Let’s travel together.

Jej ugotowane, pokrojone na 2000 kawałków ciało, znaleziono w śmietnikach.

0

19 stycznia 1996 roku, starsza uboga kobieta zbierała śmieci w pobliżu uniwersytetu w Nankinie. W jednym ze śmietników znalazła dużą czarną plastikową torbę. Po otworzeniu jej, kobieta się ucieszyła, bowiem znalazła tam sporą ilość gotowanego mięsa.

Z radością przyniosła swoje znalezisko do domu i zaczęła gotowaćKiedy wyrzuciła całą zawartość torby na stół, jej uwagę przykuły 3 dziwnie wyglądające kawałki, kiedy przyjrzała się im bliżej, stwierdziła, że wyglądają jak rozczłonkowane ludzkie palce!

2000

Zszokowana staruszka niemal straciła przytomność. Natychmiast rzuciła się do telefonu i wezwała policję. Jak się okaże, w tamtym czasie policja została już powiadomiona o 4 innych czarnych plastikowych torbach znalezionych w pobliżu uniwersytetu w Nankinie, wszystkie zawierały gotowane mięso, a jedna z nich na wpół ugotowaną ludzką głowę. Policja szybko ustaliła, że ​​było to rozczłonkowane ludzkie ciało, a brutalność wobec ofiary zszokowała wszystkich, którzy widzieli zawartość worków. Kiedy policzono kawałki mięsa, ustalono, że jest ich ponad 2000. Brakowało natomiast większości kości, serca, wątroby i śledziony.

Ubranie

By to czas, gdy badania DNA nie były jeszcze tak popularne, więc policja wykorzystała ubranie, które znaleziono w jednej torbie z mięsem, aby zidentyfikować ofiarę. Zdjęcia odzieży zostały opublikowane w mediach i niedługo później, na policję zgłosiła się grupa studentek z informacją, że ​​takie ubrania miała na sobie ich współlokatorka gdy ją ostatnio widziały.

Dziewczyna nazywa się Diao Ai Qing. Opisywana była jako bardzo introwertyczna i niezbyt atrakcyjna dziewczyna. Pochodziła z biednej wioski, a na uniwersytecie nie miała żadnych przyjaciół. W Nankinie studiowała od pół roku.

Zaginięcie

To było naprawdę dziwne: dlaczego ktoś miałby skrzywdzić taką nieszkodliwą, niepozorną dziewczynę? Policja przejrzała jej rzeczy osobiste, w tym pamiętniki. Nie znaleziono tam żadnych informacji na temat zaplanowanych spotkań; nie pisała również o kłótniach, ewentualnych wrogach.. czymkolwiek co mogłoby naprowadzić na jakiś trop policję. Zwykłe życie młodej studentki, nic więcej. Ostatni raz widziano ją 10 stycznia, gdy opuszczała uniwersytet po popołudniowych zajęciach około godziny 18:00. Nikt nie wiedział, gdzie była w tym czasie, nikogo też nie poinformowała dokąd się udaje. Jak się później okazało, zanim opuściła akademik, pokłóciła się o coś ze współlokatorkami. Policja nie uznała jednak żadnej z nich za podejrzaną w sprawie jej śmierci.

Śledztwo

Policja prowadziła śledztwo wielotorowo, przeszukiwano lokale gastronomiczne w mieście Nankin, przeprowadzono ponad 10 tysięcy godzin przesłuchań podejrzanych.

Popularna teoria dotycząca tej potwornej zbrodni głosi, że dziewczyna została zabita w celu pozyskania organów, w celu sprzedania ich później na czarnym rynku. To co według niektórych potwierdza tą teorię, to fakt, że w tamtym czasie rzekomo przeprowadzono historyczny zabieg polegający na przeszczepie jelita. Podejrzewa się, że mogło to być brakujące jelito Diao. Oprócz tego uważa się, że ugotowanie szczątek dziewczyny miałoby wyeliminować ślady ewentualnego znieczulenia. Lekarz, który przeprowadził przeszczep, popełnił samobójstwo w wieku 85 lat. Wiele osób uważa, że ​​poczucie winy za to, co zrobił, spowodowało, że odebrał sobie życie. Ta teoria jednak nigdy nie została udowodniona.

Legenda

Od chwili morderstwa minęły już 24 lata. Policja wciąż poszukuje rozwiązania tej tajemniczej zbrodni, która do tej pory zyskała miano legendy. Jest jeszcze jeden szczegół, który dodaje tej sprawie tajemniczości i nutki grozy: ofiara była ostatnio widziana w czerwonym płaszczu. W starożytnych Chinach czerwony był kolorem negatywnym, kolorem krwi. Mimo, iż wielu zapomniało o negatywnym znaczeniu tego koloru, to niektórzy wciąż wierzą w jego negatywne powiązania ze śmiercią, nagłym wypadkiem, niebezpieczeństwem, przemocą, szpitalem.

Link do zdjęć szczątków Diao. Uwaga! Drastyczne! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Więcej zdjęć związanych ze sprawą można znaleźć wpisując w Google frazę ” 刁爱青 „.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.