Let’s travel together.

Matka i córka zaginęły w drodze do sklepu: zniknięcie Melissy i Jasmine Collins.

0

AKRON, Ohio. Pod koniec 2019 roku, człowiek, którego FBI nazywało „najpodlejszym seryjnym mordercą w historii Stanów Zjednoczonych”, przyznał się do zabójstwa kobiety w Akron w 1991 roku. Czy Samuel Little ma związek z zaginięciem Melissy i Jasmine?

Melissa i Jasmine Collins

Melissa Collins miała 17-lat i samotnie wychowywała swoją 7-miesięczną córkę Jasmine. Po narodzinach córki, Melissa wynajęła mieszkanie na Westwood Avenue w Akron w stanie Ohio, gdzie mieszkały z Jasmine. Właścicielami mieszkania była pewna kobieta, która mieszkała z mężczyzną imieniem Raymond Smith, znanym również jako „Sweet Pea”. Raymond chorował psychicznie i był znany w okolicy z zażywania narkotyków.

W dniu ich zniknięcia, 8 sierpnia 1991 r., około godziny 16.00, matka Melissy podwiozła ją i Jasmine do ich mieszkania. Matka, córka i wnuczka były tego dnia w centrum handlowym Rolling Acres, po to by odebrać zdjęcia Jasmine z salonu fotograficznego, a następnie poszły do pralni. Ostatni raz były widziane w drodze do sklepu spożywczego cztery przecznice od ich mieszkania. Od tamtej pory ślad po nich zaginął.

Melissa miała już na swoim koncie ucieczkę z domu, ale utrzymywała wtedy stały kontakt z matką. Dziewczyna była wtedy w ciąży i zniknęła na miesiąc.

Raymond

Ostatnią osobą, która widziała Melissę i Jasmine, był Raymond Smith, który powiedział swojej dziewczynie, że widział, jak wychodziły z mieszkania o godzinie 19:30 i szły do sklepu spożywczego. Z raportu policyjnego wynika, że ​​Raymond również opuścił swoje mieszkanie w nocy tego dnia, i wrócił dzień lub dwa dni później w zakrwawionej odzieży.

W mieszkaniu Melissy znaleziono jej dokumenty, pieniądze oraz wszystkie rzeczy należące do niej i Jasmine. Nic nie wskazywało, aby młoda mama planowała udać się w dalszą podróż. Matka Melissy, Betty Collins, zgłosiła zaginięcie córki i wnuczki 19 sierpnia 1991 roku.

Sześć miesięcy po zniknięciu Melissy i Jasmine Raymond Smith popełnił samobójstwo. Nie zostawił listu pożegnalnego, ale jego dziewczyna twierdzi, że zostawił kartkę papieru zawierającą tylko pięć słów: „Do osób zainteresowanych”. Przed śmiercią postawiono mu poważne zarzuty karne i nie chciał wracać za kratki. Po zniknięciu matki i córki, policja nie przesłuchała Raymonda Smitha i co ciekawe, nigdy nie był łączony ze sprawą.

Przeszłość

Raymond leczył się kiedyś w Społecznym Ośrodku Zdrowia Psychicznego Portage Path i miał na swoim koncie historię wyroków skazujących za posiadanie narkotyków, kradzieże, napaści na tle seksualnym i napaść z użyciem przemocy. Betty Collins powiedziała policji, że Melissa kilkakrotnie wyrażała zaniepokojenie osobą Raymonda, stwierdzając, że składał jej propozycje seksualne, a ona się go bała. Po jego śmierci, powiązano go z zabójstwem sprzed dziesięciu lat, do którego doszło w Tuskegee w Alabamie.

Teorie

W 1993 roku detektyw z wydziału zabójstw, Bruce Van Horn, oświadczył, że Melissa i Jasmine nie żyją. Powiedział, że w związku z zebranymi dowodami wierzy, że obie zostały zamordowane w pustym domu w West Akron, a ich ciała mogły zostać porzucone w Nowym Jorku.

Oczywistą teorią jest udział Raymonda Smitha w zaginięciu. Miał on historię przemocy, niestabilności psychicznej, zarzutów karnych i niechcianych zalotów wobec Melissy. Nie jest jasne dlaczego policja nigdy nie przesłuchała go na okoliczność zaginięcia Melissy i Jasmine.

Inna teoria zakłada, że zostały zamordowane przez Samuela Little, seryjnego mordercę. Dwa lata temu Little przyznał się do uduszenia i zabicia kobiety w Akron w 1991 roku. Kobieta, którą zabił, to 34-letnia Roberta Tandarich, a jej ciało znaleziono w październiku 1991 roku. Jeśli Little był w tamtym czasie w Akron, możliwe, że dopuścił się również zabójstwa Melissy.

Bez odpowiedzi

W 1991 roku w Akron doszło do jeszcze jednego przypadku zabójstwa kobiety.  Rachael Johnson, 23-letnia matka została zgwałcona, dźgnięta nożem i podpalona przez Daniela Rees. 

Żadnej z tych teorii nie udało się nigdy potwierdzić, a zaginięcie Melissy i Jasmine pozostaje do tej pory nierozwiązane. Zarówno Melissa jak i Jasmine nadal widnieją w rejestrze osób zaginionych.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.