Let’s travel together.

Mężczyzna w różowej sukience terroryzuje Kielce. Uzbrojony w trzepaczkę sprawca znany jest z kradzieży lodów. [AKTUALIZACJA!]

2

„Okradziono nas!! Nieznany mężczyzna około g.14 podszedł i wyjął z naszej lodówki 4kg bańkę z lodami!!! Mnie się to w głowie nie mieści!!!! Naprawdę wszystko musimy mieć pozamykane pod klucz????” taki post możemy przeczytać na facebookowym profilu jednej z kieleckich kawiarni. 

Do nagłośnienia przestępstw dokonanych przez „pana w różowej sukience” przyczyniła się właścicielka kawiarni AleBabeczka w Kielcach, Aleksandra Chłodnicka. To właśnie ona została okradziona we wtorek, 6 lipca 2021 roku przez owego, nietypowo ubranego mężczyznę. Niedługo po opublikowaniu postu na facebookowej stronie kawiarni w internecie zawrzało.

„We wtorek około godziny 14 miała u nas miejsce kradzież. Pierwszy raz nas to spotkało i miejmy nadzieję, że ostatni. Nieznany do wczoraj mężczyzna, bo dziś już doskonale wiadomo kim jest, podszedł do naszej lodówki z lodami i ukradł całą bańkę lodów o smaku kinder bueno. Zabrał ze sobą i uciekł.” opowiada właścicielka kawiarni.

Jak się okazuje, mężczyzna jest dobrze znany kieleckiej policji oraz mieszkańcom tego miasta. „Zgłosiłam już sprawę na policję, ten pan dzisiaj dokonał jeszcze kradzieży w aptece, a dwa dni temu w sklepie spożywczym. Gość codziennie grasuje, ponoć ma żółte papiery, ale co z tego? To nie znaczy, że można okradać!” powiedziała pani Aleksandra. „Pół miasta przysłało mi różne nagrania z panem w roli głównej.”

Mimo, iż policja zna tożsamość sprawcy, a wielu mieszkańców widuje tego pana niemal codziennie władze z jakiegoś powodu nie dokonali do chwili obecnej zatrzymania.

„O tyle jest charakterystyczny, że był ubrany w różową sukienkę. Sprawa została zgłoszona na policję, mamy też nagranie z monitoringu, ale też zdjęcia i nagrania od wielu osób. Wiemy już, gdzie mieszka, więc jest szansa, że poniesie konsekwencje, zwłaszcza że jest już znany policji.” mówi właścicielka AleBabeczka.

Wcześniej mężczyzna ten okradł sklep z telefonami komórkowymi, dokonał kradzieży w sklepie spożywczym i na stacji paliw. Dzień po kradzieży w kawiarni odwiedził w tym samym celu aptekę. Widziano go również na ogródkach piwnych, gdzie prawdopodobnie próbował lub odpuścił się kolejnych kradzieży.

Z komentarzy pod postem na profilu kawiarni dotyczących tego ekscentryka można wywnioskować, że czuje się on bezkarny:

„Ten pan biegał po mieście i walił trzepaczką do dywanów w chodnikowe śmietniki, co oczywiście wywołało strach w dzieciach i osobach starszych, wyszło na to że jestem nietolerancyjna….dla mnie może biegać w stroju kosmonauty, byle by nie krzywdził nikogo i nie kradł.”

„W mojej obecności nabrał rzeczy ze stacji paliw Statoil i wybiegł. Było przed 6 rano. Biedny zdezorientowany pracownik próbował go gonić. Jednak to coś było bardzo szybkie”

„Czy policji tak trudno jest znaleźć tego człowieka? Dzisiaj widziałam go koło godziny 14 na bohaterów Warszawy na przejściu dla pieszych… Szedł sobie normalnie jak gdyby nigdy nic… A później zobaczyłam artykuł o tym człowieku. Szok.. Rozumiem choroby psychiczne. Ale taka osoba nie może czuć się bezkarnie przecież i chodzić po mieście i okradać ludzi”

„W zeszłą niedziele gwiznoł jedzenie z żabki w rynku ale go okrążyli z obsługi żabki i oddał jakies pojemniki z jedzeniem…”

„Po Kielcach biega facet w różowej sukience kradnąc i dokonując rozbojów, a niektórzy boją się zareagować żeby nikt nie zarzucił im braku „tolerancji”. Chore.”

Niektórzy porównują pana w różowej sukience do Marka Bryana , 61-letniego Amerykanina, inżyniera robotyki, który uwielbia nosić szpilki i spódnice. „Jestem zwykłym żonatym facetem, który uwielbia Porsche, piękne kobiety i noszenie szpilek i spódnice” powiedział Bryan. Jak się jednak zdaje, ogolona głowa i upodobanie do damskiej garderoby jest jedynym co łączy obu panów.

This slideshow requires JavaScript.

Właścicielka kawiarni apeluje do mieszkańców Kielc:

„Prośba jest taka, aby KAŻDĄ TAKĄ KRADZIEŻ zgłaszać na policję. Facet nie może czuć się bezkarny, bo za każdym razem kradnie do 500zł! Ile razy mamy być jeszcze okradzeni, aby poniósł odpowiedzialność za to co robi?”

Tutaj znajduje się video, na którym uwieczniono sprawcę.

Źródła: kielce.naszemiasto.pl, facebook

AKTUALIZACJA!

Mężczyzna został zatrzymany w czwartek, 8 lipca 2021 roku. Zatrzymany to 39-letni mieszkaniec Kielc i w przeszłości nie był notowany. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania łącznie trzech kradzieży i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Po przesłuchaniu został zwolniony, a sprawa została przekazana do Sądu. Oskarżonemu grozi do 5 tysięcy złotych grzywny, kara ograniczenia wolności albo aresztu.

Autor, KaMa.

2 Komentarze
  1. wisienkazielona mówi

    Ostatnio zdaje się, że zmienił image i jest trudniejszy do rozpoznania. Problem w tym, że służby nie reagują i chyba czekają aż wydarzy się jakaś tragedia. Panu się klapka przestawi i zaatakuje kogoś. Ostatnio widziałam go w rejonie Szydłówka Górnego.

    1. Dorota Biel mówi

      Tak, teraz chodzi w sweterku z łomem w dłoni

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.