Let’s travel together.

Kiedy wrzucano ją do rzeki, żyła. Kim była?

0

5 grudnia 1982 roku, kierowca ciężarówki z Florydy, zadzwonił na policję  informując, że dostrzegł ciało kobiety, unoszące się w rzece Escatwpa ( dawniej Dog River- Mississippi ). Mężczyzna powiedział, że kobieta jest ubrana w błękitną koszulę w kratę i dryfuje po północnej stronie mostu. Kiedy oficerowie wraz z płetwonurkami zjawili się na miejscu, po kobiecie nie było śladu. Zamiast niej, 10 mil dalej znaleziono zwłoki małej dziewczynki. Wiek dziecka oszacowano na 18-24 miesiące. Miała na sobie biało-różową sukienkę w kratkę, ozdobioną na przodzie trzema kwiatuszkami. Sukienka była z tyłu zapinana na guziczki. Dziecko nosiło pieluszkę. Dziewczynka miała 12 mlecznych zębów oraz blond kręcone włosy. Była wyjątkowo piękna i najpewniej rasy kaukaskiej. Autopsja potwierdziła, że maluch żył, w momencie w którym znalazł się w wodzie. W płucach była woda. Ponadto ślady na szyi, sugerowały, że wcześniej ktoś próbował ją udusić. Inne obrażenia, wskazały, że dziecko zostało wrzucone do wody z mostu. Szacowano, że nie żyła od 36 do 48 godzin. 

Według licznych świadków, we wczesnych godzinach porannych, dnia 3 grudnia zauważono kobietę ubraną w koszulę w kratę i niebieskie dżinsy z bosą dziewczynką na rekach. Kobieta spacerowała bez celu wzdłuż autostrady i była w skrajnej rozpaczy. Wielu kierowców oferowało jej pomoc, jednak ona żarliwie odmawiała. Twierdzono, że była to wyłowiona z rzeki dziewczynka i jej matka. Teoretyzowano, że kobieta zabiła dziecko, a potem siebie. Na miejsce ponownie wysłano zespół płetwonurków. Podczas drugich poszukiwań znaleziono ciało… ciało młodego mężczyzny postrzelonego w tył głowy. Dochodzenie wykazało, że odnaleziony mężczyzna nie miał żadnego związku z tą sprawą. Jego szczątki spoczywały na dnie rzeki od około 6 miesięcy. Ciała kobiety nigdy nie odnaleziono.

„Nie mogę uwierzyć, że podczas poszukiwania ciała kobiety, znaleźliśmy zupełnie dwa inne ciała”– mówił detektyw.

Podczas pogrzebu, w małym kościółku zebrało się ponad 200 żałobników, aby oddać ostatni szacunek małej dziewczynce, której nie znali. Następnie dzięki uprzejmości posła i jego żony, została pochowana zgodnie z chrześcijańskim obrządkiem. Na nagrobku napisano : „Baby Jane – znana tylko Bogu”Kilka lat później obok niej spoczęło kolejne, niezidentyfikowane dziecko, utopione w tej samej rzece. W 2008 roku, szczątki dziewczynki zostały ekshumowane w celu wyodrębnienie materiału DNA. Mimo ogromnego wysiłku sztabu ludzi pracujących nad jej sprawą, nie została zidentyfikowana do tej pory. 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.