Let’s travel together.

Kimberly- Kanadyjska Junko Furuta- Torturowana i gwałcona przez kolegów- Treści drastyczne

2

Ostrzeżenie: ta historia zawiera niepokojące szczegóły dotyczące morderstwa. Niektóre wyrazy zostały ocenzurowane.

 

Nieakceptowana

Kimberly Proctor urodziła się 1 stycznia 1992 r. Dlatego też jej rodzice nazywali ją „Baby New Year”. Kimberly już od najmłodszych lat pasjonowała się zwierzętami, hodując całą menażerię chomików, myszy, jaszczurek i królików. Najbardziej kochała jednak koty i często zakładała do szkoły opaskę z kocimi uszami, przez co padała ofiarą drwin ze strony rówieśników.

W rzeczywistości dziewczyna była prześladowana przez większość swojego życia, ponieważ od kolegów i koleżanek nie różniły jej jedynie kocie uszy, ale ADHD, z którym zmagała się od najmłodszych lat. Dziewczynka miała problem z koncentracją, ciężko jej było się skupić, a kiedy nauczycielka wzywała ją do tablicy, dostawała ataku paniki. Przez to miała niższe stopnie, a dzieci, które jak wiadomo potrafią być bezwzględne, nie rozumiały, że ich koleżanka jest chora i wyzywały ją od kretynek i tępaków.

Przyjaciele

Zmartwieni rodzice, którym zależało na tym by podnieść komfort życia córki, zdecydowali się przenieść ją do szkoły specjalnej, która zrzeszała dzieci z przeróżnymi zaburzeniami. Jednymi z nich byli Cameron Moffat i Kruse Wellwood, którzy poznali się podczas zajęć plastycznych i szybko dostrzegli, że mają ze sobą wiele wspólnego.

Kruse był synem mordercy i gwałciciela, który w brutalny sposób pozbawił życia 16- letnią dziewczynkę, za co został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Cameron cierpiał na ADHD, a wieku czterech lat padł ofiarą molestowania seksualnego. Podczas gdy Kruse był inteligentny i przebiegły, on był raczej powolny, flegmatyczny i mało spostrzegawczy.

Cechy mordercy

Zarówno Kruse jak i Cameron od wczesnego dzieciństwa przejawiali niepokojące cechy, które wpisują się w Triadę Macdonalda. Cameron prócz moczenia się w łóżko, notorycznie próbował wyskoczyć przez okno. Wskutek tego, wszystkie okna w domu, w którym mieszkał z mamą i babcią i siostrą zostały zaryglowane. Przejawiał także objawy autoagresji, zaczynając od bicia się po twarzy, kończąc na cięciu. Z wiekiem stawał się coraz gorszy i często przyłapywano go na tym, że nosi przy sobie nóż. Pastwił się także nad swoją młodszą siostrą, którą bił, zamykał w szafie, albo wiązał.

Kruse był „jeszcze lepszy”. Chłopak doskonale zdawał sobie sprawę z tego co zrobił jego ojciec, ale nigdy tego nie negował. Można by wręcz odnieść wrażenie, że był dumny z faktu, że jego ojciec jest mordercą.

Nastolatek interesował się także dewiacjami seks***mi i nekrof**ią. W 2009 r. Opublikował na swoim blogu, którego prowadził na WordPress, wpis zatytułowany „Wczesne znaki ostrzegawcze seryjnego mordercy”. Wymienił w nim wspólne cechy, w tym znęcanie się nad zwierzętami, fascynację ogniem, porzucenie przez ojca i intensywne zainteresowanie sadomaso***tycznym por*o. „Najbardziej osobliwe jest to, że spełniam wszystkie czternaście kryteriów”– Pisał.

TRIO

Kimberly, Kurse i Cameron należeli do tej samej paczki, która spędzała razem czas po szkolnych zajęciach. Na kilka miesięcy przed swoją okropną śmiercią, Kimberly była związana z najlepszym przyjacielem Kurse’a- Zachem. Osiemnastolatka pokładała w tej relacji ogromne nadzieje, ale chłopak szybko się znudził i zerwał. Zdruzgotana rozstaniem szukała wsparcia w sieci i znalazła je u swoich przyjaciół, w szczególności u Cameron’a i  Kruse’a.

Początkowo to Cameron poświęcał jej w sieci najwięcej czasu, a wszystko dlatego, że Kim wpadła mu w oko: „Nie widziałem wielu pięknych rzeczy, ale muszę powiedzieć, że jesteś jedną z nich”- Pisał. Dziewczyna odrzucała jednak te zaloty, ponieważ była bardziej zainteresowana Kruse’m i to nim chciała uleczyć rany po niedawnym rozstaniu.

Z dnia na dzień rozmowy Kimberly i Kruse’a stawały się coraz dłuższe i osobliwe. Oto ich fragmenty:

„Nie potrafiłbym cię nigdy okłamać. Normalnie kłamię i robię to często. Mogę okłamywać innych ludzi, ale ciebie nie potrafię. Sprawiłaś, że z jakiegoś powodu jestem szczery”

” Jestem niska i gruba, to dlatego Zach ze mną zerwał”

„Dla mnie jesteś piękna taka jaka jesteś” 

„Jesteś zbyt dobra Kim. Za bardzo ufasz ludziom”

Ostatecznie Kimberly udała się z Kruse’m na kilka randek, ale w końcu zerwała z nim przez SMS-a. Odrzucony chłopak dręczył ją przez kolejny miesiąc przez internetowe czaty, aż w końcu dał sobie spokój i zaczął umawiać się z inną dziewczyną.

Fantazje i chęć wcielenia ich w życie

Mniej więcej w tym samym czasie, życie Kruse’a i jego najlepszego przyjaciela Cameron’a stawało się coraz bardziej złowieszcze. Chłopcy zaczęli eksperymentować z piciem krwi i innych płynów ustrojowych (własne nasienie), odwiedzali sadystyczne strony internetowe, ale wciąż było im mało. Ich zboczone pragnienia po części zaspokoił Dark Web

To tam godzinami oglądali okrutne filmiki z udziałem małych dzieci, zwierząt i tortur, które czyniono kobietom. Wkrótce zapragnęli czynić to samo.

Kolejną znaną komunikacją między Kruse’m, a Kimberly była wiadomość tekstowa, którą chłopak wysłał w noc poprzedzającą jej zniknięcie. W SMS-ie prosił aby spotkała się z nim następnego ranka. W odpowiedzi dziewczyna oddzwoniła, a całej rozmowie przysłuchiwał się Cameron. Kimberly mówiła, że jest zdziwiona chęcią rozmowy, a Kruse tłumaczył, że chciałby wszystko na spokojnie wyjaśnić. Dziewczyna zgodziła się na spotkanie

W tym momencie fantazja o zniewoleniu kobiety ożyła.

„Zamierzam wyrwać jej kolczyk w nosie, a dziurkę przypalić”– Kruse

„Spal ją całą. Nie ma sensu trzymać jej przy życiu”– sugerował Cameron.

„To właśnie chcę zrobić, ale wpierw zamierzam ją ukamieniować, a może powiesić?”– Kruse

„Randka”

Tego feralnego marcowego ranka w 2010 r. Kiedy Kimberly była jeszcze w łóżku, do pokoju weszła mama i jak zwykle ucałowała ją przed wyjściem do pracy. Kobieta była bardzo dumna. Kimberly dzień wcześniej dowiedziała się, że ma wystarczająco dużo punktów, by ukończyć szkołę średnią. Szczęśliwa planowała, że lato spędzi pracując jako wolontariuszka w centrum rehabilitacji dzikich zwierząt.

Tego dnia osiemnastolatka nie miała zajęć, więc jej mama była przekonana, że będzie spać, ale dziewczyna tylko czekała na moment, w którym zamkną się drzwi, po czym włożyła dżinsy i czarną bluzę z feralnym numerem 13 na przodzie i udała na spotkanie z Kruse’m.

Około 10:30 Kim i Kruse poszli do małego brązowego domku przy Happy Valley Road, gdzie w pokoju matki Kruse’a ukrywał się Cameron- wraz z paliwem, które kupił wcześniej za 17 dolarów.

Chłopcy umówili się wcześniej, że kiedy nadejdzie odpowiedni moment do ataku, Kruse krzyknie hasło KD– kanadyjski skrót Kraft Macaroni & Cheese Dinner. Nastąpiło to już krótko po przybyciu do domu.

Męka Kimberly

W momencie, w którym Cameron wypadł z kryjówki, zdezorientowana Kimberly nie miała nawet szansy na ucieczkę. Dziewczyna została obezwładniona i rozebrana do naga, a następnie skrępowana. Do ust włożono jej skarpetę i zaklejono taśmą. Wszystko po to by jej krzyków nie usłyszał żaden z sąsiadów.

Zaraz po tym rozpoczęła się trwająca kilka godzin tortura, podczas której Kimberly była bita, kopana i wielokrotnie gwałcona. Gdyby tego było mało dziewczyna była przypalana i cięta nożem. Najbardziej ucierpiał jej biust oraz okolice intymne, które uprzednio dosłownie „zapchano” przeróżnymi przedmiotami tj: patyczki po lizakach, zakrętki, piłeczki pingpongowe, szyszki… Jak wykazała późniejsza sekcja zwłok, dziewczynie odcięto łe***kę, sut*i, wargi sr**we, a odb**t rozerwano od wewnątrz rękojeścią jakiegoś narzędzia. Jak później wykazało śledztwo był to młotek.

W pewnym momencie, prawdopodobnie jeszcze za życia Kim, Kruse usiadł przy swoim komputerze i wysłał jej wiadomość na czacie: „Skończyłaś już opiekę nad dzieckiem? Widzimy się dziś?” Był święcie przekonany, że w ten sposób zapewni sobie alibi. Następnie wrócił do „sali tortur” i udusił ledwie przytomną dziewczynę, co uczynił gołymi rękami.

Teraz pozostała im realizacja ostatniej pozycji z listy fantazji, czyli gwałt pośmiertny

Pozbycie się ciała

Po zaspokojeniu ohydnych potrzeb zapakowali ciało dziewczyny do mieszczącej się w garażu zamrażarki, po to by następnego ranka przełożyć je do torby hokejowej i zawieźć autobusem na szlak Galloping Goose Trail. Miejsce to było wówczas bardzo popularne wśród nastolatków chcących oddawać się miłosnym uniesieniom, palić trawkę czy pić alkohol. Tam weszli do lasu i udali się pod most. Zalali worek kupionym przez Cameron’a paliwem i podpalili. Podczas gdy ciało Kimberly płonęło, Kruse wyjął telefon i odpisał na wiadomość zdenerwowanego brakiem kontaktu Zacha: „Sorry nie miałem czasu. Zamrażarka skakała”– W dalszej części wiadomości, umieścił kilka szczegółów, które świadczyły o tym, że zamordował człowieka.

Podczas gdy rodzina, przyjaciele i policja szukali zaginionej Kimberly, Cameron i Kruse kontynuowali swoje życie. Po porzuceniu ciała Kim, Kruse spędził resztę dnia w domu z nowo poznaną dziewczyną, a Cameron zjadł lunch z babcią i matką, które później zabrały go do centrum handlowego i kupiły gry wideo.

Później, w nocy, na zwęglone ludzkie szczątki natknął się młody mężczyzna, który w okolicach mostu grillował ze znajomymi. Ciało Kimberly zidentyfikowano dopiero dzięki dokumentacji dentystycznej.

Śledztwo

Po tym makabrycznym znalezisku, funkcjonariusze rozpoczęli swoje śledztwo od zlustrowania bliskiego otoczenia zamordowanej nastolatki. Szukając wskazówek monitorowali grupy na Facebooku, a nawet profile znajomych, którzy spekulowali, kto mógł to zrobić.

Internetowy ślad nastoletnich morderców odegrał później kluczową rolę w namalowaniu obrazu przygotowań do przerażającego morderstwa. Ale ich ostateczną zgubą była wiadomość tekstowa, którą Kruse wysłał z miejsca, w którym porzucili ciało Kim, oraz fakt, że do morderstwa przyznał się swojej byłej dziewczynie.

Ostatecznie ślad, który psychopaci pozostawili po sobie w internecie, zawierał praktycznie wszystko czego potrzebowali śledczy do zamknięcia sprawy- Kilkaset stron formatu A4 gromadziło pokaźny materiał dowodowy. 

25 marca 2010 r. Cameron napisał do Kruse’a: „Ponieważ zabiliśmy tę sukę i nie było to takie trudne, powinniśmy to zrobić ponownie!”.

Zatrzymanie i następstwa

W piątek 18 czerwca 2010 r. Cameron Moffat i Kruse Wellwood zostali aresztowani pod zarzutem morderstwa Kimberly Proctor oraz zbezczeszczenia jej ciała. Oboje jednogłośnie przyznali się do zabójstwa i znieważenia ludzkich szczątków. Sędzia musiał rozstrzygnąć czy chłopcy powinni trafić pod opiekę psychiatrów, czy trafić do zakładu karnego dla dorosłych.

Raporty psychologiczne były potępiające i jednoznacznie sugerowały wysokie prawdopodobieństwo recydywy. Kruse okazał się seksualnym sadystą najrzadszego gatunku, zwłaszcza jak na kogoś tak młodego, a Cameron niemal mu dorównywał. Decyzja była więc prosta i została podjęta bardzo szybko: Dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego, nie wcześniej niż po odbyciu 10 lat wyroku…

Szkoda, że nie ma u nas w Kanadzie kary śmierci. Chcielibyśmy widzieć jak umierają. Tak jak gdy zwierze jest chore. Usypiasz je. Ale oni nie zasługują nawet na miano zwierzęcia…Nasza córka je kochała. Ci dwaj to potwory”– Mówili w sądzie rodzice zamordowanej nastolatki.

Póki co mordercom Kimberly odmawia się zwolnienia warunkowego.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

 

2 Komentarze
  1. Maria mówi

    Straszna sprawa, aż trudno o tym czytać.
    Bardzo cenię Waszą pracę, jednak w tekst wkradł się błąd – powtarza się słowo ‚zamrażalka’ zamiast ‚zamrażarka’.

    1. Dorota Biel mówi

      Dziękuję za uwagę. To mój notoryczny błąd. Nigdy się nie nauczę 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.