmyślała plan. Około trzeciej nad ranem 23 lipca mężczyźni uzbrojeni w broń i kij baseballowy włamali się do posiadłości. Kiedy zastali Billa śpiącego na kanapie, Joshua zdzielił go kijem, uprzedzając by nie panikował ponieważ chcą tylko pieniędzy. Następnie związali jego kostki i nadgarstki i udali się na górę robiąc to samo z jego żoną i córkami. Kiedy rabusie nie znaleźli sejfu wyżyli się na Billu. Sprowadzili mężczyznę do piwnicy, przywiązali do betonowego słupa, a następnie pobili do nieprzytomności i powrócili do plądrowania domu, wierząc, że gdzieś musi być ukryta gotówka. Jednak jedyne co znaleźli to wyciągi bankowe wskazujące, że rodzina ma w banku 30 000 funtów. Następnie mężczyźni udali się na stację benzynową napełniając dwa kanistry, które znaleźli w domu. O 9:00 rano, Steven zawiózł Jennifer do banku i nakazał wycofać jej 15000 funtów ze swojego konta. Kobiecie udało się poinformować kasjera o sytuacji w której  się znalazła. Kiedy tylko opuściła bank zawiadomiono policję. Wkrótce po nawiązaniu połączenia policja została wysłana pod wskazany adres w nieoznakowanych pojazdach i zaczęli ustawiać obwód wokół domu. W tym czasie Joshua gwałcił przywiązaną do łóżka dwunastoletnią Michaele, po czym robił jej zdjęcia swoim telefonem komórkowym. Kiedy Steven i Jennifer wrócili do domu, pokazał koledze zdjęcia i zasugerował by ten zrobił to samo z matką dziewcząt. Steven niewiele myśląc popchnął kobietę na podłogę i zaczął gwałcić. Joshua opuścił pokój, a kiedy wrócił poinformował wspólnika, że Bill uciekł. Kiedy obaj zorientowali się, że dom jest obstawiony przez policję, Steven zacisnął dłonie na szyi kobiety i ją udusił. Tymczasem po ucieczce z piwnicy zalany krwią Bill, który miał problem z mową próbował przekazać policjantom, że jego żona i córki wciąż są w domu. Niestety było już za późno. Joshua oblał ciało Jennifer i jej córek wciąż przywiązanych do łóżka benzyną i podpalił…Przy próbie ucieczki Joshua i Steven zostali zatrzymani. Życia dziewcząt nie udało się uratować, obie zginęły w okropnych męczarniach. 

Proces Hayesa rozpoczął się 18 października 2010 roku. Mężczyzna został skazany na śmierć. W grudniu 2010 roku przeprosił rodzinę Petit za spowodowany ból. Powiedział: „Śmierć dla mnie będzie mile widzianą ulgą i mam nadzieję, że przyniesie spokój i ukojenie tym, których tak bardzo skrzywdziłem”. Proces Komisarjevsky’ego rozpoczął się 13 października 2011 on również został skazany na stracenie. „Nigdy nie znajdę spokoju  więc chcę umrzeć. Inaczej moje życie byłoby kontynuacją krzywdy, którą spowodowałem. Zegar tyka i jestem winien dług, którego nie mogę spłacić”. Jednak w sierpniu 2015 roku w Connecticut zniesiono karę śmierci, co oznacza, że ​​wyroki obu mężczyzn zostały zamienione na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. 

Od czasu morderstwa swojej rodziny Bill Petit zrezygnował z kariery lekarza i obecnie zarządza Fundacją Rodziny Petit. Główne cele fundacji to: „Kontynuuj zbieranie i rozdzielanie funduszy na realizację naszej misji polegającej na edukacji młodych ludzi, szczególnie tych, którzy interesują się nauką, aby wspierać osoby z chorobami przewlekłymi oraz chronić osoby dotknięte przemocą”. W sierpniu 2012 r. Bill Petit poślubił Christine Paluf, którą poznał, gdy była wolontariuszem w Fundacji Rodziny Petit. Para ma syna. Zaangażował się także w politykę, jako przedstawiciel stanu Connecticut reprezentujący Plainville i Nową Brytanię jako republikanin.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.