Let’s travel together.

Kiedyś – gwałcona i zmuszona do życia w szafie. Obecnie – oskarżona o molestowanie dziecka

0
Lauren Kavanaugh urodziła się w Dallas w Teksasie w 1993 roku. Jej biologiczna matka, Barbara Atkinson, postawiła oddać Lauren do adopcji. Zdrowa i śliczna dziewczynka została adoptowana przez kochające się małżeństwo Billa i Sabrinę.

Osiem miesięcy później biologiczna matka, zmieniła zdanie i postanowiła odzyskać córkę. Złożyła w sądzie wniosek o przywrócenie praw rodzicielskich. Adwokat reprezentujący Billa i Sabrinę nie zdążył ukończyć niezbędnych dokumentów, aby powstrzymać sąd przed przyznaniem Barbarze praw rodzicielskich. W rezultacie Lauren powróciła do swojej biologicznej matki, Barbary i jej ojczyma, Kenny’ego.

Złe dziecko

Lauren nie wie, dlaczego, ale jej biologiczna matka, i jej ojczym, zawsze uważali ją za złe dziecko. Była stale karana i głodzona. Dobrze pamięta dzień, kiedy jako trzyletnia dziewczynka płakała, a jej mama złapała ją za rękę i kazała wejść do szafy. Lauren siedziała w ciemności przez kilka godzin, myśląc, że jest to kara za jej płacz. Kiedy wreszcie mogła opuścić ciemną szafę, jej gehenna dopiero się zaczęła. Wokół rozległy się głośnie dźwięki muzyki country, które miały na celu, zagłuszyć krzyki dziecka, które po raz pierwszy zostało kilkukrotnie zgwałcone. Po wszystkim, zmaltretowana dziewczynka, została ponownie umieszczona w szafie, która stała się jej więzieniem na następne 6 lat. 6 lat w całkowitej ciemności  na powierzchni 9/4 stóp.

Dziecko do bicia

Nie zawsze pozwalano jej korzystać z toalety, dlatego dziecko zmuszone było, spać na wykładzinie przesiąkniętej moczem. Jedyne momenty, w których Lauren widziała światło dzienne to momenty, w których zabierano ją z szafy w celach seksualnych. Prócz rodziców, dziecko gwałcili także ich znajomi. Jakby tego było mało, torturowano ją fizycznie na różne sposoby: bito, głodzono, przypalano papierosami. W rzadkich przypadkach, kiedy to Lauren została zabierana do kąpieli, Barbara trzymała jej głowę pod wodą, grożąc że ją utopi. Co w tym wszystkim najdziwniejsze, w domu przebywały także inne dzieci, ale każde z nich traktowane było normalnie. Lauren nigdy nie zapomni ich beztroskiego śmiechu, podczas gdy ona siedziała obolała w ciasnej szafie.

Sekret w szafie

Pewnego wieczoru, Barbara postawiła przed dziewczynką miskę makaronu z serem. Powiedziała, że wolno jej przeżuwać makaron, ale nie może go połykać. Laura musiała wszystko wypluć na talerz. Te bestialskie tortury trwały 6 lat. Władze dowiedziały się o tragedii dziecka, dzięki jednemu z sąsiadów. To właśnie jemu Barbara opowiedziała, o tym, jak to nazywała „małym sekrecie skrywanym w szafie”. Zszokowany mężczyzna od razu zawiadomił policję. Atkinsonowie zostali aresztowani pod zarzutem wielokrotnego krzywdzenia dziecka. Otrzymali dożywotny wyrok pozbawienia wolności, bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe do 2031 roku.

Uratowana

Lauren została uratowana w 2001 roku. Miała osiem lat i ważyła tylko 25 funtów. To średnia waga dwuletniego dziecka. Dziewczynka była tak wygłodzona, że jej brzuszek był spuchnięty. Przeszła wiele operacji, gdyż cierpiała na niewydolność wielonarządową. Mała Lauren przeszła zabieg kolostomii oraz kilka operacji rekonstrukcji narządów płciowych. Kiedy wyzdrowiała na tyle, by mogła opuścić szpital, zgłosili się po nią jej rodzice adopcyjni. Nigdy nie przestali jej kochać. Mimo ogromnej miłości i czasu jaki poświęcili dziewczynce, proces jej leczenia był bardzo ciężki i długi. Z początku Laura panicznie bała się kąpieli, a nocami wstawała ze swojego łóżka i kładła się w szafie. Za każdym razem, gdy była karmiona, starała się ukryć część swojego jedzenia, aby ją schować na później.

Obecnie

Dziś jest dorosłą kobietą. Jest w szczęśliwym, wieloletnim związku. Mimo tego nadal zmaga się z traumą, której doświadczyła w dzieciństwie. Mimo, iż próbowała odebrać sobie życie aż 30 razy, na tę chwilę twierdzi, że jej stan jest dobry.

Można by pomyśleć, że to dobry koniec smutnej historii. Ale niestety nie…

Aresztowana

W grudniu 2018 roku, Lauren została aresztowana, a w lutym 2019 r., postawiono ją w stan oskarżenia w związku z trzema zarzutami molestowania seksualnego dziecka. Wówczas 26-letnia Lauren przyznała się do kontaktów seksualnych z 14-letnią dziewczyną.

Rozmowy o podtekście seksualnym na Facebooku doprowadziły policję do przesłuchania Kavanaugh i skontaktowania się z rodziną dziewczyny w sprawie zarzutów. Dziewczyna i Kavanaugh poznały się za pośrednictwem fanpage’u na Facebooku o nazwie „The Lauren Kavanaugh Story.”

Zgłoszenie

Policja Lewisville dowiedziała się o niepokojących rozmowach na Facebooku, po tym, jak Facebook skontaktował się z Narodowym Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych. Oprogramowanie monitorujące Facebooka wykryło podejrzaną interakcję między osobą dorosłą a dzieckiem. Centrum zgłosiło ewentualne przestępstwo policji Lewisville.

Detektyw z policji w Lewisville, Bryan Gibbins napisał w oświadczeniu o aresztowaniu, że skontaktował się z matką nastolatki 17 grudnia 2018 r., w sprawie rzeczonych rozmów i poprosił ją o zabranie córki do Centrum Praw Dziecka w Denton County w celu przeprowadzenia z dzieckiem rozmowy na temat jej relacji z Lauren.

Co dalej?

Dziewczyna szczegółowo opisała akty seksualne, do których dochodził między nią a Kavanaugh. Jeśli Lauren zostanie skazana, grozi jej 20 lat więzienia.

Autor: Kasia Magierska

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.