Let’s travel together.

Modelki, które poza błyskiem fleszy spotkały śmierć

0

Oto przypadki trzech pięknych kobiet, które podbiły serca projektantów, a ich twarze zdobiły okładki magazynów. Te utalentowane modelki miały świat u swych stóp, kiedy ich krótkie życie zakończyło się w tragiczny sposób.

 

Rusłana

Urodzona w 1987 roku Rusłana Korshunova była kazachstańską modelką rosyjskiego pochodzenia, która w 2003 r. Została odkryta przez światową agencję modelek Models. W trakcie swojej kariery pozowała dla magazynów takich jak Vogue i chodziła po światowych wybiegach, w ubraniach znanych projektantów. Nikt się nie spodziewał, że zginie tak tragiczną śmiercią. Rusłana zmarła w niejasnych okolicznościach i mimo, że jej śmierć uznano za samobójstwo, stała się ona przedmiotem światowej dyskusji i uwagi.

28 czerwca 2008 r. Na cztery dni przed swoimi 21 urodzinami, Rusłana wypadła z 9 piętra swojego mieszkania na dziewiątym piętrze na Manhattanie w Nowym Jorku. Nie znaleziono żadnego listu pożegnalnego, a bliscy twierdzili, że dziewczyna nie miała żadnego powodu by odebrać sobie życie; stała u progu kariery, własnie wróciła z Paryża i była szczęśliwa.

Niektórzy uważają, że śmierć modelki była związana z kontrowersyjną, rosyjską organizacją The Rose Of The World, prowadzącą szkolenia z zakresu rozwoju osobowości. Jedna z dziennikarek prowadzących własne śledztwo w sprawie śmierci Rusłany, jesienią 2008 r. Dołączyła do sekty, czego konsekwencje były nieprzewidywalne. Po odbyciu czterech sesji, dziennikarka trafiła z ciężką depresją do szpitala psychiatrycznego, a jej materiał ukazał się dopiero w 2019 r.

The Rose of the World, grupa założona w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych, ale zamknięta w latach osiemdziesiątych, ma kilka oddziałów działających na całym świecie, w tym w Rosji. Członkowie płacą około 1200 $ za kilkudniowy kurs poddania się zabiegom „odczłowieczającym”. Sesje szkoleniowe podobno angażują trenerów proszących uczestników o podzielenie się swoimi najgorszymi doświadczeniami i zachęcenie ich do wzięcia winy za wszystkie negatywne aspekty ich życia.

Co ciekawe Rusłana uczęszczała na sesję z przyjaciółką i sławną modelką Anastazją Drozdovą, która w 2009 r. Skoczyła z dachu kamiennicy w Kijowie. W przeciwieństwie do Rusłany pozostawiła list w którym napisała: „Wybaczcie mi wszystko i skremujcie mnie”.

This slideshow requires JavaScript.

Sally

Urodzona w 1987 r. Sally Anne Bowman była angielską modelką, którą porównywano do Kate Moss. Pracowała dla agencji Pulse Model Management, a jej największym osiągnięciem było zostanie twarzą zegarków Swatch. Początkująca modelka nie miała szans na rozwój kariery ponieważ w 2005 r. Została brutalnie zamordowana.

18- latka została napadnięta wczesnym rankiem 25 września 2005 r. Kiedy wracała do domu z imprezy. Została siedmiokrotnie ugodzona nożem oraz pogryziona. Kiedy wykrwawiała się na śmierć, sprawca brutalnie ją zgwałcił, po czym ukradł jej kardigan, bieliznę, torebkę i telefon. Kilka ciosów dosłownie przeszyło jej ciało na wylot. Początkowo o morderstwo oskarżano byłego chłopaka Sally, który odwoził ją wtedy do domu. Dopiero rok później, podczas przypadkowego aresztowania za bójkę w klubie, dopasowano DNA, a mordercą Sally okazał się Mark Dixie. Zanim zamordował Sally  miał 16 wyroków skazujących w Wielkiej Brytanii i co najmniej jeden w Australii. Wszystkie przestępstwa, których się dopuścił popełnione zostały na tle seksualnym. 35- latek został skazany na dożywocie.

This slideshow requires JavaScript.

Katoucha

Urodzona w 1960 r. W Gwinei była jedną z pierwszych, światowej sławy modelek czarnego lądu. Katoucha Niane była muzą Yves’a Saint Laurenta i pracowała dla największych sławy projektantów takich jak Christian Dior czy Paco Rabanne. Jej zdjęcia zdobiły okładki największych magazynów, a kiedy kariera dobiegła końca napisana przez nią książka zyskała czytelność na całym świecie. W „Katoucha, In My Flesh” opisała swoje własne doświadczenie z dzieciństwa, kiedy to została poddana zabiegowi rytualnego obrzezania, czemu przez resztę życia głośno się sprzeciwiała.

47-letnia modelka i aktywistka, mieszkała na łodzi w pobliżu paryskiego mostu Alexandre III. 1 lutego 2008 r. Wracała z przyjęcia i to właśnie wtedy widziano ją po raz ostatni żywą. Na mieszkalnej barce została po nie tylko torebka. Miesiąc później z Sekwany wyłowiono jej ciało i chociaż nie znaleziono żadnych śladów przemawiających za udziałem osób trzecich, rodzina kobiety domagała się śledztwa w sprawie morderstwa. Pomimo tego niczego konkretnego nie ustalono, a jej śmierć sklasyfikowano jako wypadek poprzez utonięcie.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.