Let’s travel together.

Kim byli John i Jane Doe?

0

Ta młoda para została zamordowana w sierpniu 1976 roku. Ich historia jest jedną z lepiej znanych spraw, jednak pomimo wielkiego zasięgu nadal pozostają w grobach oznaczonych : NIEZNANY. Gdzieś na świecie są dwie rodziny zastanawiające się gdzie są ich bliscy. Czy kiedyś uda się rozwiązać zagadkę tego morderstwa i zidentyfikować tych młodych ludzi?

W 1976 roku para ta została zamordowana w sposób przypominający egzekucję. Zostali znalezieni w Południowej Karolinie w pobliżu drogi krajowej. Obydwoje zostali zastrzeleni, a rany postrzałowe mieściły się na plecach, klatce piersiowej i szyi. Detektywi sprawdzili każdy trop, łącznie z próbą zidentyfikowania ich poprzez odciski palców i użycie numeru seryjnego na zegarku mężczyzny, w nadziei, że uda się zlokalizować sklep w którym go zakupił. Zapisy dentystyczne, opublikowano w krajowych rejestrach dentystycznych. W sprawę zaangażowano także urzędników Interpolu, amerykańskich śledczych i władze imigracyjne. Przypadek ten opisano także w popularnym programie  Unsolved Mysteries, ale mimo tych wszystkich działań nie udało się ustalić kim byli ci ludzie.

W grudniu 1976 roku kierowca ciężarówki- George Henry został zatrzymany w Karolinie Północnej ponieważ prowadził auto pod wpływem alkoholu. W posiadaniu  posiadał skradziony pistolet z porysowanym numerem seryjnym, który ostatecznie przy pomocy testów balistycznych został określony jako broń użyta do morderstwa. Mężczyzna twierdził, że broń otrzymał w prezencie. Pistolet został pierwotnie skradziony przez grupę złodziei, zanim George wszedł w jego posiadanie. Mężczyzna przeszedł testy na wykrywaczu kłamstw i nie udało się ustalić kto był pierwszym właścicielem broni.  

CHARAKTERYSTYKA: John Doe miał na palcu 14- karatowy, złoty pierścionek z napisem „JPF”. W kieszeni spodni nosił paczkę zapałek, które zostały wyprodukowane w Ameryce. Ubrany był w koszulkę z napisem „1975 IMSA” (International Motor Sports Association). Ta koszulka była sprzedawana tylko podczas wyścigu Florida Sebring. Niektórzy spekulowali, że John Doe mógł mieć związek z wyścigami IMSA. Podczas weekendu w który para została zamordowana, na torze Talladega Motor Speedway odbył się wyścig IMSA. Być może brali w nim udział i byli w drodze powrotnej do domu, kiedy zostali zaatakowani? Mężczyzna mógł mieć około 27 lat,  miał oliwkową cerę, brązowe włosy, oczy i charakterystyczne, krzaczaste brwi. Prace dentystyczne, które miał wykonywane sugerowały, że był osobą o wysokim statusie społeczno- ekonomicznym. Kobieta była młodsza od swojego towarzysza. Mogła mieć 18-25 lat. Jej cera również była oliwkowa. Miała niebiesko- szare oczy i dwa charakterystyczne pieprzyki na lewym policzku. Zarówno jak jej partner była bardzo zadbana z wyjątkiem niedepilowanych nóg. Miała naturalne bardzo długie rzęsy i w pełni wykończone prace dentystyczne. Nigdy nie była w ciąży, ani nie miała żadnych pooperacyjnych blizn. Na palcach nosiła trzy srebrne pierścionki. Ręcznie wykonana biżuteria była pochodzenia meksykańskiego lub indiańskiego. Tak jak jej partner nie miała na sobie bielizny. 

TEORIE: ( teorie są oparte na kompilacji różnych wywiadów i zasobów internetowych. Są to tylko teorie i nie należy ich traktować jako faktycznych)

1. Najpowszechniejszą teorią jest to, że para była zamieszana w przemyt narkotyków lub przestępczość zorganizowaną. Tego rodzaju morderstwo w stylu egzekucji jest równoznaczne z morderstwami zadanymi z rąk mafii. Dopiero kilka lat później odkryto, że przemyt narkotyków szerzył się w szeregach wyścigów IMSA. W latach 80 kilku zawodników IMSA zostało skazanych właśnie za przemyt narkotyków. Byli oni częścią wielomilionowej organizacji przestępczej, która przemycała tony narkotyków do Stanów Zjednoczonych. Na tym niewielkim obszarze, w pobliżu którego znaleziono zwłoki, miała miejsce również olbrzymia lokalna korupcja. Kilku wybitnych biznesmenów i polityków zostało uwikłanych w co najmniej trzy morderstwa na wynajem. Schematy te dotyczyły m.in. lokalnego prezesa banku i burmistrza. Przed zamordowaniem pary miał miejsce jeszcze incydent. Zaledwie kilka mil od feralnego miejsca został zabity w bardzo podejrzanych okolicznościach szef policji. 

2. Para została już zidentyfikowana, Rząd wie kim byli i być może powiadomił rodziny, ale z jakiegoś powodu nie podaje tej informacji do opinii publicznej. Być może zamordowani ludzie byli w programie ochrony świadków?

3.  Zamordowani to w rzeczywistości Michael i Cordelia Mcminn, rodzeństwo z Portland w Oregonie, która zaginęła w maju 1976 roku. Informacje o ich zniknięciu nie były publikowane na stronach osób zaginionych aż do 2008 roku. Początkowo mówiono, że zaginęli oni na otwartym morzu, ale po przeprowadzeniu dogłębniejszych badań wyszło na jaw, że widziano ich w lipcu w promieniu 25 mil od ich portu docelowego. Po wnikliwym śledztwie stało się jasne, że powodem ich zaginięcia był właśnie przemyt narkotyków. Łódź na której płynęli nie została nigdy zlokalizowana. Rodzina zaginionego na morzu rodzeństwa przesłała do badań próbki DNA. Potwierdziły one, że nasi John i Jane Doe, nie byli w żaden sposób spokrewnieni, więc nie mogli być zaginionym rodzeństwem mimo uderzającego podobieństwa. 

Za informacje, które doprowadzą do pozytywnego rozwiązania tej sprawy, wyznaczono nagrodę w wysokości 3 tysięcy dolarów.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.