Let’s travel together.

Miała zmasakrowane uszy, nos, usta oraz narządy płciowe. Jej oczy zostały wydłubane

1

17-letnia Kelly Bates była silną dziewczyną, która uwielbiała uprawiać sport. Miała sprecyzowane i ambitne plany na przyszłość. Chciała zostać nauczycielką. Tymczasem uczęszczała do colleg’u, jednocześnie pracując dla firmy graficznej. Jako 14- latka poznała 48- letniego Jamesa Smitha, który w krótkim czasie stał się jej „partnerem”. Para długo ukrywała swój związek. Rodzice Kelly, dowiedzieli się o tej relacji dopiero dwa lata później.

„Kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy, włosy zjeżyły mi się na karku”wspomina jej matka, Margaret.

Spotykając się ze Jamesem, Kelly zaczęła się stopniowo zmieniać. Przestała dbać o siebie, a większość czasu spędzała w łóżku- zwinięta w kłębek.

 „Pewnego dnia wróciła do domu z ogromnym siniakiem na twarzy. Powiedziała, że została zaatakowana przez starsze dziewczyny. Przeczuwałam, że kłamie ale bałam się, że jak będę na nią naciskać to ją stracę”– opowiadała Margaret.

Pewnego dnia Kelly wróciła do domu oznajmiając rodzicom, że ma nową pracę i przeprowadza się do Jamesa. Zaznaczyła, że nie będzie w stanie odwiedzać ich zbyt często. Opuściła dom rodzinny 30.11.1995. Tego dnia rodzice widzieli ją po raz ostatni. Przez jakiś czas utrzymywała z nimi kontakt telefoniczny, ale James robił wszystko by odizolować dziewczynę od rodziny i przyjaciół. Kiedy telefony od Kelly ucichły, a kartki urodzinowe i świąteczne zaczęły być sygnowane nazwiskiem Smith, jej rodzice zaczęli obawiać się o zdrowie i samopoczucie córki. Zawiadomili policję, jednak funkcjonariusze nie potraktowali sprawy poważnie, stwierdzając że Kelly jest osobą dorosłą i ma prawo decydować o swoim życiu. Państwo Bates nigdy nie odwiedzili córki w nowym miejscu zamieszkania. Obawiali się, że ich interwencja przyniesie odwrotny skutek od zamierzonej, i oddali od nich Kelly jeszcze bardziej. Jest to decyzja, której żałują każdego dnia.

16 kwietnia 1996 roku James podjechał na lokalny komisariat policji informując o śmierci swojej partnerki.

„Kelly kąpała się w wannie. Kiedy długo nie wychodziła z łazienki poszedłem sprawdzić co się dzieje. Kelly była pod wodą. Nie żyła”– zeznawał James.

Funkcjonariusze natychmiastowo udali się na miejsce zdarzenia. Już po chwili okazało się, że śmierć młodej dziewczyny nie była przypadkiem. Nagie ciało Kelly, leżało na podłodze łazienki. Już na pierwszy rzut oka było widać, że przed śmiercią była okrutnie torturowana. Oględziny domu ujawniły, że jej krew znajdowała się w każdym pomieszczeniu. Sekcja zwłok wykazała, że Kelly była systematycznie maltretowana. Jej wątłe ciało nosiło znamiona 150 różnych obrażeń.

W ciągu czterech tygodni, które doprowadziły do jej śmierci, Kelly byłą przypalana papierosami oraz gorącym żelazkiem. Oprawca polewał jej stopy i pośladki wrzącą wodą. Miała wiele ran kłutych, zadanych przedmiotami takimi jak widelce czy nożyczki. Rany te znaleziono nawet po wewnętrznej stronie jej ust. Ślady na jej szyi wskazywały, że została duszona. Częściowe oskalpowanie i ślady znalezione w domu Jamesa, świadczyły że Kelly była przywiązywana za włosy do kaloryfera. Jej ręce i kolana zostały zmiażdżone, co uniemożliwiło chodzenie i ucieczkę. Miała zmasakrowane uszy, nos, usta oraz narządy płciowe. Jej oczy zostały wydłubane. Ustalono, iż Kelly została oślepiona na 3 tygodnie przed śmiercią. W ostatnich dniach swojego życia była głodzona. Ten skurwiel nie dawał jej nawet wody. Zanim została utopiona, uderzył ją w głowę słuchawką od prysznica.

„Śmierć była dla niej wybawieniem” – mówił sędzia podczas procesu.

„Ludzie nazywali Jamesa zwierzęciem, ale zwierzę nie zrobiło by czegoś tak okrutnego, bo które zwierze zabija z przyjemności? Zastanawiam się, ile bólu musiała  znieść nasza córka. Czy myślała, że już jej nie kochamy, skoro jej nie uratowaliśmy”przez łzy mówiła Margaret.

Jak się wkrótce okazało, James miał już historię przemocy wobec kobiet. Jedna z nich – Tina,opowiedziała o swych przeżyciach przed sądem.

„Traktował mnie jak worek treningowy. Kopał i bił, nawet jak byłam w ciąży. Pewnego wieczoru, kiedy wyszłam z kąpieli, złapał mnie za gardło i próbował wepchnąć pod wodę”.

Podczas procesu James próbując usprawiedliwić swoje działania, zeznał przed ławą przysięgłych, że Kelly często wyprowadzała go z równowagi, szydząc z jego zmarłej matki. Zapytany, dlaczego zadał tyle tortur nastolatce, odparł że sama go o to prosiła. Sugerował, iż była masochistką a on tylko spełniał jej życzenia. Dodatkowo zaznaczając, że Kelly miała zwyczaj samo okaleczania się. James Smith został uznany winnym tej okrutnej zbrodni i skazany na dożywocie.

„Ty jesteś sprawcą przemocy wobec kobiet, a ja zrobiłem wszystko co w mojej mocy, byś już nigdy więcej nie skrzywdził żadnej z nich”Tymi słowami sędzia zakończył godzinną rozprawę 

 

1 komentarz
  1. Oko za oko mówi

    Dożywocie?? Jakie dożywocie ?takie coś żyć nie powinno po tym co zrobił…
    Kara śmierci właśnie takim psycholom!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.