Let’s travel together.

Leśny morderca część druga

0

W toku późniejszego śledztwa ustalono, że od 1 do 4 stycznia, Meredith była cały czas przetrzymywana w samochodzie. Przez ten czas napastnik, pokonywał codziennie drogę z lasu do miasta, próbując wypłacić pieniądze z jej kart bankomatowych. Zawzięta Meredith za każdym razem podawała mu złe numery PIN, mając nadzieję, że nieudane transakcję zwrócą uwagę banku. Ostatecznie rozwścieczony Gary wrócił do lasu gdzie ją zabił. Wykazał natomiast litość dla psa, któremu pozwolił odejść. Niestety agenci otrzymali zapisy z baku, wtedy kiedy było już za późno. 4 stycznia świadek ze stacji benzynowej zadzwonił na policję, informując że mężczyzna, którego szukają właśnie sprząta swój samochód. Policja zjawiła się na miejscu błyskawicznie i zatrzymała oskarżonego zanim zdążył wybielić wnętrze furgonetki. Zabezpieczone ślady krwi były zgodne z DNA Meredith. Gary poprowadził śledczych do jej ciała. 30 stycznia 2008 roku został skazany na dożywocie.

46- letnia Cheryl Dunlap zniknęła 1 grudnia 2007 roku, w Lesie Narodowym Apalachicola. Kobieta była matką dwójki dorosłych dzieci, pielęgniarką i oddaną członkinią kościoła ewangelicznego. Kiedy w niedzielę nie zjawiła się w kościele na prowadzonej przez nią katechezie, a w poniedziałek rano w pracy, zgłoszono jej zaginięcie. Jej samochód z przebitą oponą znaleziono tuż przed wejściem do parku na skraju autostrady. Wysunięto hipotezę, że próbowała zatrzymać kogoś kto mógłby jej pomóc z kołem, kiedy została porwana. 2, 3 i 4 grudnia materiał z kamery bezpieczeństwa pokazał mężczyznę w gumowej masce próbującego użyć w bankomacie karty zaginionej. Pieniądze udało mu się wycofać, czyli znał PIN. Śledczy obserwowali to miejsce przez tydzień, jednak mężczyzna już się w nim nie pojawił. Las państwowy Apalachicola, który jest największym amerykańskim lasem narodowym w stanie Floryda przeczesywało setki osób. 15 grudnia, grupa myśliwych spostrzegła myszołowy zbierające się nad ludzkim ciałem. Ciałem pozbawionym obu rąk i głowy. Po aresztowaniu Gary’ego za morderstwo Meredith i przedstawieniu mu dowodów oskarżających o pozbawienie życia Cheryl, przyznał się do jej morderstwa. W 2011 roku został skazany na śmierć.

21 października 2007 roku John i Irene Bryant spotkali się z Gary’m podczas wędrówki po Puszczy Pisgah w górach Appalachów w zachodniej Karolinie Północnej. Gary zabił Irenę poprzez użycie siły tępej, a jej ciało zostało później znalezione przez władze, kilka jardów od miejsca, gdzie para zaparkowała samochód. Po morderstwie kobiety Gary porwał jej męża i za pomocą siły i zastraszenia wymusił na nim podanie kodu PIN. Kiedy uzyskał to na czym mu zależało, zabił mężczyznę z broni palnej 22 magnum. 2012 roku przyznał się do zabójstwa starszego małżeństwa za co został skazany na dożywocie.

7 grudnia 2005 roku 26- letnia Rossana Miliani, kobieta cierpiąca na zaburzenia dwubiegunowe, weszła do sklepu wraz z mężczyzną o siwiejących włosach. Mężczyzna powiedział sklepikarzowi, że jest kaznodzieją, który podróżuje wokół Szlaku Appalachów. Według sklepikarza Rossana wyglądała na zdenerwowaną. Kupili śpiwór i wyszli. To był ostatni raz, kiedy ktoś widział ją żywą. Dwa lata po jej zaginięciu, sprzedawca zadzwonił do władz, by powiedzieć że widział kobietę w towarzystwie podejrzanego. Gary był podejrzany o jeszcze jedno morderstwo, ale tak jak w sprawie Rossany nie zdołano mu niczego udowodnić. Tułów i nogi 27- letniego Michaela Louisa, odkryto 6 grudnia 2007 roku, w czarnych plastikowych torbach nad brzegiem rzeki Tomoka w Parku Stanowym Tomoka. Nigdy nie znaleziono jego głowy.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.