Let’s travel together.

Kryminalne Indie- Najbardziej szokujące wieści z kraju, część 1

0

Indie są krajem bardzo pięknym, ale zarazem biednym i niebezpiecznym. Wysoka populacja, w połączeniu z rosnącym bezrobociem, doprowadziła do gwałtownego wzrostu przestępczości i przemocy. Odnotowano także, że w Indiach przestępczość i lokalizacja są ze sobą bezpośrednio powiązane. Według National Crime Records Bureau, najniebezpieczniejszym stanem jest Uttar Pradesh. W serii „Kryminalne Indie” będziemy omawiać kalendarium najbardziej szokujących przestępstw.

HONOR

Do potwornej zbrodni doszło w niedzielę 5 grudnia 2021 r. W Aurangabad – miasto w Indiach, w stanie Maharasztra, na wyżynie Dekan. 18- letni chłopak z pomocą matki brutalnie zamordował swoją 19- letnią siostrę. Zbrodnie rozpatruje się jako zabójstwo honorowe. Wiadomo, że w czerwcu tego roku, dziewczyna sprzeciwiła się swojej rodzinie i wbrew ich woli uciekła z domu, poślubiła mężczyznę i u niego zamieszkała. Od tego czasu nie utrzymywała kontaktu z bliskimi.

W zeszłym tygodniu zadzwoniła do niej matka i poprosiła o spotkanie. Ciężarna 19- latka zaprosiła ją na niedzielę, na kawę i ciasto. Miała nadzieję, że kobieta zaakceptowała fakt, że jest mężatką i spodziewa się dziecka. Nic bardziej mylnego.

W momencie, w którym przybyła matka z bratem, Kiriti pracowała w polu ze swoją teściową. Widząc swoich bliskich rzuciła motykę i pobiegła ich przywitać, po czym zaprosiła do domu, dała im obojgu wodę i poszła do kuchni by przygotować herbatę. Jej chory mąż spał w łóżku. Obudził go dopiero odgłos spadających sztućców.

Kiedy Kiriti szykowała herbatę i poczęstunek brat podszedł ją od tyłu i ściął głowę co uczynił sierpem. Mężczyzna próbował zabić także męża ofiary, ale udało mu się uciec. Po brutalnym morderstwie swojej siostry, wyniósł głowę na zewnątrz i niczym trofeum okazywał ją sąsiadom. Robił sobie także selfie.

Kilka godzin później wraz z matką stawił się na komisariacie i i oddał w ręce policji.

This slideshow requires JavaScript.

SĄSIAD

W sobotę 4 grudnia 2021 r. Odnaleziono ciało sześcioletniej dziewczynki, która zaginęła w czwartek w mieście Hapur.  Tego dnia dziewczynka została wysłana przez matkę po zakupy. Kiedy nie wróciła, jej rodzina zaczęła poszukiwania po czym zawiadomiła policję. Do gwałtu i morderstwa sześciolatki przyznał się jej sąsiad Amjad.

Jak się okazało 38- letni rolnik zwabił dziecko do swojego oddalonego o 50 metrów domu. Jego żony i córki akurat nie było, więc zgwałcił sześciolatkę, a następnie ją udusił. Ciało upchał do starego kufra i to właśnie w nim zostało odnalezione. Podczas aresztowania policja musiała utworzyć kordon wokół oskarżonego, aby chronić go przed rozwścieczonym tłumem miejscowych. Groził mu lincz.

TABLETKA GWAŁTU

W sobotę 4 grudnia 2021 r. W dzielnicy Anuppur w Madhya Pradesh zmarła 17- letnia dziewczyna, która wykrwawiła się na śmierć, po tym jak została brutalnie zgwałcona. Incydent miał miejsce w wiosce nieopodal posterunku policji, w nocy z piątku na sobotę. Sprawca, 22 letni mężczyzna zidentyfikowany jako Yashwant Maravi, który nadal jest poszukiwany, podał dziewczynie tzw. Tabletkę gwałtu, a następnie zgwałcił tak brutalnie, że spowodował ogromne obrażenia części intymnych.

Nastolatka zdołała o własnych siłach dojść do domu i opowiedziała matce o swojej męce. Skarżyła się na ból w podbrzuszu i bardzo krwawiła. Jej życia nie udało się uratować. Sekcja zwłok wykazała, że doznała tak poważnych obrażeń, że w ich wyniku wykrwawiła się na śmierć.

Za pomoc w schwytaniu sprawcy wyznaczono nagrodę pieniężną.

OŻENEK

27 listopada 2021 r. Policja z podmiejskiej dzielnicy Kurla w Bombaju, zarejestrowała przypadek gwałtu i morderstwa po tym, jak na tarasie 13- piętrowego, opuszczonego budynku, znaleziono zmasakrowane ciało kobiety w stanie zaawansowanego rozkładu. Znaleziska, które miało miejsce dwa dni wcześniej dokonali miejscowi chłopcy, który w pustym wieżowcu kręcili filmiki do mediów społecznościowych.

Z uwagi na rozkład ciała, jego identyfikacja nie była możliwa. Funkcjonariusze skontaktowali się więc ze wszystkimi jednostkami policji w okolicy i wkrótce otrzymali informację, że na początku listopada zgłoszono zaginięcie 20- letniej kobiety. Rodzice zidentyfikowali swoją córkę na podstawie biżuterii i fragmentów odzieży.

Sekcja zwłok wykazała, że ofiara została zgwałcona, a następnie zamordowana, do czego użyto młotka i noża. W wyniku uderzeń w głowę, czaszka popękała w wielu miejscach, a gałka oczna wypadła z oczodołu. Na brzuchu skupiło się natomiast 26 ran, które zostały zadane nożem.

Niedługo później policja aresztowała dwie osoby, w tym 20- letniego chłopaka ofiary. Przesłuchanie ujawniło, że ofiara nalegała by oskarżony zawarł z nią małżeństwo. On nie chciał się żenić więc wraz ze swoim 18- letnim kolegą uknuł spisek aby się jej pozbyć.

20- latek zwabił swoją dziewczynę do opuszczonego budynku, gdzie czekał na nich jego kolega. Tam kobieta została przez obu mężczyzn zgwałcona, a następnie zamordowana.

 

This slideshow requires JavaScript.

DEPRESJA

Do kolejnego dramatu doszło w Khowai, w piątkowy wieczór 26 listopada 2021 r. Wtedy też cierpiący na depresję Pradeep Devrai wpadł w szał i zaatakował swoją rodzinę jak i przypadkowe osoby. Z relacji świadków wynika, że stan murarza pogarszał się od dłuższego czasu, ale odmawiał on leczenia. Wpierw zaczął izolować się od ludzi, potem stawał się coraz bardziej agresywny i wszystko wyprowadzało go z równowagi. W piątek wieczorem bez żadnego powodu wpadł we wściekłość i zaatakował swoją rodzinę nożem zabijając swojego starszego brata i dwie córki. Poważnie ranił także żonę, ale zdołała ona uciec i ukryć się

Devrai następnie wybiegł ze swojego domu i zaczął walić w drzwi sąsiadów.  Jedni zabarykadowali się w swoich domach, drudzy zawiadomili policję, a trzeci próbowali odpędzić dzierżącego łopatę szaleńca. W pewnym momencie Devrai dostrzegł zbliżającą się autorikszę i bez chwili zawahania zaatakował. Autorikszą podróżował ojciec z synem. Mężczyzna zginął na miejscu, syn został ciężko ranny.  Śmierć poniósł także jeden z funkcjonariuszy próbujących unicestwić napastnika.

Autor Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.