Let’s travel together.

Kazał przerwać leczenie syna po to by wprowadzić rytuał wypędzania demonów. Ciało Abdula-Ghani odkryto w jego czwarte urodziny.

0
Mieszkający w Jonesboro, stanie Georgia 3-letni Abdul-Ghani Wahhaj zaginął w listopadzie 2017 roku. Hakima Ramzi, matka Abdula, od jakiegoś czasu nie była w związku z ojcem dziecka, Siraj Wahhaj. Dopiero po kilku dniach od zgłoszenia zaginięcia, kobieta przyznała, że Abdula porwał jego ojciec. Utrzymywała, że mieli się udać do parku a potem chłopiec miał wrócić do domu. Ale nigdy nie wrócił.

Abdul-Ghani cierpiał na encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną*. Ramzi powiedziała, że chłopiec miewał ataki padaczki i wymagał stałej opieki dziennej oraz specjalistycznej opieki medycznej.

This slideshow requires JavaScript.

Egzorcymy

Po podróży do Arabii Saudyjskiej w październiku 2017 r. Siraj Wahhaj – muzułmanin i syn imama z Nowego Jorku – powiedział, że żąda aby przestać podawać jego synowi leki, ponieważ zamierza zamiast tego rozpocząć odprawianie rytuałów, aby „wyrzucić złe duchy” z ciała chłopca.
Rytuały te rozpoczęły się jeszcze w Georgii, po tym jak ojciec zabrał go z domu matki.
Niedługo po uprowadzeniu dziecka, Siraj Wahhaj i jego wspólnicy, w tym jego dwie siostry, szwagier Lucas Morten i Jany Leveille (opisana w aktach sądowych jako „muzułmańska żona Wahhaja” ) pojechali z dziećmi do Nowego Meksyku z „misją od Boga”.
Rodzina wierzyła, że Leveille otrzymała wytyczne od samego anioła Gabriela. Jedną z wytycznych dla rodziny było, aby udali się do Nowego Meksyku, gdzie Morten miał swoją ziemię, aby tam kontynuować rytuały na Abdul-Ghani.

Przesłanie od Boga

Rodzina wybudowała prowizoryczne obozowisko na pustyni w Taos. W starym baraku, pośrodku niczego, mieszkało kilku dorosłych i 11 dzieci w wieku między 1 a 15 lat. Warunki w baraku były koszmarne, dzieci były niedożywione, brudne i chodziły w podartych ubraniach. Mieszkańcy obozu nie mieli dostępu do wody pitnej.
Po jakimś czasie jedna z obozowiczek skontaktowała się członka rodziny i poskarżyła się na głód panujący w obozie. Osoba ta zgłosiła sprawę na policję. Na początku policja nie miała wystarczających podstaw aby przeszukać teren.

Nalot

Wreszcie, 3 sierpnia 2018 roku, władze dokonały nalotu na teren obozowiska. Po nalocie agent FBI Travis Taylor przeprowadził wywiad z dwójką nastoletnich dzieci przebywających tam z rodziną.
Według zeznań jednego dzieci, rodzina przybyła do Nowego Meksyku w styczniu 2018 roku, a rytuały na Abdul-Ghani odbywały się pod kierownictwem Leveille.

This slideshow requires JavaScript.

Demony Abdula i Jezus

Podczas rytuałów, które trwały kilka dni, ojciec Abdula-Ghani recytował wersety z Koranu i trzymał rękę na czole chłopca, który toczył pianę z ust. Podczas jednego z tych rytuałów – według dzieci – Abdul-Ghani zemdlał i zmarł.
Rodzina wierzyła, że skoro ​​już umarł to jego ciało opuściły demony. Wierzyli, że Abdul-Ghani powróci za cztery miesiące jako Jezus i powie im, jakich instytucji rządowych należy się pozbyć. Ci, którzy nie wierzą „ich przesłaniu”, mają zostać zabici lub uwięzieni „dopóki nie uwierzą”.
„My (muzułmanie) opowiadamy o prawdzie, jakakolwiek ona jest, nawet jeśli to odwraca się przeciwko nam, przeciwko naszym rodzicom, przeciwko komukolwiek. Musimy powiedzieć prawdę i musimy być świadkami Boga” powiedział dziadek Abdula.

Dziadek Abdula

Ojciec Siraja Wahhaja naucza w meczecie Al-Taqwa na Brooklynie i jest znany ze swoich radykalnych poglądów. W 2009 roku podczas spotkania z burmistrzem Nowego Jorku Michaelem Bloombergiem, mężczyzna wyraził nadzieję, że pewnego dnia „wszyscy Amerykanie staną się muzułmanami”, a  organizacje takie jak CIA i FBI są „prawdziwymi terrorystami”.

Ciało

Dorośli przebywający na terenie obozu zostali aresztowani a dzieci oddano pod opiekę państwa. W końcu, 6 sierpnia, w dzień urodzin Abdula znaleziono jego szczątki. Ciało chłopca, w stanie dalekiego rozkładu, znajdowało się w 100-metrowym tunelu, który prawdopodobnie miał służyć jak droga ucieczki. W tunelu znaleziono również zapasy broni i amunicji a na terenie obozowiska stworzono prowizoryczną strzelnicę.

Kara

Sirajowi Ibn Wahhaj  postawiono 11 zarzutów stosowania przemocy wobec dzieci oraz zarzut szkolenia bojowego nieletnich. Oprócz tego zarzucono mu spiskowanie przeciwko władzom USA i nieudzielenie pomocy dziecku.

Szwagier Wahhaja, Lucas Allen Morton, jego siostry Hujrah Wahhaj i Subhannah Wahhaj oraz Jany Leveille, którzy również mieszkali w obozie, podlegają podobnym zarzutom.

Nikomu nie postawiono zarzutu w związku ze śmiercią Abdula-Ghani Wahhaja… A matka chłopca stwierdzi później, że jej mąż powiedział, że planuje wykonać ruqya – islamski egzorcyzm polegający na modlitwie, który, jak się uważa, pomaga pozbyć się choroby. Egzorcyzmy są częścią szerszej gamy współczesnej islamskiej medycyny alternatywnej zwanej „medycyną proroczą ”.

 „Chciał się tylko pomodlić, aby Abdul-Ghani wyzdrowiał” mówi o mężu Hakima Ramzi.

Wyroki w stosunku do wszystkich oskarżonych jeszcze nie zapadły. A ich obrońcy utrzymują, że całe to oskarżenie ma podłoże rasistowskie a zarzuty prokuratorów są kierowane uprzedzeniem.

 

*Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna (ang. hypoxic-ischemic encephalopathy, HIE) należy do encefalopatii wrodzonych. Niedotlenienie w wyniku niedokrwienia okołoporodowego może spowodować trwałe zaburzenia w budowie i funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego, co będzie skutkowało nieprawidłowościami jego dojrzewania. HIE jest stanem zagrożenia życia noworodka bezpośrednio po porodzie i charakteryzuje się trudnościami w oddychaniu (trudności z rozpoczęciem czynności oddechowej i jej utrzymaniem), zaburzeniami świadomości (letarg, śpiączka), niskim napięciem mięśniowym (hipotonia mięśniowa) oraz napadami drgawkowymi (często, ale nie zawsze). Jej konsekwencje mogą prowadzić do przejściowych nieprawidłowości neurologicznych, jak również do poważnych stanów np. mózgowe porażenie dziecięce, padaczka i zgon.(źródło, www.kolderka.net)

W zależności od stopnia zaawansowania choroby, stosuje się różnego rodzaju leczenie, zwykle drogie i czasochłonne.

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.