Let’s travel together.

Lekarz wykorzystał ciężarną pacjentkę podczas „cesarskiego cięcia”

0

Brazylijska policja zatrzymała lekarza anestezjologa oskarżonego o wykorzystywanie seksualne ciężarnych pacjentek będących pod wpływem silnych leków uspokajających.

 

Zarzuty i dowody

32-letni Giovanni Quintella Bezerra pracował jako anestezjolog w szpitalu da Mulher w Brazylii. Szkolenie medyczne w zakresie anestezjologii zakończył zaledwie dwa miesiące temu. 10 lipca br. uwagę personelu przykuło niepokojące zachowanie lekarza. Miał on bowiem podawać ciężarnym pacjentkom zbyt wysokie dawki środków uspokajających. Postanowiono nagrać jego poczynania telefonem komórkowym – udało się tego dokonać dopiero podczas trzeciej operacji, w której Bezerra brał udział tego dnia.

Giovanni Quintella Bezerra

 

Jak podają źródła, do ataku doszło, gdy inni lekarze przeprowadzali „cesarskie cięcie” na ciężarnej pacjentce. Bezerra wykorzystał fakt, że kobieta była zasłonięta zasłoną chirurgiczną i przez około 10 minut, wkładał jej do ust swoje przyrodzenie. Dailymail podaje, że jedna z pielęgniarek próbowała zareagować, jednak 32-latek zagroził, że zrobi jej krzywdę, jeśli się zbliży. Po ataku, wytarł usta pacjentki gazą medyczną, którą później wyrzucił do kosza na śmierci. Pielęgniarki wydobyły ją, ponieważ ich zdaniem, może ona zwierać DNA anestezjologa.

 

Fragment nagrania

 

Dzień narodzin jej syna będzie naznaczony traumą.

Wszystko wskazuje na to, że dwie poprzednie pacjentki, których zabiegu nie udało się nagrać, także padły ofiarą gwałtu. Policja aktualnie bada, czy w przeszłości mogło dojść do podobnych incydentów. Według śledczych, mężczyzna mógł skrzywdzić w ten sposób nawet pięć kobiet.

Zachowanie Bezerry może świadczyć o tym, że jest seryjnym napastnikiem.

 

Bezerra podczas zatrzymania

 

 

Podczas aresztowania Bezerra milczał. Od 12 lipca przebywa w Bangu – więzieniu dla najniebezpieczniejszych sprawców: morderców, handlarzy narkotyków, przywódców karteli. Osadzeni „przywitali” go głośnym śmiechem, buczeniem i uderzaniem w kraty. Anestezjolog pozostanie tam aż do końca śledztwa.

 

Zatrzymanie

 

Nie pierwsze przewinienie

Na jaw wyszło także, że w 2018 roku, Giovanni Quintella Bezerra został oskarżony o dopuszczenie się błędu w sztuce lekarskiej. Mężczyzna miał postawić błędną diagnozę pacjentce chorej na świńskiej grypy – uznał, że jest to „zwykła” infekcja dróg moczowych. Kobieta skarżyła się na silny ból głowy, pleców i płuc, duszności i kaszel. Później jej stan znacznie się pogorszył – utraciła wzrok z powodu braku tlenu, miała poważne problemy z poruszaniem się i drętwieniem. Lekarz, któremu udało się poprawnie zdiagnozować kobietę, wprowadził ją w śpiączkę farmakologiczną, by bezpiecznie wyleczyć zakrzepicę, która utrudniała przepływ jej krwi. Będąc w śpiączce, pacjentka straciła duży palec u stopy, a także doznała poważnego urazu ścięgna Achillesa.

 

Przesłuchanie

 

Nagranie

Film nagrany przez personel szpitala dostępny jest pod tym LINKIEM.

 

autor, Daria

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.