Let’s travel together.

Krwawa ofiara dla Slender Mana – tragedia trzech dwunastolatek.

0

„Nie chcieliśmy tam iść, nie chcieliśmy ich zabijać, ale uporczywe milczenie i wyciągnięte ramiona jednocześnie nas przerażały i pocieszały…” 1983. Notatka do zdjęcia przedstawiającego Slander Mana, fotograf nieznany, uznany za zmarłego.

Nienaturalnie wysoki, szczupły mężczyzna bez twarzy, o którym mówi się, że porywa dzieci. Dla świata był postacią fikcyjną, ale dla 12-letnich Morgan Geyser i Anissy Weier był kimś więcej…

„Slender Man to postać fikcyjna, element miejskiej legendy (creepypasty) traktujący o tajemniczej postaci pojawiającej się niespodziewanie i budzącej przerażenie wśród dzieci lub ujawniającej się na zdjęciach.” – Wikipedia.

Payton

Payton Leutner miała 12 lat opisywana jako pozytywna i pełna nadziei dziewczyna, zawsze starała się dostrzegać w ludziach dobro. Właśnie te cechy doprowadziły ją do Morgan Geyser, która była typem samotnika i miała trudności z nawiązywaniem znajomości. Payton zwróciła uwagę na dziewczynę, samotnie siedzącą przy stoliku w podczas lunchu i pomyślała, że nikt nie powinien jeść w samotności.

Przyjaźń

Dziewczyna podeszła do Morgan i nawiązała rozmowę. Nastolatki szybko się zaprzyjaźniły i w pewnym momencie spędzały ze sobą każdą wolną chwilę, dnie i noce. Wydawało się, że nic nie może zniszczyć ich wspaniałej przyjaźni, aż do czasu pojawienia się Anissy Weier.
Kiedy dziewczęta były w szóstej klasie, Morgan zaprzyjaźniła się z Anissą Weier. Mniej więcej w tym samym czasie Morgan zaczęła rozmawiać z Payton o tajemniczej postaci Slender Mana.

Slender Man

Stworzony w 2009 roku na stronie Creepy Pasta, który swoją nienaturalnie wysoką postacią, brakiem twarzy i mackami wyrastającymi z pleców miał straszyć czytelników. Morgan i Anissa popadły w taką obsesję na punkcie tej postaci, że zapragnęły zamieszkać w posiadłości Slender Mana, gdzie potwór przyprowadzał porwane przez siebie dzieci. Dziewczyny uwierzyły, że aby to osiągnąć, muszą kogoś zabić…

Anissa

Payton nienawidziła, kiedy dziewczyny rozmawiały o Slender Manie, ponieważ ten temat ją przerażał. Ale czasem, z grzeczności, wysłuchiwała ich dyskusji. Payton rozważała nawet zakończenie ich przyjaźni, ale ostatecznie postanowiła się nie poddawać. Nie chciała, żeby Morgan znowu została sama.

Wraz ze wzrostem zauroczenia Morgan postacią Slender Mana rosła jej przyjaźń z Anissą. Mieszkały w tym samym kompleksie mieszkalnym, a nawet codziennie jeździły razem szkolnym autobusem. Payton nigdy nie lubiła Anissy, spotykała się z nią tylko z powodu Morgan. Anissa zawsze była okrutna dla Payton, wyglądało to tak, jakby była zazdrosna o jej przyjaźń z Morgan.
Payton, ani nikt inny nie przeczuwał, że przyjaźń między Anissą i Morgan szybko stanie się toksyczna, a nawet zabójcza.

Tragedia

31 maja 2014 roku Payton i Anissa wyszły z domu, aby świętować 12. urodziny Morgan. Trójka spędziła wieczór, jeżdżąc na rolkach na lokalnym roller skate rink (hala przeznaczona do jazdy na wrotkach lub rolkach) i jedząc mrożony jogurt. Następnie udały się do domu jednej z nich, aby spędzić tam noc. Payton natychmiast zauważyła, że coś jest nie tak. Zwykle Morgan chciała nie chciała spać i starała się wytrwać całą noc, ponieważ w domu nigdy nie mogła tego zrobić. Ale tej nocy Morgan poszła spać wcześnie. To było do niej niepodobne.
Morgan i Anissa powiedziały później policji, że planowały zabić Payton we śnie tej nocy, ale zmieniły swój plan w ostatniej chwili.

Ofiara

Następnego dnia dziewczyny zjadły pączki i udały się do ​​pobliskiego parku. Normalnie Morgan nie mogłaby pójść tam sama. Ale ponieważ była z przyjaciółkami i to była jej impreza urodzinowa, matka pozwoliła dziewczynom na samodzielne wyjście.
W parku plan zabicia Payton ponownie się zmienił. Anissa powiedziała śledczym, że zasugerowała, aby udały się na spacer po lesie, aby pobawić się w chowanego. Kazały Payton położyć się na ziemi i przykryć patykami i liśćmi. Następnie nożem kuchennym, który Morgan zabrała ze swojego domu, wielokrotnie dźgnęła Payton, podczas gdy Anissa stała obok i patrzyła. Klatka piersiowa, brzuch, ramiona i nogi dziewczyny pokryte były ranami kłutymi, a łącznie było ich 19. Morgan i Anissa szybko uciekły z miejsca zdarzenia, pozostawiając Payton w lesie, na śmierć.

Pomoc

Ranna i krwawiąca dziewczyna zdołała wstać i łapiąc się za kolejne drzewa zaczęła kierować się w stronę wyjścia z parku.  Dotarła do końca Big Bend Road i straciwszy siły, padła na ziemię. Wkrótce na nieprzytomną Payton natknął się  przejeżdżający  tamtędy rowerzysta, który natychmiast zadzwonił pod numer 911.

Policja i pogotowie ratunkowe przybyły na miejsce szybko, a karetka zabrała Payton do szpitala, prosto na salę operacyjną. Liczne rany kłute uszkodziły głównie tkanki miękkie, ale dwie zadane w klatkę piersiową uszkodziły wątrobę, żołądek i serce. Zarówno Morgan jak i Anissa zostały złapane tego samego dnia. W torbie Morgan znajdował się nóż, którego użyły do ataku oraz lista rzeczy, które były im potrzebne do zabójstwa przyjaciółki.

Dowody

Kiedy Payton odzyskała przytomność po udanej operacji, dowiedziała się, że sprawczynie zostały już ujęte. Payton stwierdziła, że ​​nie była zaskoczona faktem, iż obie dziewczyny naprawdę wierzyły w to, że jej śmierć „zaspokoi” postać Slender Mana. Policja znalazła Morgan i Anissę w lesie, podczas poszukiwań Slender Mana. Dziewczyny chciały nagrody za swoją doprowadzoną do końca misję.

W domach dziewczyn, policja znalazła stosy dowodów świadczących ich fascynacji Slender Manem oraz mordowaniem, a wśród nich dziesiątki rysunków inspirowanych jego postacią. Bardzo mocnym dowodem była lista rzeczy, które miały ze sobą zabrać aby dokonań morderstwa na Payton. Na liście znajdowały się między innymi: gaz pieprzowy, mapa z lasu, aparat, broń (nóż kuchenny).

Sąd

Morgan i Anissa stanęły przed sądem dla dorosłych i usłyszały zarzut usiłowania zabójstwa pierwszego stopnia.

Morgan zeznała przed sądem, że uważała Slender Mana za realną postać i w związku z tym bała się, że zabije on całą jej rodzinę. Postanowiła więc wkupić się w jego łaski popełniając morderstwo. Psychiatrzy stwierdzili, że Morgan cierpi na schizofrenię, na którą cierpi również jej ojciec.

Wyrok

W 2017 roku Anissę skazano na 25 lat przymusowego leczenia w państwowym zakładzie psychiatrycznym, z możliwością zwolnienia po trzech latach, jeśli objawy ustąpią. W razie wcześniejszego zakończenia kary czeka ją nadzór, aż do osiągnięcia 37 roku życia. Morgan natomiast została potraktowana z większą surowością i w lutym 2018 roku, skazano ją na 40 przymusowego leczenia w państwowym instytucie psychiatrycznym do czasu całkowitego ustąpienia objawów lub do osiągnięcia wieku 53 lat, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej; po którym następuje stały nadzór jej zdrowia psychicznego oraz okresowe oceny kondycji psychicznej oraz dalsze leczenie, w razie potrzeby.

Payton Leutner ma się dobrze, po długiej rehabilitacji doszła do zdrowia i prowadzi normalne życie. Nie żywi urazy do przyjaciółki, twierdzi natomiast, że dzięki temu co się wydarzyło tamtego majowego dnia, znalazła cel i plan na życie.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.