Let’s travel together.

Jane Doe obsypana palonym wapnem, czekała na swoje imię 38 lat

0

18 kwietnia 1980 r. Na brzegu rzeki North Canadian (Oklahoma), znaleziono nagie zwłoki młodej kobiety, która padła ofiarą morderstwa. Została trzykrotnie postrzelona z rewolweru kalibru 45, a po jej śmierci, morderca obsypał zwłoki palonym wapnem, sądząc, że to przyśpieszy ich rozkład i zniszczy dowody. W rzeczywistości stało się odwrotnie. Wapno powstrzymało proces gnilny i zachowało szczątki. Niezidentyfikowana kobieta o jasnej cerze i jasnobrązowych włosach, zyskała przydomek Lime Lady.

10 centów w ranie

Na stole sekcyjnym okazało się, że pod jedną z kul w ciele kobiety, mieści się 10 centów. Dało to śledczym przekonanie, że w momencie morderstwa, Lime Lady była ubrana, a kula trafiła w znajdującą się w kieszeni monetę. Oznacza to, że kobieta została rozebrana po śmierci, a brak śladów w miejscu gdzie odnaleziono ciało, świadczy, że została zabita gdzie indziej. Charakterystyka ran dała również przekonanie, że strzelec stał twarzą w twarz do swojej ofiary i zbliżał się kiedy oddawał strzały.

Próby identyfikacji

Na przestrzeni lat, śledczy dołożyli wszelkich starań by Jane Doe odzyskała swoje imię. Przy pomocy gliny, zrekonstruowano jej twarz, a wraz z rozwojem technik sporządzano coraz to nowsze szkice, oddające jej wygląd. Rozpowszechniano jej cechy charakterystyczne tj. blizna po usunięciu wyrostka i tatuaż w kształcie serca nad lewą piersią. Niestety wszystko na nic, a próbki takie jak plamka krwi i wymaz z jamy ustnej spoczęły w Biurze Śledczym stanu Oklahoma na długie lata.

DNA Doe Project

W 2018 r. Jeden z detektywów, który prowadził śledztwo w sprawie Lime Lady od samego początku, skontaktował się z DNA DOE PROJECT i przekazał im zgromadzony materiał genetyczny. Podczas tworzenia profilu DNA, okazało się, że niezidentyfikowana, przez pewien czas swojego życia mieszkała w Las Vegas w stanie Nevada. Dopasowanie znaleziono w ciągu półtorej dnia. Okazało się, że Lime Lady to w rzeczywistości Tamara Tigard. W dniu w którym ją znaleziono, kończyła właśnie 21 lat.

Służyła w armii

Tamara urodziła się w Kalifornii w 1959 roku, a później przeniosła się do Las Vegas gdzie służyła jako żołnierz w armii Stanów Zjednoczonych. Zaginęła w marcu 1980 r. Podczas spaceru. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie, ale wycofano je z bazy osób zaginionych, po tym jak okazało się, że tożsamość Tamary została użyta przez kobietę w Ohio ( osoba ta nigdy nie została wymieniona jako podejrzana, a jej prawdziwa tożsamość pozostaje nieznana). Rodzina Tamary nigdy nie poznała prawdy. Jej rodzice zmarli w 2000 roku, a siostra 10 lat później. 

Tożsamość Tamary została ostatecznie potwierdzona, po uzyskaniu dokumentacji dentystycznej z armii. Śledztwo w sprawie morderstwa jest w toku. Póki co nie wytypowano jeszcze żadnych podejrzanych.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.