Let’s travel together.

Matka pięciorga dzieci, która marzyła o karierze na Youtube- mąż jej przeszkadzał dlatego postanowiła się go pozbyć

0
Marzyła o sławie i pieniądzach. Miała swój własny kanał na YouTube i chciała zostać aktorką. Jednak jedyne co przyniosło jej „sławę” i rozgłos w mediach to morderstwo jej męża. 
Ernie i Samantha

Urodzony Ernest „Ernie” Ibarra znany był wszystkim jako ciepły, spokojny i niezwykle mądry człowiek, który będąc w liceum wolał książki od komputera. „Mól książkowy”- Tak nazywali go najbliżsi. Po ukończeniu szkoły Ernie zatrudnił się jako stolarz, a nocami dorabiał na pół etatu w Pizzerii. Cieszył się z bycia potrzebnym i dawał z siebie 100%.

W 2008 r. Podczas wizyty w lokalnym salonie tatuażu 23- latek poznał młodszą od siebie o kilka lat Samanthe Wohlford. Mimo, iż była ona samotną matką 18- miesięcznych bliźniaków, wpadła Erniemu w oko. Wkrótce stali się nierozłączni- „Byli jak bratnie dusze”– mówiła siostra Samanthy. W 2011 r. Samantha ponownie zaszła w bliźniaczą ciążę, a Ernie nie posiadał się z radości.

Marzenia o sławie

Jak można się domyślać, sytuacja finansowa sześcioosobowej rodziny nie była ciekawa. Samantha opiekowała się dziećmi, a jej mąż nadal ciężko pracował na dwóch etatach. Ernie jednak nigdy nie narzekał, a cieszył się z tego, że przynosi do domu pieniądze. Jednak Samantha chciała więcej.

Każdy kto ją znał wiedział, że od zawsze marzyła o aktorstwie. Chciała być sławna i zarabiać przyzwoite pieniądze. Siedząc w domu z dziećmi czuła się bezużyteczna, dlatego pewnego dnia wpadła na pomysł by założyć swój kanał na Youtube. „Simplymanic” miał przynieść jej sławę jak i pieniądze. Na swoich transmisjach Samantha dzieliła się z odbiorcami swoim życiem prywatnym: opowiadała o związku jak i macierzyństwie. Ernie nie był zadowolony z faktu, że jego partnerka uzewnętrznia się przed światem, ale ona nie miała zamiaru przestać. Pomimo chęci do 2012 r. Samantha nie zdobywała żadnych subskrybentów, ledwo osiągała 100 wyświetleń na post. Zmieniła więc strategię i zaczęła mówić o polityce. To nadal nie pomogło jej kanałowi, a tym samym problemy finansowe nie uległy poprawie.

Youtuberka

W 2013 r.  24- letnia Samatha zaszła w kolejną ciążę. Na swoim kanale żaliła się, że nie jest z tego faktu zadowolona, mówiła, że ma depresję i nie wychodzi z łóżka oraz, że jej mąż się nad nią znęca. W odpowiedzi na te oszczerstwa Ernie wyprowadził się z domu, a jego rodzina, chociaż nigdy nie uwierzyła w słowa Samanthy, robiła wszystko by ją wesprzeć. Ta z kolei zauważyła, że robienie z siebie ofiary, przyciąga odbiorców więc nadal brnęła w swoje kłamstwa.

Na krótko przed narodzinami syna, Ernie wrócił do domu. Starał się pomagać swojej dziewczynie jak tylko mógł mimo, że nadal bardzo ciężko pracował. Kiedy urodził się ich syn był tym faktem bardzo podekscytowany. Wydawać by się mogło, że ich związek idzie dobrym torem, tym bardziej, że postanowili go zalegalizować. Małżeństwo nie trwało jednak długo, ponieważ Ernie zabronił swojej żonie transmitować. Zrobił to tylko dlatego, że przestała poświęcać uwagę dzieciom i skupiała się jedynie na sobie i swoich filmach. Nie miał pojęcia, że tym zakazem wbił sobie gwóźdź do trumny.

Napaść

Wczesnym rankiem, 20 lutego 2015 r. Rosie Wohlford, matka Samanthy, odebrała gorączkowy telefon od swoje córki: „Mamo ratuj!!!Włamali nam się do domu!Widziałam jak go biją! Zabrali mojego męża! Jestem związana i nie mogę się uwolnić!”. Matka zadzwoniła do swojej siostry Ginger, która mieszkała w pobliżu, oraz zawiadomiła policję. Ciotka znalazła siostrzenicę na górze w sypialni. Miała związane ręce i stopy. Kiedy na miejscu zjawili się funkcjonariusze, Samantha ze łzami w oczach opowiedziała jak napastnicy zaskoczyli ją i męża podczas snu. Mieli mieć ciemne ubrania, maski i było ich trzech. Obezwładnili ją, a potem zaczęli okładać jej męża pistoletem. Podobno przystawili jej nóż do gardła, a ona starała się współpracować by nie wyrządzili jej krzywdy.

Zeznania Samanthy

Podczas gdy Samantha została przewieziona na posterunek w celu złożenia dalszych wyjaśnień, na miejscu pracowali technicy kryminalistyczni. Włamania dokonano przez drzwi frontowe, przy których znaleziono kosmyk włosów. Na ścianie widniały ślady krwi, w domu panował nieład i były oznaki walki, ale nie zginęło nic z kosztowności. Więc rabunek na pewno nie był motywem. 

„Wyprowadzili mojego męża z domu, a mnie zabrali na górę i zakneblowali. Błagałam tylko o jedno- by nie robili krzywdy moim dzieciom. Kiedy wyszli, udało mi się doczołgać do telefonu i wybrać numer do mamy nosem. Dlaczego nie zadzwoniłam pod numer alarmowy? Nie wiem. Byłam przerażona i myślałam tylko o mojej mamie”– Zeznawała kobieta

Pomieszanie z poplątaniem

Śledczy zlokalizowali telefon Erniego i około 3:20 złapali sygnał w  pobliskim Pittsburgu w Teksasie. Niestety sygnał szybko utracono i mężczyzny nie udało się zlokalizować.

W następnych godzinach, dzięki intensywnemu śledztwu, szeryf hrabstwa i inni śledczy byli w stanie wywęszyć dziury w łzawych opisach Samanthy, tym bardziej, że jej uprowadzony mąż widniał w aktach. W 2014 zawiadomiła policję, twierdząc, że Ernie ją maltretuje.

„Przecież twierdziłaś, że twój mąż cię bije, znęca się nad tobą i dziećmi. Dlaczego więc teraz płaczesz? Myślę, że powinno być ci na rękę to, że zniknął”– Mówił policjant

„Ohhh to wszystko należy do przeszłości. Daliśmy sobie szansę, mój maż się zmienił i naprawdę nasze małżeństwo było cudowne.”– Twierdziła Samantha

Jednak podczas kolejnych, wielogodzinnych przesłuchań, zmęczona Samantha zaczęła gubić się w swoich zeznaniach i zaprzeczać samej sobie. W końcu ujawniła śledczym, że zna mężczyzn, którzy uprowadzili jej męża i przyznała, że zrobili to jej samochodem.

Prawda

„Wczoraj odwiedziłam w szpitalu moją koleżankę, która urodziła dziecko. Kręciłam filmik na mój kanał i skarżyłam się na Erniego. Był tam też jej facet. Nazywał się Johny Reb i był bardzo zbulwersowany faktem, że mąż mnie krzywdził.”

Śledczy szybko ustalili, że mężczyzna  nazywał się w rzeczywistości Johnathan Kyle Sanford i że 25-latek został niedawno zwolniony z więzienia. Wraz z nim został  zatrzymany jego szwagier, 26- letni  Jose Antonio Ponse i ich wspólny kolega 28- letni Octaviou Rhymes. Wkrótce okazało się, że kiedy Samantha żaliła się na męża, Johnathan zaproponował, że może pomóc jej w pozbyciu się go. Pierwotnie zamierzali podrzucić metamfetaminę do ciężarówki Erniego i anonimowo zawiadomić policję.

Realizacja

Wieczorem 19 lutego 2015 r. Cała trójka mężczyzn wraz z Samanthą i dziećmi, pojechali do kuzyna Octaviou, aby kupić narkotyki. W drodze powrotnej zadecydowali, że zabicie mężczyzny będzie łatwiejsze. Zażyli narkotyki i zaplanowali napad, w którego trakcie jeden z mężczyzn opiekował się dziećmi. Do domu przywiózł je dopiero, kiedy Ernie został zabrany. Samantha położyła dzieci spać, a następnie została związana.

Pobity Ernie skończył w lesie, gdzie wykonano na nim egzekucję i postrzelono go w tył głowy. Johnathan doprowadził śledczych do ciała. Władze znalazły również wiadomości tekstowe, które Samantha wysyłała Octaviou, podczas gdy policja próbowała namierzyć telefon Erniego: „Zniszcz telefon!Pośpiesz się”.  

Wyroki

Wyrokiem sądu Samantha została skazana na 50 lat więzienia za porwanie i 99 lat za morderstwo. Octavius ​​Rhymes został skazany na 23 lata za porwanie i 75 lat za morderstwo. Jonathan Sanford i Jose Ponce dostali łącznie po 50 lat za oba zarzuty.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.