Let’s travel together.

Miłość Online: Ostatnia randka Ingrid. Fragmenty jej ciała znaleziono w różnych częściach miasta.

0

Sobota, 9 kwietnia 2016 roku. Tego ranka Phil Lyne przybył do domu swojej czterdziestoletniej byłej żony Ingrid Lyne w Renton w stanie Waszyngton, aby zwrócić dzieci po wspólnie spędzonym czasie. Mimo że byli rozwiedzeni, Phil i Ingrid pozostali w przyjacielskich relacjach, głównie dlatego, by mogli w zgodzie sprawować opiekę nad ich dziećmi. Para miała trzy córki, dziesięcioletnią Noelle, ośmioletnią Brooke i sześcioletnią Reese.

Zaginięcie

Kiedy Phil przybył do domu Ingrid, a było to około 10 rano, nie zauważył samochodu Ingrid, który zwykle stał zaparkowany na zewnątrz. Ingrid była pielęgniarką w Swedish Medical Center w Seattle, ale tego dnia miała wolne i Phil wiedział, że nie zmieniłaby planów, ponieważ nie mogła się doczekać powrotu dziewczynek do domu. Dom był zamknięty i zdawał się pusty. Mężczyzna kilka razy dzwonił na komórkę byłej żony, ale nie było odpowiedzi. Zaniepokojony Phil zadzwonił do matki Ingrid, Jorgi Bass, a ponieważ miała ona klucz do domu Ingrid, przybyła na miejsce i razem weszli do domu.

Jorga znalazła torebkę należącą do Ingrid, jej telefon komórkowy oraz inne rzeczy osobiste, takie jak jej prawo jazdy i kluczyki do samochodu, ale nie było śladu Ingrid ani jej samochodu. Oboje wiedzieli, że nie wyszłaby o tak sobie, nikogo o tym nie informując, wiedząc, że lada moment Phil przyjedzie z dziewczynkami.

Tajemnice

Przekonana o tym, że musiało stać się coś złego, Jorga zadzwoniła pod numer 911 i zgłosiła zaginięcie córki. Skontaktowano się z przyjaciółmi i sąsiadami Ingrid. Jedna z przyjaciółek powiedziała, że 8 kwietnia, o godzinie 22.35 Ingrid wysłała jej wiadomość tekstową, w której oświadczyła, że jest na randce. Od jednego z sąsiadów uzyskano informacje na temat obecnego związku Ingrid z niejakim Johnem, z którym spotykała się już od około pół roku.

Jorga i Phil byli zdumieni; nie wiedzieli, że Ingrid się z kimś spotyka, a tym bardziej nie mieli pojęcia kim jest John. Jorga miała dostęp do danych z telefonu córki, i gdy przejrzała jej billingi, zauważyła, że jeden numerów pojawia się tam szczególnie często. Siostra Ingrid wpisała ten numer w przeglądarkę i okazało się, że jest on przypisany do konta na Facebooku, należącego do człowieka o imieniu John Robert Charlton z Montany. Matka zaginionej była pewna, że to ten John, o którym mówił sąsiad jej córki.

Wiadomości

Kobieta wysłała wiadomość tekstową na ten numer z pytaniem, czy jego właściciel nie wie, gdzie jest jej córka Ingrid. Chwilę później otrzymała odpowiedź: „Nazywam się John. Myślałem, że jest dziś ze swoimi dziećmi?”
Jorga odpisała: „Kiedy widziałeś ją ostatnio? Jej tutaj nie ma, jest jej telefon, prawo jazdy i torebka, ale jej nie ma, proszę odpowiedzieć, zgłosiłam to na 911.”
John: „911? Co się dzieje? Poszliśmy ubiegłego wieczoru na mecz Mariners, ale nie zatrzymałem się na noc, bo dzisiaj miały wrócić jej dzieci …. nie jestem pewny, co ona powiedziała ci o mnie i naszym związku.”
Jorga: „Zaginęła. O której godzinie widziałeś ją ostatnio. Policja musi z tobą porozmawiać, ponieważ możesz być ostatnią osobą, która ją widziała. Zadzwoń”
John nie odpowiedział na tę wiadomość tekstową, więc Jorga wysłała kolejną: „Czy możesz do mnie zadzwonić? Wiem kim jesteś i, że nazywasz się John Charlton, zadzwoń do mnie.” Cisza. Jorga wysłała mu kolejnego SMS-a: „Proszę John, czy Ingrid wspominała o kimś, z kim miała się spotkać po tym, jak zeszłej nocy się z nią rozstałeś? Nie możemy znaleźć jej samochodu. Jak powiedziałam jej telefon, dokumenty i torebka są w jej domu, ale ona i jej samochód zniknęły bez śladu. Każda pomoc będzie mile widziana. Jesteśmy zdesperowani. Nigdy by nie opuściła swojej rodziny”.

Śmietnik

Jeszcze tego samego dnia, 9 kwietnia, mężczyzna o imieniu Mike Novasio, skontaktował się z policją. Mike mieszkał w pobliżu 21st Avenue i East Pine Street w Seattle i nie było go w domu przez kilka dni. Gdy wrócił do domu tamtego dnia (9 kwietnia) zabrał kosze na śmieci z krawężnika na teren swojej posesji. Zostawił je na zewnątrz, ponieważ nie było go w domu 7 kwietnia, kiedy miały być opróżnione. Kiedy wciągał je z powrotem zauważył, że jeden z pojemników był dziwnie ciężki, a gdy go otworzył okazało się, że nie jest pusty. Opróżnił jego zawartość na trawnik i ku swemu przerażeniu odkrył 3 przezroczyste worki, a w nich coś co przywodziło na myśl fragmenty ludzkiego ciała. Natychmiast zgłosił swoje odkrycie na policję, a przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że worki te zawierają ludzką głowę, stopę, rękę z dłonią i kawałek nogi. Nie stwierdzono żadnych oznak rozkładu i jako takie rysy twarzy były nienaruszone, co pozwoliło im natychmiast zidentyfikować szczątki jako należące do osoby zaginionej. Tą osobą była Ingrid Lyne.

Aresztowanie

W ciągu następnych kilku dni znaleziono więcej szczątków Ingrid. Niektóre z nich znajdowały się w lodówce porzuconej na 20th Avenue między ulicami East Union i Marion w Seattle oraz w centrum recyklingu na South Hanford Street w Seattle. Nie wszystkie szczątki kobiety udało się odzyskać.
11 kwietnia przesłuchano i aresztowano Johna. Powiedział policji, że zna Ingrid, ponieważ spotykali się od około miesiąca. Poznali się online. Powiedział, że często przebywał w jej domu, ale nie w nocy z 8 na 9 kwietnia, ponieważ jej dzieci miały wrócić do domu następnego dnia rano. Powiedział im, że poszli na mecz Mariners i po meczu do baru, a następnie pojechali jej samochodem do domu w Renton. Mężczyzna nie mógł sobie przypomnieć sobie co dokładnie robili potem, ponieważ stwierdził, że był wówczas pod silnym wpływem alkoholu.

Niewiadome

John przypuszczał, że mogli uprawiać tamtej nocy seks, a później przypomniał sobie jeszcze, że Ingrid zachowywała się „dziwnie”, ale nie pamiętał nic więcej. Na pytanie, co robił potem, skoro nie spędził nocy z Ingrid, powiedział policji, że nie jest pewien, ale chyba spał na chodniku w centrum Seattle, gdzie obudził się następnego ranka. Policja zapytała mężczyznę, jak się tam dostał, a on odpowiedział, że zakłada, że to Ingrid go tam zawiozła. Powiedział policji, że nie sądzi, aby Ingrid spotkała się z kimś jeszcze tamtej nocy i nie miał pojęcia, co się z nią stało po tym, jak zostawiła go w Seattle. Podczas przesłuchania John poinformował policję, że ma problem z piciem i zdrowiem psychicznym oraz, że jest obecnie bezdomny.

Okradziony

John został dokładnie sprawdzony pod kątem obrażeń, a jego ciało zostało sfotografowane. Na jego czole i lewej ręce znajdowały się otarcia, a na klatce piersiowej zadrapania. Miał również obrażenia wargi i podbródka. Jego była dziewczyna powiedziała policji, że widziała Johna 9 kwietnia i miał opuchniętą twarz i zranione usta. Powiedział jej wtedy, że został napadnięty i okradziony, ale kobieta zauważyła, że nadal miał swój portfel.
Niedługo później policja znalazła samochód Ingrid w centrum Seattle.
John został oskarżony o morderstwo z premedytacją i kradzież pojazdu silnikowego należącego do Ingrid. Sprawa przeciwko Johnowi była poszlakowa, a on początkowo nie przyznał się do winy.

Piła

Obrońcy mężczyzny twierdzili, że nie ma dowodów kryminalistycznych, które łączyłyby ich klienta ze zbrodnią, ale przed rozpoczęciem procesu John przyznał się do winy.
Podczas procesu sąd usłyszał od prokuratury, że John zamordował Ingrid w jej domu, dusząc ją, a następnie rozczłonkował jej ciało w jej własnej wannie za pomocą piły, po czym umieścił fragmenty jej ciała w plastikowych workach. Po tym wszystkim, pojechał do centrum Seattle samochodem Ingrid i wyrzucił jej części ciała w różnych miejscach. Przeszukanie jej domu ujawniło puste pudełko plastikowych worków, takich samych jak te, w których znaleziono jej części ciała. W łazience Ingrid, w pobliżu wanny, policja znalazła 15-calową piłę i przyjęto, że było to narzędzie użyte do rozczłonkowania kobiety. Policja przeszukała instalację wodno-kanalizacyjną pod wanną i znalazła tam krew i fragmenty ciała Ingrid.

Skazanie

John został skazany na 27 lat i 9 miesięcy więzienia, co było maksymalną wówczas karą jaką sąd mógł mu wymierzyć.
Podczas rozprawy John przemówił do Sądu i rodziny Ingrid: „Zgadzam się, że nie ma słów, które mogą złagodzić ból, który spowodowałem. Jest mi z tego powodu naprawdę przykro.”
Zanim został skazany za morderstwo, miał na sowim koncie już wyroki skazujące za napady rabunkowe, kradzież, kradzież samochodu, napaść czwartego stopnia i kradzież trzeciego stopnia. Został również aresztowany za kradzież z włamaniem.
W przeszłości Johna miały miejsce inne niepokojące incydenty.

Przeszłość

Jeden z nich dotyczył jego rodziców. Rodzice Johna, Ray i JoAnn Charlton, w 2006 roku wystąpili o tymczasowy sądowy zakaz zbliżania dla swojego syna, mówiąc, że obawiają się o swoje bezpieczeństwo z powodu jego wybuchów agresji, gdy jest pod wpływem alkoholu. John powiedział im, że „życie wywierało na niego zbyt dużą presję” i czuł, że staje się niestabilny psychicznie. Mężczyzna zażywał również narkotyki i wygrażał swojej byłej żonie.
Jedna z byłych partnerek Johna potwierdziła, że miał on problem z piciem i był podły, ale stwierdziła, że nigdy jej nie uderzył.

John obecnie przebywa w więzieniu w King County.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.