Let’s travel together.

Kobieta upiekła swoje dzieci w piekarniku. Tragedia w piątek, trzynastego.

1

ATLANTA, w stanie Georgia. Lamora Williams miała 24 lata i od niedawna była samotną matką czwórki dzieci. Gdzieś między północą 12 października 2017 roku, a godziną 11 następnego dnia, Williams zamordowała dwoje swoich dzieci w brutalny sposób. Kobieta została oskarżona o umieszczenie dwójki najmłodszych dzieci we włączonym piekarniku.

Według rodziny Lamory, kobieta od dawna była przygnębiona i prawdopodobnie zmagała się z depresją. Jej stan się pogorszył po narodzinach najmłodszych dzieci, a jej stan osiągnął poziom krytyczny, gdy ojciec trójki jej dzieci odszedł i zostawił ją samą.

Początki

Siostra Lamory, Tabitha Hollingsworth, zauważyła, że ​​problemy behawioralne i emocjonalne siostry zaczęły się w młodym wieku i przypomniała sobie, że Williams, w wieku nastoletnim próbowała popełnić samobójstwo. Brenda Williams, matka Lamory, powiedziała, że ​​jej córka uczyła się wolno do tego stopnia, że ​​musiała zostać usunięta ze szkoły publicznej i rozpocząć nauczanie indywidualne.

Dzieci

Lamora Williams urodziła swoje pierwsze dziecko w wieku 18 lat. To była córka. Rodzina ojca jej córki pomagała młodej mamie. Po tym, jak ich związek się rozpadł, kobieta związała się z Jameelem Penn Sr. i miała z nim troje dzieci. W 2017 roku, kiedy Williams miała 24 lata, Jameel Penn Sr. opuścił ją i jej dzieci, ale nadal pomagał jej w opiece nad dziećmi i wspierał finansowo.

Kiedy Penn zerwał z Lamorą, matka kobiety powiedziała Jameelowi, że ma przeczucie, że „coś tragicznego stanie się z dziećmi i ona (Lamora) sama sobie coś zrobi”. Brenda próbowała uzyskać opiekę nad dziećmi córki lub w inny sposób usunąć je spod opieki Lamory. Niestety, bez skutku…

Zgłoszenia

W rozmowie ze Służbami ds. Rodziny i Dzieci, matka Williams wyraziła zaniepokojenie zdrowiem psychicznym córki i martwiła się, że ta, prawdopodobnie nie karmi swoich dzieci. Obawy kobiety podzielała jej druga córka, Tabitha, która twierdziła, że Lamora regularnie zostawiała swoje najmłodsze dzieci bez opieki na długi czas. Nie zrobiono jednak niczego.

Piątek, trzynastego

Wieczorem, w piątek 13 października, bliska przyjaciółka Lamory, Neesa Smith otrzymała niepokojący telefon od Williams. Nessa zrozumiała, że Lamora ma jakiś poważny problem. Kiedy zapytała Williams, co się stało, kobieta po prostu stwierdziła, że już dłużej tak nie może. Następnie powiedziała przyjaciółce, że jej dwoje najmłodszych dzieci, roczny Ja’Karter i dwuletni Ke-Yaunte, nie żyją. Smith naciskała na Lamorę, aby wezwała policję. Jednak ona, zamiast dzwonić na policję, zadzwoniła do ojca jej dzieci, Jameela Penna. Podczas wideorozmowy, Williams przesunęła kamerą telefonu po mieszkaniu, a wtedy Penn zobaczył swoich synów leżących w bezruchu na podłodze. Mężczyzna natychmiast wezwał policję.

Wezwanie

O 23:30 Williams również wezwała policję. W wezwaniu pod numer 911 kobieta twierdziła, że ​​zostawiła dzieci ze swoim kuzynem (a następnie zmieniła go jej siostra) podczas gdy ta poszła do pracy.  Gdy wróciła do domu, rzekomo znalazła martwe dzieci. Stwierdziła, że ​​dzieci zostały spalone i, że ich ​​„mózgi leżały na podłodze”. Kobieta wielokrotnie zapewniała, że jest niewinna i mówiła, że nie chce trafić do więzienia. Problem polegał jednak na tym, że Lamora od miesiąca nie pracowała, ponieważ nie mogła znaleźć opiekunki do dzieci.

Do domu kobiety szybko przyjechała policja, straż pożarna i karetka. W środku znaleziono ciała dwojga dzieci. 3-letni syn Lamory, Jameel Penn Jr., również był w domu ale jemu nic się nie stało, a najstarsze dziecko przebywało tego dnia u rodziny. Detektywi nie uwierzyli w historię Williams i ją aresztowali.

Zarzuty

Niektóre z 14 zarzutów, jakie postawiono Williams, obejmują morderstwo, napaść z użyciem siły, okrucieństwo wobec dzieci pierwszego stopnia, okrucieństwo wobec dzieci drugiego stopnia i składanie fałszywych zeznań. Prokuratorzy uważają, że kobieta mogła spalić dwoje swoich najmłodszych dzieci, próbując zatuszować obrażenia na ich ciele jakich doznały ze strony matki. Williams nie przyznała się do stawianych jej zarzutów. Matka oskarżonej pociąga swoją córkę do odpowiedzialności za jej czyny, choć nie zaprzecza, że córka istotnie miała problemy.

Na chwile obecną Lamora Williams przebywa w więzieniu i czeka na proces. Kobieta ostatecznie przyznała się do winy.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

1 komentarz
  1. Joanna mówi

    Straszny los tych dzieci i to z winy instytucji, które były proszone o pomoc i informowane o problemach w tej rodzinie. Jak wielu ludzi ma depresję i inne choroby psychiczne i nie są leczone a później dopuszczają się takich czynów. Ogromna tragedia ale dziękuję za przedstawienie tej historii. Pozdrawiam serdecznie ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.