Let’s travel together.

Kim jest kobieta, która popełniła samobójstwo na dziecięcym cmentarzu?

1
18 grudnia 1996 r. Annandale, hrabstwo Fairfax, w stanie Wirginia. Niecały tydzień przed świętami Bożego Narodzenia pracownik porządkowy cmentarza Pleasant Valley Memorial Park zastaje niecodzienny widok podczas codziennego obchodu.

W części cmentarza, zwanej Babyland, gdzie chowane są niemowlęta, na ziemi leży przezroczysty plastikowy arkusz. Na arkuszu stoi 8-calowa choinka – mała, ale pięknie ozdobiona złotymi bombkami i czerwoną wstążką. Następnie dozorca dostrzega coś dużego leżącego przy choince. Zdziwiony mężczyzna zbliża się do tego osobliwego znaleziska i odkrywa, że to co spoczywa przy choince, to ciało. Gdy się przyjrzy dokładniej, odkrywa, że to ciało kobiety.

Zgłoszenie

Kobieta leży w bezruchu. Może śpi? Nie sposób tego od razu stwierdzić ponieważ nie widać jej twarzy. Jej głowa znajduje się w nylonowym worku szczelnie owiniętym na szyi taśmą klejącą. Przerażony mężczyzna czym prędzej wzywa policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze dokładnie badają miejsce wskazane przez dozorcę. Szybko odkrywają, że kobieta nie żyje. Obok kobiety leży przenośny magnetofon a do niego podpięte są słuchawki. Słuchawki kobieta ma w uszach, a w magnetofonie znajduje się kaseta z nagraniem skeczu w wykonaniu komików Mela Brooksa i Carla Reinera pt. „2000 Year Old Man”.

This slideshow requires JavaScript.

Samobójstwo?

Przy zwłokach kobiety znaleziono zielony plecak, w którym znajdowały się: 2 kasety magnetofonowe: „You Might Be A Redneck” autorstwa amerykańskiego komika ,Jeffa Foxworthy oraz „Monty Python i Święty Graal”; dwie puste butelki po sokach, czerwony szalik i rolka taśmy klejącej oraz notatka napisana na maszynie do pisania.

Notatka znaleziona przy ciele

Kobieta, nazwana później Annandale Jane Doe zostawiła również 2 dwie koperty. W każdej znajdowało się pięćdziesiąt dolarów w banknotach oraz notatka; jedna miała trafić do koronera a druga do władz cmentarza. Obie zwierały notatkę o tej samej treści:

„Zmarła śmiercią samobójczą… Zgodnie z wolą, nie przeprowadzać sekcji zwłok. Proszę przeprowadzić kremację z pozostawionych pieniędzy. Dziękuję, Jane Doe.”

Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów ani rachunków, które mogłyby pomóc śledczym odkryć tożsamość zmarłej.

W chwili znalezienia, kobieta miała na sobie turkusową kurtkę z kapturem, marki Eddie Bauer (rozmiar M), granatowy sweter „Classiques Entier” (rozmiar L), czerwony sweter „Classiques Entier” (rozmiar XL), Jedwabna koszula bez rękawów (rozmiar L), granatowe wełniane spodnie „Classiques Entier” (rozmiar L), pończochy do kolan, biały stanik, białe majtki Fruit of the Loom (rozmiar 6) i czarne mokasyny (rozmiar 7M). Policja uważa, że ​​jej ubrania mogły pochodzić z ekskluzywnego domu handlowego Nordstrom. „Classiques Entier” to linia produktów firmy Nordstrom.

Nie ratuj mnie!

Jane Doe miała na sobie biżuterię – dwa złote kolczyki i mały, złoty, damski zegarek na rękę firmy Guess; pierścionek z 14-karatowego złota z czterema jadeitowymi kamieniami i bransoletkę/ łańcuszek z zawieszką, na której widniało ostrzeżenie dla lekarza „NO CODE, DNR, No Penicillin”. Kobieta miała ze sobą dwuogniskowe okulary z półprzezroczystymi ramkami.

This slideshow requires JavaScript.

Do-not-resuscitate ( DNR ), znany również jako „NO CODE” lub „allow natural death” (pozwolić umrzeć śmiercią naturalną), to pisemne lub ustne oświadczenie, które oznacza, że dana osoba nie chce otrzymywać resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) w przypadku zatrzymania akcji jej serca. Bransoletki medyczne, medaliony i karty wsadzane do portfela pozwalają na identyfikację pacjentów DNR przebywających poza domem lub w szpitalach. Każde państwo ma własne zasady, procedury dotyczące postępowania w takich przypadkach.

Co wiemy?

Szacuje się, że Jane była w wieku między 50 a 70 lat. Miała 5’0 wzrostu i ważyła 157 funtów. Jej włosy były kręcone i miały kolor kasztanowy, miedziany. Jej paznokcie były pomalowane na czerwony kolor.

Sekcja zwłok potwierdziła, że ​​przed śmiercią kobieta spożyła brandy – zawartość alkoholu we krwi wynosiła 0,14 promila. Badania wykazały również, że Jane Doe zażyła Valium niedługo przed umieszczeniem głowy w worku.

Na brzuchu kobiety odkryto pooperacyjną bliznę, mogącą świadczyć o przebytym zbiegu cesarskiego cięcia.

Przyczyna śmierci: samobójstwo przez uduszenie.

Wskazówka

Jednym z niezwykłych przedmiotów, które znaleziono przy zmarłej, była saszetka typu „nerka” na brzuch z Myszką Minnie. Saszetka była zużyta i została połatana taśmą klejącą i agrafkami. Czy ten przedmiot był cenny dla Jane? Czy może ona być wskazówką, prowadzącą do odpowiedzi na pytanie: dlaczego zakończyła swoje życie na dziecięcym terenie cmentarza? Należałoby tu zaznaczyć, że kobieta nie leżała przy konkretnym grobie a większość pochówków na tej części cmentarza odbyła się niedługo przed śmiercią kobiety.

Mimo prowadzonego śledztwa, Jane Doe nigdy nie została zidentyfikowana. Dlaczego wybrała strefę dla dzieci na cmentarzu, aby odebrać sobie życie? Czy data śmierci była dla niej znacząca? Dlaczego wybrała tak drastyczny sposób aby odebrać sobie życie? Czy naprawdę Annandale Jane Doe popełniła samobójstwo? A w reszcie, kim była Annandale Jane Doe, zwana również Christmas Tree Lady?

Tak wiele pytań pozostaje nadal bez odpowiedzi od przeszło 20 lat…

 

Autor: Kasia Magierska
1 komentarz
  1. drew mówi

    Jak dla mnie plecak Christmas Tree Lady jest szaroniebieski, w takim typowym dla wojskowych wyrobów krawieckich odcieniu szarości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.