Let’s travel together.

Mężczyzna z wagonu kolejowego, nadal bez tożsamości

0

W 1995 roku, w mieście Wright w stanie Wyoming, podczas srogiej zimy w jednym z wagonów kolejowych znaleziono ciało zmarłego mężczyzny. Przyczyną śmierci była ekspozycja na żywioły. Mężczyzna był ubrany w cienkie ubranie, mimo iż na zewnątrz panował mróz. Podejrzewano, że wskoczył on do wagonu podczas jednego z zaplanowanych postojów. Nieodpowiedni strój mężczyzny, był jedynie początkiem serii, dziwnych i niefortunnych szczegółów sprawy, która do dziś dnia pozostaje niewyjaśniona. 

Niezidentyfikowany mężczyzna otrzymał przydomek ” Coal train Carlos”. Mężczyzna był wyjątkowo niski (162 cm), a jego wiek wynosił od 40 do 50 lat. Miał czarne siwiejące włosy, oraz niedawno podciętą brodę. Najprawdopodobniej był pochodzenia latynoskiego. Nie miał przy sobie niczego, prócz trzech kluczy, zapalniczki i ubrań: koszula z krótkim rękawkiem, brązowe spodnie, żółte mokasyny, zielona meksykańska kamizelka, i brązowy pas z grawerem „Morillon”. Jego cechami charakterystycznymi była blizna na biodrze odraz dwa tatuaże. Na lewym ramieniu widniał napis „caridad”, na prawej ręce mały krzyż i słowo „Cubano”. Ze względu na swój styl ubioru i względnie zadbany wygląd, możliwe jest, że człowiek nie był bezdomny, ale był włóczęga z południa, nieświadomy  północnej pogody.

Na nieszczęście dla „Carlosa” okoliczności towarzyszące dochodzeniu spowodowały nagłe zatrzymanie sprawy. Choć nie było żadnych oznak udziału osób trzecich. Nie jest do końca jasne, jak mężczyzna znalazł się w wagonie. Firma kolejowa, zaczęła rejestrować swoje postoje dopiero rok później. Co frustrujące nie wykonano sekcji zwłok, oraz niepobrano zapisów dentystycznych. Pobrano natomiast odciski palców, które zgubiono. Mężczyzna został skremowany, więc powszechne metody identyfikacji nie są możliwe. W 2015 roku jego sprawa została ponownie otwarta przez Laurę Sundstrom, koronera okręgu. Mimo przeciwności losu nie zrezygnowała z próby odkrycia prawdziwej tożsamości „Carlosa”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.