Let’s travel together.

Hollywoodzki scenarzysta zamordował, oskalpował i spuścił krew z ciała swojej narzeczonej. Był zazdrosny o dziecko.

0

„Życie tego aniołka zaczęło się od tego, że jej ojciec zmasakrował jej matkę”  powiedziała Olga Kasian podczas procesu.

Bogacz

Blake Leibel był synem pary pochodzącej z dwóch bogatych kanadyjskich rodzin. Jego ojciec, Lorne Leibel, był żeglarzem i wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Kanadzie, w 1976 roku. Dziadek Leibela, Stanley Leibel wraz ze swoimi synami wybudował tysiące domów w okolicach Toronto i to oni ostatecznie odziedziczyli imperium ojca. Matka Blake’a, Eleanor, była córką Paula Chitela, który posiadał kilka patentów i założył odnoszącą sukcesy firmę produkującą folie z tworzyw sztucznych.

Blake zdecydował się na karierę w Hollywood. Wyreżyserował niskobudżetowy film Bald , współtworzył animowany serial „Spaceballs”, spin-off oparty na popularnym filmie Mela Brooksa. Leibel pracował również jako scenarzysta, ale jego najbardziej udanym projektem była powieść graficzna zatytułowana Syndrome.

Powieść

Syndrome, pierwotnie opublikowany w 2010 opowiada historię neuropatologa, który za wszelką cenę chciał wyizolować źródło wszelkiego zła i opracować lekarstwo na chory umysł seryjnego mordercy. Książka zawierała kilka niesamowicie krwawych ilustracji kobiecych ciał, a okładkę zdobiło zdjęcie głowy lalki pozbawionej większości czaszki i odsłoniętym mózgiem.  Według National Post, w książce Syndrome, czytelnicy mogli zobaczyć „ilustracje bezgłowego kobiecego ciała leżącego na przesiąkniętym krwią materacu, a także dwoje ludzi całkowicie pozbawionych krwi”.

Modelka

Iana Kasian urodziła się w Kijowie na Ukrainie, gdzie studiowała prawo, zanim znalazła pracę jako prokurator w ukraińskim urzędzie podatkowym. W 2014 roku Kasian postanowiła przenieść się do Stanów Zjednoczonych, aby w Kalifornii rozpocząć karierę modelki. Rok później odnosząca sukcesy w modelingu Kasian, poznała Blake’a Leibela.

Początkowo para wydawała się idealna. Leibel był bogatym młodym mężczyzną pracującym w wielu różnych sektorach kreatywnych Hollywood, a Kasian była podekscytowana swoim nowym życiem w Stanach.

3 sroki

Za idealną fasadą, związek pary opierał się na kłamstwach. Blake przekonywał Ian, że ​​jego pierwsze małżeństwo zostało rozwiązane, ale w rzeczywistości Amanda Braun nadal była jego żoną. Leibel najwyraźniej zostawił swoją pierwszą żonę, która była wtedy w ciąży z drugim dzieckiem, aby być z Kasian, a oprócz tego, spotykał się z trzecią kobietą na boku, Constance Buccafurri.

Mimo to, wydawał się naprawdę kochać Kasian i już po kilku miesiącach bycia razem, para ogłosiła, że spodziewają się dziecka. Olga Kasian, mama Iany, powiedziała: „To była niesamowita wiadomość. Byliśmy tacy szczęśliwi. Wszyscy byliśmy tacy szczęśliwi ”. Przynajmniej tak to wyglądało z zewnątrz.

Problemy i stres

Przez kilka pierwszych dni po narodzinach córki, Diany, Leibel wydawał się bardzo szczęśliwy. W środku jednak zżerał go niepokój. Mężczyzna w tamtym czasie, obawiał się, że długi hazardowe jego brata mogą spowodować, że straci wszystko.

Brat Blake’a, Cody miał problem z hazardem, co spowodowało, że był winien sporo pieniędzy rosyjskim gangsterom. Jeden z jego długów wynosił ponad milion dolarów. Leibel bał się, że rosyjscy gangsterzy lub inne osoby związane z długami jego brata „stanowią śmiertelne zagrożenie dla niego i członków jego rodziny”. Jednak prawdziwym źródłem jego stresu i niepokoju wydawało się być chaotyczne życie uczuciowe. Pewien dziennikarz napisał: „Dokonał wyborów, które usidliły go w związkach z trzema różnymi kobietami jednocześnie i to go prześladowało”. Leibel miał teraz żonę, z którą się rozwodził, kochankę i narzeczoną, która właśnie urodziła jego dziecko.

Przekraczanie granic

Mimo to Blake nie chciał stracić kontroli, jaką miał nad swoimi kobietami. Podczas gdy Kasian wciąż dochodziła do siebie po cesarskim cięciu, Leibel zagroził, że ją opuści, jeśli nie będzie uprawiała z nim seksu, kiedy on tego zażąda. Jakby tego było mało, pytał ją, czy mógłby udać się na randkę z inną kobietą, na co Iana najprawdopodobniej się zgodziła.

Olga powiedziała: „Kontrolował ją. Oczekiwał, że będzie robiła wszystko, czego chciał ”. 23 maja 2016 roku, Olga i jej córka były na zakupach, kiedy Iana otrzymała kilka wiadomości od swojego narzeczonego. Według matki nastrój Iany nagle się zmienił i powiedziała do matki: „Idę do niego”. To był ostatni raz, kiedy Olga widziała córkę żywą.

Niepokój matki

Następnego dnia Olga dzwoniła do swojej córki sześć razy. Bez odzewu. To nie pasowało do Iany. „Próbowałam do niej zadzwonić i – połączenia trafiły do ​poczty głosowej… Nagle poczułam, że muszę tam iść”. Wtedy zadzwoniła na policję. Olga nie mówiła po angielsku i dopiero, gdy policjanci znaleźli kogoś, kto mówił po rosyjsku, kobieta zdołała wyrazić swoje obawy o los jej córki.

Policja potrzebowała jednak kilku dni, aby zająć się sprawą, w tym czasie Olga bezskutecznie próbowała dostać się do ogrodzonego osiedla, gdzie mieszkała jej córka. Z pomocą przyjaciółki próbowała nawet przedrzeć się do środka. Kobieta dzwoniła do narzeczonego córki wiele razy, ale nigdy nie otrzymała żadnej odpowiedzi. W końcu inny mieszkaniec osiedla otworzył bramę, a nagranie z kamery bezpieczeństwa pokazuje Olgę Kasian biegnącą przez otwartą bramę do mieszkania, w którym wiedziała, że ​​jest jej córka.

Poczta głosowa

Olga pukała do drzwi i dzwoniła, ale nikt nie odpowiedział. Dlatego ponownie wezwała policję, tym razem informując dyspozytora 911, że życie jej córki jest w niebezpieczeństwie. Policja przybyła na miejsce, ale mimo jej zapewnień, nie było dowodów na popełnione przestępstwo, co oznaczało, że nie było wyraźnego powodu, dla którego mieliby wejść siłą do mieszkania. Zamiast tego, funkcjonariusze próbowali zadzwonić do Leibela, ale mężczyzna nie odpowiadał. Zostawili mu wiadomość na poczcie głosowej i odjechali.

Za drzwiami

Bezradna kobieta wróciła na noc do swojego domu, a następnego ranka wróciła do mieszkania Leibel i rozmawiała przez telefon z policją, błagając ich o pomoc w dotarciu do córki. Wreszcie, 26 maja 2016 r. policja zgodziła się, że nadszedł w reszcie czas, aby wejść do środka.

Drzwi były zamknięte więc pozostało im wyważyć drzwi. Kiedy weszli do środka, okazało się, że drzwi prowadzące do kolejnych pomieszczeń były nie tylko zamknięte, ale także zabarykadowane. Po przejściu przez barykadę i wyjęciu drzwi z zawiasów, policja zajrzała do sypialni dla gości i dostrzegła pierwszy ślad walki: krew.

Zwłoki

Kiedy dotarli do zamkniętej sypialni, Leibel dał o sobie znać. Krzyczał, że nie wyjdzie, oraz, że Iany nie ma w domu. Potrzeba było telefonu od przyjaciela, aby w końcu przekonać milionera, aby wyszedł z pokoju, a kiedy to zrobił, miał na sobie tylko bokserki. Wtedy stróże prawa odkryli zwłoki 30-letniej Iany Kasian.

Na miejsce zdarzenia zostali wezwani detektywi z wydziału zabójstw Rob Martindale i Bill Cotter.

Iana Kasian została znaleziona okaleczona, pozbawiona krwi i leżąca w łóżku, które kiedyś dzieliła ze swoim przyszłym mordercą. Raport z sekcji zwłok został opublikowany 20 września 2017 r., w którym jako przyczynę śmierci Kasian wymieniono wykrwawienie oraz uraz głowy.

Sekcja zwłok

Dr James Ribe z biura koronera w Los Angeles napisał w swoim zeznaniu: „Cała skóra głowy Kasian została zerwana. Nie znaleziono jej przy zwłokach. (…)Nie było skóry głowy, z wyjątkiem małych kawałków z tyłu szyi… fragmenty prawej strony twarzy zostały oderwane, w tym prawe ucho i dolna część twarzy po (prawej) stronie, aż do linii szczęki … na twarzy było sporo siniaków i otarć, głównie po lewej stronie, lewym policzku i lewej szczęce, w tym jeden, który okazał się być śladem po ugryzieniu przez człowieka (…) Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. I wątpię, czy jakikolwiek patolog medycyny sądowej w tym kraju lub za granicą widział coś takiego, poza, być może, wojną… Więc jest to niezwykle rzadkie… ”

Sekcja zwłok wykazała, że zmarła miała pianę w nozdrzach oraz pomarszczoną skórę na opuszkach palców, co doprowadziło do przekonania, że Kasian została włożona do wanny z bieżącą wodą, aby przyspieszyć uwalnianie krwi.

Proces

Leibel został oskarżony o morderstwo i tortury, ale nie przyznał się do winy.

Podczas procesu prokuratura zauważyła, że ​​charakter morderstwa wydawał się niesamowicie podobny do tego, co można zobaczyć i przeczytać w dziele Leibela, pt. Syndrome. W końcu fabuła skupia się na seryjnym mordercy, który okalecza, torturuje i morduje młode kobiety.

Obrona i oskarżenie spierali się o autorstwo rzeczonej książki. Adwokat próbował udowodnić, że jego klient jedynie sponsorował to dzieło, natomiast oskarżyciel utrzymywał, że Blake był jej autorem. Ostatecznie powieść graficzna niewiele wniosła do procesu.

Dożywocie

W czerwcu 2018 roku Blake Leibel został skazany za zabójstwo pierwszego stopnia oraz torturowanie. Został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Leibel nigdy nie wyjaśnił motywu swojej zbrodni, ale z posiadanych informacji wiadomo, że był chorobliwie zazdrosny o swoją córkę oraz czas jaki Iana poświęca dziecku. Mężczyzna odbywa obecnie karę w Kalifornijskim Zakładzie Karnym.

W lutym 2019 roku sędzia z Kalifornii nakazał Leibelowi zapłacić rodzinie Kasian 42 miliony dolarów.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.