Let’s travel together.

Kto odpowiada za morderstwo 2-latka? – najmłodszy zabójca Florydy, Cristian Fernandez

0
Cristian Fernandez padł ofiarą zaniedbania, zarówno ze strony swojej nastoletniej matki jak i babci nadużywającej narkotyki. Cristian był wykorzystywany seksualnie przez starszego kuzyna oraz bity przez swojego ojczyma, który ostatecznie popełnił samobójstwo.

Fernandez, miał zaledwie 12 lat, kiedy rozbił głowę brata o półkę z książkami i mógł stać się najmłodszym „dożywotniakiem” w Ameryce, który był sądzony za morderstwo jako dorosła osoba.

Sprawa Cristiana, wywołała zaciekłą debatę na temat tego, czy kara o którą wnioskuje oskarżenie, jest zbyt surowa dla dziecka – szczególnie ze względu na wyjątkowo trudne dzieciństwo i życie w patologii, skażone przemocą.

Cristian

Fernandez urodził się w Miami, na Florydzie w 1999 r. Jego matka, Biannela Susana, miała 12 lat gdy urodziła Fernandeza a ojciec dziecka, miał wtedy 25 lat i otrzymał 10-letni wyrok w zawieszeniu za napaść seksualną.

Dwa lata później, matka i syn, trafili pod opiekę rodziny zastępczej, po tym, jak władze otrzymały informację, że Fernandez biega brudny i nagi po parkingu, przy motelu o 4 nad ranem. Prawną opiekunką chłopca od chwili jego narodzin, była jego babcia, jednak ona znajdowała się pod wpływem kokainy i nie była w stanie zająć się wnuczkiem.

Niepokojące sygnały

W 2007 roku, kiedy Fernandez miał osiem lat, Departament Dzieci i Rodzin (The Department of Children and Families) otrzymał raport, że Fernandez był molestowany seksualnie przez starszego kuzyna. Urzędnicy otrzymali też, inne niepokojące sygnały: chłopiec między innymi, zabił kota, inicjował seksualne zachowania w stosunku do kolegów z klasy i masturbował się w szkole.

W październiku 2010 r. szkoła do której uczęszczał Fernandez, wysłała chłopca do szpitala z powodu urazu oka. Fernandez i jego matka, mieszkali wtedy z jej nowym mężem. Chłopiec opowiedział wtedy oficerom, że to ojczym go uderzył. Gdy oficerowie udali się do ich mieszkania, znaleźli ojczyma chłopca, martwego z raną postrzałową głowy. Jak się okaże, mężczyzna popełnił samobójstwo. Po tym wydarzeniu, rodzina przeniosła się na północ, do Jacksonville.

Wypadek?

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.