Let’s travel together.

Moje kochane dziecko! Czy pamiętasz jak próbowałem Cię ostrzec przed tym człowiekiem?

0

Ten artykuł jest ostrzegawczym przesłaniem o przemocy domowej, która niestety według statystyk ma miejsce, w każdej minucie na całym świecie. Zanim przedstawię Wam- moim czytelnikom, poniższą historię, chciałabym osobiście zwrócić się do Was z prośbą- REAGUJCIE!!! Niepokojące odgłosy zza ścian, płacz dziecka, krzyk kobiety- zawsze możemy pomóc- anonimowo. To, że dany incydent zgłosimy na policję, albo udamy się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, nie czyni z nas przysłowiowego FRAJERA. Musimy pamiętać, że dzięki naszej interwencji możemy ocalić zdrowie bądź życie osoby pokrzywdzonej.

30-letnia Kirsten była matką, córką i przyjaciółką, ale niestety w 2015 roku, stała się ofiarą morderstwa. Kirsten nie została zabita przez tajemniczego seryjnego mordercę. Nie była ofiarą przypadkowej zbrodni. Nie była wtedy w niewłaściwym miejscu. Życie Kirsten dobiegło końca w jej własnym domu- domu, który dzieliła ze swoim 31-letnim chłopakiem. Nie, nie zmarła podczas włamania, z rąk intruza. Życie odebrała jej osoba, z którą na co dzień dzieliła łóżko. Niestety, jest to zbyt powszechny scenariusz. Na całym świecie, około 80% ofiar morderstw zostaje zabitych przez kogoś, kogo znają. 40 % stanowią kobiety, które zginęły z rąk swoich partnerów.  

Kirsten urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. W szkole średniej zakochała się w koledze z klasy- Corey’u. To była pierwsza, szaleńcza miłość. Związek był dość burzliwy i zakończył się, w momencie w którym ci młodzi ludzie poszli na studia. Mimo ogromnego żalu, który w tamtym momencie towarzyszył Kristen, ukończyła ona studia, była popularną cheerleaderką oraz pasjonowała się w grze na klarnecie. Jej największym marzeniem była praca dyplomowanego technika farmaceutycznego. Jednak losy tej młodej kobiety potoczyły się zupełnie inaczej- na jej drodze ponownie stanął Corey- czyżby przeznaczenie? Pierwsza miłość zrodziła się na nowo. W 2012 roku, Kristen była przede wszystkim dumną, szczęśliwą matką dwójki małych dzieci. Podobnie jak w przypadku wielu mam, dzieci były dla Kristen całym życiem. Czy Kristen wiedziała, że jej chłopak miał bogatą kryminalną kartotekę? Jeśli tak, dlaczego tak skrupulatnie ukryła ten fakt przed rodziną, która od zawsze obawiała się o jej bezpieczeństwo?

 Corey był wcześniej skazany za napaść na swoją dziewczynę z użyciem broni palnej, oraz za maltretowanie byłej żony. Rodzina i przyjaciele Kristen zwrócili uwagę na zmiany, które zaszły w jej wyglądzie i zachowaniu. Trzydziestolatka przestała dbać o siebie, unikała rodzinnych i towarzyskich spotkań, a wszelkie pytania o jej dobro i bezpieczeństwo, zbywała zdawkowymi tłumaczeniami:

„Jestem przemęczona. Dzieciaki dają mi w kość, ciągle chorują”

Rodzice Kristen od samego początku przeczuwali, że ich córce może dziać się krzywda, ale nigdy nie dostrzegli fizycznych dowodów, przemawiających za tym, że jest ona maltretowana. Podczas sporadycznych, rodzinnych spotkań, Kristen i Corey wyglądali jak kochająca się, szczęśliwa para. W lipcu 2015 roku, ukrywane przed wszystkimi, cierpienie Kristen dobiegło końca. Dnia 5 lipca, około godziny 19:00, służby ratunkowe otrzymały anonimowy telefon:

„Tam może umrzeć kobieta!!! 4000 Gardella Avenue. Proszę pośpieszcie się”

Kiedy ratownicy medyczni wraz z policją zjawili się pod wskazanym adresem, zastali przerażający widok. Ciało Kristen było zmasakrowane. Młoda kobieta nie miała najmniejszych szans na ratunek. Sekcja zwłok ujawniła, że jej bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, jednak wcześniej została brutalnie pobita. Doznała rozległych urazów głowy oraz narządów wewnętrznych. Obrażenia te powstały, wskutek uderzeń zadanych tępym narzędziem- najpewniej młotkiem. W całej tej sprawie był tylko jeden podejrzany-Corey. Podczas pierwszego przesłuchania, zeznał on, że w momencie morderstwa swojej dziewczyny, przebywał poza domem, na przejażdżce motocyklowej. Nikt nie uwierzył w jego bajeczkę. Corey nie miał alibi. Pod presją policjantów, wymyślił kolejną historię. Zeznał, że tego tragicznego wieczoru, wraz z Kristen zażył meta-amfetaminę, a samego morderstwa nie pamięta. Badania toksykologiczne, wykazały że Kristen w momencie zabójstwa była „czysta”

W grudniu 2016 roku, Corey został skazany na dożywocie. Dlaczego pozbawił tą młodą, piękną kobietę, a zarazem matkę dwójki dzieci, życia? Brak zdrady, oszustwa… alkohol, narkotyki i przysłowiowa nie umyta szklanka….

„Moje kochane dziecko! Czy pamiętasz jak próbowałem Cię ostrzec przed tym człowiekiem? Byłaś wtedy nastolatką, on Cię zaślepił. Krzyczałaś wtedy „NIENAWIDZĘ CIĘ TATO! KOCHAM GO”. Ja nigdy nie zapomnę waszych przepychanek i twoich łez…Kiedy wasz związek dobiegł końca, ja i mama zaczęliśmy oddychać i żyć, bez strachu o ciebie i Twoje życie. Jednak Ty, moja kochana córko zadecydowałaś inaczej… Wróciłaś do swojego koszmaru….koszmaru, który przerodził się w najgorszy horror… To co naprawdę kochałaś, pozbawiło Cię życia…Dlaczego nigdy nie powiedziałaś- TATO RATUJ!!!!!!”-te słowa podczas procesu wygłosił ojciec do swojej zmarłej córki

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.