Let’s travel together.

Jedna z dwóch ofiar seryjnego mordercy, zidentyfikowana

0

Dwie kobiety i jeden morderca. Tylko jedna z nich po latach, odzyskała swoje imię.

Migdały

Kern County Jane Doe została znaleziona martwa 14 lipca 1980 r.  W migdałowym sadzie,  w północnej części Bakersfield. Kobieta, której wiek oszacowano na 25 do 40 lat, została wykorzystana seksualnie i zadźgana nożem. Sekcja zwłok wykazała, że została zamordowana dzień przed odnalezieniem, a sprawca zadał jej aż 29 ciosów. Ślady opon zabezpieczone w pobliżu ciała i brak oznak walki, świadczyły o tym, że została zabita w innym miejscu, a w sadzie tylko porzucono jej ciało. Badania toksykologiczne wykazały, że w momencie śmierci, była nietrzeźwa.

Cechy fizyczne

Charakterystyka: brązowe włosy, brązowe oczy, brak kilku górnych zębów, blizna na brzuchu i pośladku, śruby w lewej nodze, które nie posiadały numeru seryjnego, urodziła przynajmniej raz. Ofiara morderstwa miała też dwa profesjonalnie wykonane tatuaże. Jeden przedstawiał kwiat i napis MOTHER I LOVE YOU, oraz serce z napisami I LOVE YOU SHIRLEY Seattle. Ubrana była w różową bluzkę, dżinsy, białe buty i niebieskie skarpetki.

This slideshow requires JavaScript.

Druga ofiara

Spod paznokci ofiary udało się wyodrębnić naskórek sprawcy. Był nim Wilson Chouest– mężczyzna, który cztery dni później zamordował inną, do dziś niezidentyfikowaną kobietę i jej nienarodzonego synka. Ventura County Jane Doe została znaleziona 18 lipca 1980 r. Na parkingu przed szkołą średnią. Ona także została zamordowana w innym miejscu. Mogła mieć od 15 do 30 lat i była w piątym miesiącu ciąży z chłopczykiem. Ciążą rozwijała się prawidłowo. Płód był odżywiony i na pewno miał opiekę prenatalną. Kobieta wcześniej rodziła co najmniej raz- miała bliznę po nacięciu krocza. Zmarła tak jak jej poprzedniczka- została zgwałcona i dźgnięta nożem 16 razy.

This slideshow requires JavaScript.

Morderca

Wilson miał historię przemocy wobec kobiet, w tym gwałtów, które miały miejsce w latach 1977-1980. Miesiąc przed zamordowaniem Kern i Ventura Jane Doe, Wilson został zwolniony z więzienia, w którym odsiadywał wyrok za brutalne napaści na kobiety. Jednej ze swoich ofiar, zaproponował podwiezienie, ale wcześniej przygotował samochód tak, żeby nie mogła z niego uciec. Gdy znalazła się w środku, wyjął nóż i zażądał stosunku. Kobieta uległa i dzięki temu uniknęła śmierci, ale została związana, dotkliwie pobita i porzucona na odludziu.

Wilson został aresztowany w 2015 r. I jeśli chodzi o popełnione zbrodnie odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji na ich temat. Proces rozpoczął się w 2018 r. Wtedy też mężczyzna został osądzony o dwa morderstwa i skazany na podwójne dożywocie.

This slideshow requires JavaScript.

Rdzenna amerykanka

23 kwietnia 2021 r. Szeryf-koroner hrabstwa Kern wraz z projektem DNA Doe, ogłosili, że dzięki genealogii genetycznej, Kern County Jane Doe została zidentyfikowana. Na podstawie badań genealogicznych ustalono, że zmarła kobieta wywodzi się z rdzennej ludności Pierwszych Narodów Kanady, czyli populacji niedostatecznie reprezentowanej w większości baz danych DNA. Kiedy stworzono najnowszy portret ukazujący jak mogła wyglądać i zamieszczono informację, że była ona rdzenną amerykanką, rozpoznał ją członek rodziny i przesłał swój profil DNA do bazy danych GEDmatch. Dzięki temu Jane Doe odzyskała swoje imię- Shirley Ann Soosay.

*Dla zainteresowanych, zdjęcia pośmiertne ofiar na grafice Google

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.