Let’s travel together.

Macocha z całej siły deptała i kopała brzuch 4-latki. Jej ciało podskakiwało na podłodze „jak szmaciana lalka”

2

Michele LeAnn Morgan urodziła się 20 lipca 1957 r. w Mascoutah w stanie Illinois. Jej krótkie bo czteroletnie życie naznaczone było cierpieniem, a jej los spotykał się jedynie z obojętnością wszystkich otaczających jej ludzi. Historia Michele jest bardzo smutna i pozostawia po sobie uczucie żalu i niedowierzania.

W sierpniu 1961 roku Billy Morgan i jego żona Mary „Rae” zamieszkali w pobliżu Mascoutah Illinois. Billy był członkiem Sił Powietrznych USA i stacjonował w pobliskim Fort Scott. Mary nie była jego pierwszą żoną. Para poznała się w 1960 roku, kiedy Billy stacjonował w Szkocji, a Rae była obywatelką tego kraju.
Małżeństwo
Para wzięła ślub, a Mary wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych pod koniec tego samego roku, następnie para osiedliła się w Illinois. Nie jest jasne, ile Billy miał na tamten moment dzieci. Nie wiadomo też kim była matka (lub matki) jego dzieci i co się z nimi stało. Wiadomo jedynie, że Billy miał co najmniej dwoje dzieci, George’a i Michele. Niektóre źródła wymieniają George’a i Michele jako przyrodnie rodzeństwo. Wspomina się również, że od śmierci Michele do aresztowania Mary w 1996 roku, kobieta wychowywała czworo innych dzieci.
Wszyscy zawiedli
11 sierpnia 1961 roku, Michele zmarła. Miała wtedy cztery lata. Wszyscy słyszeliśmy o przypadkach, w których wymiar sprawiedliwości kogoś zawiódł. Ale w tym przypadku to nie tylko wymiar sprawiedliwości, ale prokuratorzy, lekarze, koronerzy, policjanci, a nawet Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, nie mówiąc już o członkach rodziny dziewczynki. Jedyną osobą, która przyczyniła się do wyjawienia prawdy na temat śmierci Michele, był jej brat George, który w chwili jej śmierci miał 8 lat.
George
Z jakiegoś powodu, w 1996 roku George, który do tej pory odsiaduje wyrok czterdziestu pięciu lat pozbawienia wolności w więzieniu w stanie Missouri (za gwałt i sodomię swojej pasierbicy), zdecydował się na zbadanie swojego drzewa genealogicznego. Zapoznając się z informacjami na temat swoich przodków, natknął się na dziwną informację. Chodziło o przyczynę zgonu jego siostry Michele. Po odkryciu nieprawidłowości, skontaktował się z domem pogrzebowym, który zajmował się sprawą Michele w 1961 roku. Następnie sprawa dotarła do koronera Mascoutah, Ricka Stone. Zanim Rick objął stanowisko koronera, był detektywem z wydziału zabójstw. Rick Stone zaczął zbierać informacje i przyglądać się bliżej opowieściom George’a. Co mówił George?
Jak szmaciana lalka
To był 9 sierpnia 1961 roku. Trzy tygodnie wcześniej, Michele skończyła 4 lata. Ona i George bawili się tego dnia przed swoim wiejskim domem niedaleko Mascoutah. W pewnym momencie, ich macocha wściekła się na Michelle, oskarżając ją o kłamstwo na temat czegoś, według George’a Morgana, było tak banalne, że nawet nie pamięta, co to było. Ale pamięta co innego…
Przed oczami ma kobietę chwytającą Michele i wpychającą jej głowę pod wodę w stojącej na zewnątrz domu wannie. Następnie, kobieta ta wciąga dziewczynkę do środka. Ośmioletni chłopak z przerażeniem zaglądał do domu przez uchylone drzwi, i widział jak macocha zmusiła jego młodszą siostrę aby położyła się na podłodze i zagroziła: „Powiedz mi, co zrobiłaś, albo cię rozdepczę”. Gdy Michele nie udzieliła zadowalającej odpowiedzi, kobieta spełniła swoją groźbę, raz po raz depcząc z całej siły brzuch jego siostry. Morgan powiedział, że ciało jego siostry podskakiwało na podłodze, „jak szmaciana lalka”.
Rób co mówi
Tego samego dnia, gdy siedzieli razem przy stole, Michele zwymiotowała przy posiłku skrzepy krwi. Ich macocha powiedziała wtedy Michele, żeby zjadła to co zwymiotowała. W tym momencie, George wspomina, jak ich ojciec i jego żona wyszli na chwilę wyszli z kuchni. Michele zapytała wtedy brata, co powinna zrobić. „Wiesz, jaka ona jest” – powiedział siostrze. „Lepiej zrób, co mówi.”
Ale kiedy Michelle próbowała wykonać upiorny rozkaz, ich ojciec wrócił i powiedział jej, żeby przestała. Następnego dnia, udali się do domu przyjaciółki. To właśnie tam, Michelle poskarżyła się, że czuje jak jej nogi stają słabe. Potem zemdlała i została zabrana do szpitala w bazie lotniczej Scott. Po kilku dniach George zapytał, czy Michele umarła. Jego ojciec odpowiedział wtedy krótko: Tak.
Śledztwo
Oczywiście nikt nie może po prostu uwierzyć komuś na słowo i postawić komuś zarzuty o morderstwo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zbrodnia wydarzyła się ponad trzydzieści lat wcześniej, a świadek miał wtedy tylko osiem lat. Nie jest jasne, czy Rick Stone zaczął samodzielnie zajmować się sprawą, czy też zwerbował do pomocy miejscowe organy ścigania, ale sprawa ruszyła z miejsca.
Zapalenie płuc
Odkryto, że kiedy Michele zmarła w 1961 roku, oryginalna sekcja zwłok wykazała przyczynę śmierci w postaci rozległego urazu klatki piersiowej. Okazało się, że doszło do wylewu krwi do mózgu, a na głowie i udach miała rany. Sekcja zwłok wykazała również dwa złamania żeber, które najwyraźniej miały miejsce na długo przed jej śmiercią. Jednak wynik sekcji zwłok nie został najwyraźniej przedstawiony ówczesnemu koronerowi. W rzeczywistości akt zgonu również nie został wydany przez długi czas. Po wielu latach, nowy koroner z nieznanych przyczyn napisał na akcie jako przyczynę zgonu zapalenie płuc. Właśnie to przeczytał na swojej kopii, George Morgan.
Dochodzenie
Dochodzenie wykazało, że Michele trafiał do szpitala w bazie Sił Powietrznych, ponad dwadzieścia razy w ciągu ostatniego roku jej życia. Michele doznała różnych urazów, od złamanego nosa, po oparzenia skóry, złamaną rękę i „liczne obrażenia” klatki piersiowej i pleców. Mary Morgan powiedziała lekarzom, że te obrażenia miały miejsce podczas tajemniczych „omdleń”, których doświadczała Michele. Podczas jednej z tych wizyt w szpitalu, Michele spędziła tam prawie miesiąc, a lekarze obserwowali ją i badali pod kątem takich chorób jak epilepsja. Na karcie zdrowia dziecka odnotowano, że nie znaleziono niczego związanego z jakimkolwiek stanem chorobowym, który mógłby powodować rzekome omdlenia. Donoszono również, że za każdym razem, gdy Mary odwiedzała Michele w szpitalu, dziecko krzyczało, niemal histerycznie ale uspokajało się po wyjściu Mary. Jednak te sygnały, również zostały przez wszystkich zignorowane.
Konflikt
Prawie czterdzieści lat później, funkcjonariusz policji stanowej Illinois powiedział, że po śmierci dziewczynki, między funkcjonariuszami Sił Powietrznych a lokalną policją toczył się spór o to, kto powinien zbadać sprawę. Siły Powietrzne argumentowały, że skoro przestępstwo nie miało miejsca w Bazie, a główna podejrzana, Mary, była cywilem, nie mieli prawa prowadzić śledztwa. Oczywiście lokalne organy ścigania widziały tę sprawę z goła inaczej, a efekt końcowy był taki, że nikt sprawy śmierci Michele nie zbadał. Dziewczynka po raz kolejny została zignorowana.
1996
W trakcie śledztwa w 1996 roku odkryto, że Mary i Billy Morgan mieszkają w West Columbia w Teksasie. Mówiono, że są uczciwymi i szanowanymi obywatelami. Ponadto podziwiano ich za pracę z osieroconymi dziećmi z Meksyku. Mary często wracała do swojej ojczyzny, Szkocji. W obliczu nowych zarzutów kobieta zaprzeczyła, aby przyczyniła się do śmierci Michele. Wygląda na to, że Billy Morgan nigdy nie został oskarżony ani uznany za podejrzanego.
Szukanie w przeszłości
W obliczu tylu dowodów i niejasności, w grudniu 1996 roku, wydano sądowy nakaz ekshumacji ciała Michele. Dziewczynka rzekomo miała być pochowana w mocnej i solidnej trumnie w grobowcu. Nie było jednak żadnego grobowca, a ona została umieszczona w drewnianej najtańszej trumnie, która „zgniła” przez ponad trzydzieści lat, kiedy znajdowała się w ziemi. Niektóre źródła wykazały, że mimo to ciało było w zaskakująco dobrym stanie, podczas gdy inne donoszą, że znaleziono zaledwie  fragmenty kości i trzeba je było układać „kawałek po kawałku”. Szczątki następnie zostały wysłane do laboratorium w celu zbadania.
Wyniki
Wyniki z laboratorium potwierdziły, że Michele została pobita na śmierć. Następnego dnia aresztowano Mary Morgan. W tej kwestii, źródła po raz kolejny się rozmijają. W jednym z artykułów stwierdzono, że Rae przygotowywała się do opuszczenia kraju w momencie aresztowania, podczas gdy w innym można przeczytać że ona i jej mąż zostali zatrzymani podczas prowadzenia pojazdu i stwierdzili, że są w drodze do Illinois, aby porozmawiać z prawnikiem.
Wyrok
Władze stanu Illinois oskarżyły Mary o morderstwo pierwszego stopnia. Pozwolono jej wpłacić kaucję i umieszczono ją w areszcie domowym i pozwolono mieszkać z krewnymi w Missouri, tuż za granicą stanu. W październiku 1998 Mary przyznała się do zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci. W następnym miesiącu Maria została skazana na pięć lat więzienia. Kobieta wyszła na wolność w 2001 roku.
Smutny koniec
Za życia, jak i po śmierci, Michele LeAnn Morgan i jej tragedia zostały zignorowane i zapomniane. Zawiódł jej ojciec, który albo był nieświadomy, albo ignorował albo sam brał udział w koszmarze jaki odbywał się w jego domu. Lekarze, którzy wyleczyli wszystkie obrażenia poprzedzające jej śmierć, zawiedli. Zawiodła też małostkowość między lokalnymi stróżami prawa a Siłami Powietrznymi. Zawiódł nawet koroner… Jedyną osobą, która nie zawiodła, to człowiek, który został skazany za popełnienie przestępstwa prawie tak podłego jak zabójstwo dziecka…

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

2 Komentarze
  1. Rev. Leonard Stark mówi

    This is a horrible act beyond words! I blame the US Airforce and Mascoutah, Illinois Police for their part in this poor child’s death and the tearful legacy left behind by their coverups. I don’t deny that George, Michele’s brother, committed a horrible crime but at least he had the decency to come forward and say something that resulted in that animal’s arrest. The father should have also been charged with aiding and abetting—what was he blind? I think she, Mary, should have gotten an injection or life in prison; 5 years is nothing for that pig. I pray that God has His way with Mary Rae May Michelle’s little soul rest peacefully with Jesus and Mary His Mother.

  2. Nadine mówi

    Thank you for shinning a light on this horrific case. Now there is one more person who will not forget this baby.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.