Let’s travel together.

Kiedy skończyli przerazili się faktem, że półprzytomne dziecko mocno krwawi

0

Rowan Ford była 9-letnią, zawsze uśmiechniętą i chętną do pomocy dziewczynką. Członkini niedzielnej szkoły kościelnej uwielbiała pływać, jeździć na swoim niebieskim rowerze, a jej ulubionym kolorem był purpurowy. Ukochanym programem telewizyjnym Rowan, była Hannah Montana, a ulubionym posiłkiem sphagetti. Dziewczynka bardzo lubiła rysować oraz czytać (zwłaszcza o kotach).

„Była piękną uczennicą…aniołem….doskonałą przyjaciółką dla każdego. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego ucznia”– mówiła o Rowan jej nauczycielka.

Rowan zaginęła z domu w stanie Missouri dnia 3 listopada 2007 roku. Jej mama widziała ją po raz ostatni przed wyjściem do pracy około 20:35. 44-letnia Colleen Spears pracowała w sklepie, by utrzymać swojego młodszego, bezrobotnego i chorobliwie otyłego małżonka. Ojczym dziewczynki zeznał, że opuścił dom z przyjaciółmi o godzinie 22:45. Przed wyjściem zajrzał do sypialni dziewczynki, gdzie spała. Mężczyzna wrócił do domu około 1:00 w nocy, ale tym razem nie wszedł do sypialni pasierbicy, a zasnął przed telewizorem. Colleen wróciła do domu o 9:00 rano, ale córka nie powitała jej w progu, tak jak zawsze to robiła. Kobieta obudziła męża i zapytała gdzie jest Rowan. Ten odparł, że wyszła z domu o 8:00 rano i udała się do przyjaciółki. Zaginięcie dziecka zostało zgłoszone tego samego dnia o 18:50. Śledczy twierdzili, że matka była zrozpaczona i chętna do współpracy, natomiast ojczym wydawał się obojętny, czym zwrócił na siebie uwagę i podejrzenia.

W rzeczywistości w nocy z 2 na 3 listopada w posiadłości rodziny Ford zjawił się najlepszy przyjaciel David’a- Chris Collings. Mężczyzna zabrał małą Rowan z jej łóżka i przewiózł do przyczepy, której właścicielem był jego ojciec.Tam zwyrodnialec przystąpił do gwałtu. Chwilę później pojawił się David, który zamiast uratować dziewczynkę przed brutalnym atakiem, zdjął spodnie i dołączył przyjaciela. Kiedy skończyli przerazili się faktem, że półprzytomne dziecko mocno krwawi z dróg rodnych. Nie wiedząc co z tym zrobić, postanowili udusić dziewczynkę, a jej ciało porzucić w jaskini oddalonej o 10 kilometrów. O tym miejscu, po trwających kilka dni poszukiwaniach przypomniał sobie jeden z detektywów. Śledczy postanowili udać się nad zapadlisko. Przy pomocy liny, latarki i asekuracji kolegów, jeden z funkcjonariuszy zszedł w ciemną otchłań jaskini. W jej wnętrzu spoczywało nagie i zakrwawione ciało poszukiwanej dziewięciolatki.

Chris Collings i David Spears zostali aresztowani, pod zarzutem porwania, gwałtu, sodomii i morderstwa pierwszego stopnia. Po trwającym kilka lat procesie wreszcie udało się ustalić, który z nich był odpowiedzialny za morderstwo dziewczynki- Chris Collings został skazany na karę śmierci.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.